DSG 7 biegowa, DQ381 - ślizga sprzęgło?

Podforum użytkowników SKODA SUPERB MK3 (2015+)

Moderatorzy: lec, Laurent, arturooo3

DSG 7 biegowa, DQ381 - ślizga sprzęgło?

Postprzez vianooo 13 sty 2022, o 08:55

To mój pierwszy Superb i pierwszy kontakt z DSG.
Skoda Superb 2.0tdi, 190km, DSG 7, skrzynia DQ381

Mam wrażenie że ślizga sprzęgło.
Przyspieszanie to późna reakcja na gaz i odczucia jak by ślizgało sprzęgło.
Podjazd pod niewielkie wzniesienie z zatrzymania to już ewidentnie jak chińskim skuterem :( gdy dodam dużo więcej gazu to ok turbina załaduje i odjedzie ale gdy robię to normalnie to tak jakby ślizgało.
Jeżdżę różnymi autami w automacie Mercedes 6 biegowy, RangeRover 9 biegowy i nie ma takiego problemu, wystarczy delikatny gaz i auto jedzie.

Zanim przejechałem się Skodą, zmieniali w niej olej w dsg. Olej oryginalny VW do dq381, wymieniony również filtr. Czy mogli coś zrobić źle? np za dużo/za mało oleju, lub coś innego?
vianooo
Auto: Fabia
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 0 km

Windows7Chrome

Odp: DSG 7 biegowa, DQ381 - ślizga sprzęgło?

Postprzez arturooo3 13 sty 2022, o 16:50

To jest auto dostojne, do eleganckiego, spokojnego i nienerwowego toczenia się więc i skrzynia jest zestrojona limuzynowo a nie sportowo :mrgreen:

Trochę się śmieję ale trochę tak naprawdę jest. W moim jest dość podobnie, jeżeli chcę wrażeń sportowych to przestawiam [MODE] na [Sport] lub samą skrzynię klikam raz do siebie aby przeszła w tryb [S]. Wtedy obroty są trzymane wyżej (akurat w okolicy startu pełnej pracy turbiny), tak zmiana w dół jak i w górę jest dostosowana do trzymania obrotów nieco wyżej. Samochód reaguje żwawiej i chętniej startuje. Pojeździj trochę ze skrzynią w [S] i sprawdź, czy praca bardziej Cię zadowala.
arturooo3
Auto: Superb3 Kombi, L&K 4x4
Moc/Moment: 280KM @400Nm
Przebieg: 10000 km

WindowsFirefox

Powrót do [3V] Superb MK3