Garść pytań - Łopatki DSG / Fotel masaż / Cristal Black

Podforum użytkowników SKODA SUPERB MK3 (2015+)

Moderatorzy: lec, arturooo3

Garść pytań - Łopatki DSG / Fotel masaż / Cristal Black

Postprzez Spixer 5 paź 2019, o 13:29

Witam kolegów!

Potrzebuję waszej pomocy, ponieważ po wizycie w kilku salonach ciężko na własnej skórze sprawdzić poniższe tematy:

1) Czy jadąc w trybie automatycznym D/S można w dowolnym momencie wykonać redukcje biegu poprzez naciśnięcie łopatki, czy trzeba przejść w tryb ręczny? Jakoś na salonach nie mają aut testowym z łopatkami.

2) Czy może się wypowiedzieć ktoś, kto ma takie łopatki. Czy warto dokupywać? Przydają się, czy tylko zbędna zabawka, o której zapominamy po kilku razach?

3) Miał ktoś przyjemność testować fotel z funkcją masażu? Jak działa? Warto dopłacać? Od handlowca dowiedziałem się jedynie, że działa w odcinku lędźwiowym i uczucie jakby rolka przesuwała się góra-dół. Być może coś jakby wpuścić na maxa regulacje fotela w stronę lędźwiówki, i tak jeździ góra dół.

4) Widział ktoś na żywo nowy lakier Cristal Black? Jest faktycznie różnica między Black Magic i warto dopłacać?
Spixer
Silnik: 1.9TDI BXE 105KM MY10
Auto: Octavia2 FL, Active
Moc/Moment: 145KM @355Nm
Przebieg: 175000 km

Windows7Firefox

Re: Garść pytań - Łopatki DSG / Fotel masaż / Cristal Black

Postprzez skodziarz007 5 paź 2019, o 18:54

Ad.1, 2 Z łopatek można korzystać podczas jazdy w trybie drive, bądź sport. Po użyciu manetki skrzynia wchodzi w tryb manualny i po okresie kilkunastu sekund bez reakcji kierowcy wraca w pierwotny trym drive/sport. Co do ich użyteczności to widzę zastosowanie przy wyprzedzaniu. Przy użyciu manetki jest mniejsza zwłoka przy redukcji.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
skodziarz007
Silnik: 1.9TDI AXR 101KM MY07
Auto: Fabia Kombi, Classic
Moc/Moment: 140KM @340Nm
Przebieg: 0 km

WindowsXPChrome

Odp: Garść pytań - Łopatki DSG / Fotel masaż / Cristal Black

Postprzez Spixer 5 paź 2019, o 20:23

Dzięki kolego za szybką odpowiedź, czyli działa to rozsądnie. Właśnie tego w sumie bym oczekiwał od tych łopatek.
Spixer

Windows7Firefox

Postprzez smarekxy 5 paź 2019, o 21:39

Co do łopatek, to działają tak, jak Kolega powyżej opisał. I faktycznie takie działanie dobrze sprawdza się przy wyprzedzaniu lub jeśli zależy nam na szybkiej zmianie biegów bez żyłowania silnika (np jak nie jest do końca rozgrzany). Poza tym uważam, że skrzynia w trybie M pozwala na o wiele szybszy start, np wyjeżdżając z podporządkowanej ulicy, bo automat ma takie 0,5 sekundy zwłoki. Ale to moje odczucia.
Natomiast czy będziesz łopatek używał dłużej? Nie wiem. Mam kolegę, dla którego to jest zbędny dodatek, jemu wystarczy tryb D/S. Ja natomiast korzystam z łopatek przez 90% czasu jazdy, nawet po mieście. Nie wyobrażam sobie, ze miałbym jeździć bez nich.

Co do fotela się nie wypowiem, bo nie mam

Co do lakieru Cristal Black to powiem tak - nie miałem takiego i nie będę miał. Nie chcę. Bo: 1) kolega, który ma taki Piano Black na Fordzie Mondeo narzekał na niego zaraz po wyjechaniu z salonu, ponieważ lakier ten ma okrutną tendencję do brudzenia i zarysowań. Wystarczy przejechać za samochodzem, spod którego zostanie poderwany piach i będzie to widać na lakierze. Poza tym 2) widać dokładnie każdy kurz, brud i zaciek. No i niestety Skoda robi bardzo miękkie lakiery, ktore bardzo łątwo ulegają zarysowaniom, przynajmniej ja tak mam w mojej.
smarekxy
Auto: Octavia 3 FL, Elegance
Moc/Moment: 140KM @250Nm
Przebieg: 66 km

Windows7Chrome

Postprzez Spixer 5 paź 2019, o 22:59

Rozumiem, dzięki za info. Lepiej zatem je mieć, niż nie. W sumie Skoda robi naprawdę subtelne te łopatki, więc w niczym nie przeszkadzają pewnie nawet jak się z nich nie korzysta. Miałem tylko przyjemność pobawić się na kierownicy na postoju niestety.

Z czarnym lakierem to pewnie jest jak mówisz. Podobna opinia przewija się wielokrotnie na ten temat. Sam mam srebrne auto i czasem się zastanawiam czy potencjalnie zniósłbym przejście na czarny. Niby ładny, elegancki, ale mówią że niepraktyczny. Z drugiej strony, ciągle najwięcej aut jest na rynku wtórnym właśnie w kolorze czarnym z tego co się orientuję, i sporo ciągle schodzi nowych w tym kolorze. Ciągnie jak ćmy do ognia? :)
Spixer

Windows7Firefox

Powrót do [3V] Superb MK3