Czas czekania na nowy samochód

Podforum użytkowników SKODA SUPERB MK3 (2015+)

Moderatorzy: lec, Laurent, arturooo3

Czas czekania na nowy samochód

Postprzez lukasz.zst 2 lis 2021, o 18:11

Widzilisie czas czekania na Auto
https://www.facebook.com/groups/2001405600130329
Potwierdzam z Skody W wrocławiu czas czekania to 1,5 -2 lat na nowe auto i zero rabatów gdzie toyota od dziś ma wyprzedaż rocznika
https://auto.wprost.pl/finanse/10535674 ... yocie.html
W skodzie w pierwszej koljności ida auta flotowe.

A co mają powiedzieć Firmy leasingowe i osoby które mją leasingi .
Wiele osób prubuje skracać leasingi i w tym roku kończyć. Oni wychodżą z założenia że prawo działa wstecz.
Dziś rozmawiałem z Skodą Raty Leasingu podskocza gwałtowanie do góry bo w racie bedzie zawarty Vat i podatek dochodowy
A dalczego
Bo odajac auto do firmy leasingowej firma bedzie musiała albo czekać 5 lat lub zapłacić podatek dochodowy i Vat od wartości pojazdu.
Bedzie krach motoryzacyjny w Polsce
Jak oddasz auto 1 stycznia 2022 to zapłacisz podatek.

Przykro mi jest ale skody nie kupuje . Kupuje suzuki Swace Elagance nie ta klasa auta ale auto jest na miesjcu i płyną
Czas czekanie na dwolony Mercedes 2 lata
lukasz.zst
Silnik: 1.9TDI AXR 101KM MY08
Auto: VAG-Seat, Sport
Moc/Moment: 0KM @0Nm

WindowsFirefox

Odp: Czas czekania na nowy samochód

Postprzez Molibden 3 gru 2021, o 20:13

Przygotowywałem się do zmiany auta. Obecnie jeżdżę Superbem MK3 a teraz miałem zmieniać auto (na firme). Jako że myślałem o nowej Octavii wybrałem najpierw ten model w wersji kombi z 2.0TDI i DSG. Czas oczekiwania w październiku był ok 6 miesięcy. Nagle po skonfigurowaniu na początku listopada ceny wzrosły o 5% (nawet działając wstecz jeżeli auto po zakupie nie zostało jeszcze wdrożone do produkcji). Do tego rabaty w salonach (oferty brałem z trzech, najgorzej z oferta we Wroclawiu) zmalały a konfigurator do dnia dzisiejszego nie został zaktualizowany. Czas oczekiwania wydłużył się natomiast nawet do roku, wg dealerów Skody. Przedstawiciele VW powiedzieli, że nawet nie ma się co łudzić na Skode w 2022 roku.

Problem również tkwi w priorytecie produkcji aut elektrycznych i hybrydowych w grupie VW, benzyna i diesel spada na drugi plan że względu na normy spalin (producent mają mieć średnia statystyczna ze wszystkich modeli).

Wiec wybór padł na Toyote. Czas oczekiwania na auto z konfiguratora to 5 miesięcy. Do tego dość dobre rabaty.

Skoda i VW myślę że straci tym problemem na rynku w Polsce. W sumie jak większość mark europejskich.
Molibden
Auto: Superb3 Kombi
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 0 km

LinuxChrome

Powrót do [3V] Superb MK3