Koła na zimę

Podforum użytkowników SKODA SUPERB MK3 (2015+)

Moderatorzy: lec, Sosna

Koła na zimę

Postprzez Enriquez 14 gru 2016, o 21:39

maniek990 napisał(a):A czy z szanownych kolegów jeździ ktoś na zimówkach 18?
Jak samochód się zachowuje na drodze?

Na 18 trochę balonowo, ale ujdzie. Na autostradzie do 250 km/h w miarę ok.
Enriquez
Silnik: 2.0 TSI CHHB 220KM MY16
Auto: Superb 3 Lim., L&K
Moc/Moment: 313KM @419Nm
Przebieg: 0 km
Auto2: Octavia 3 RS 2.0 TSI

unknownFirefox

Odp: Koła na zimę

Postprzez Timi 31 lip 2017, o 10:39

misiug napisał(a):Szukam jakiegoś zestawu na zimę. Myślałem nad felgami stalowymi 16 lub 17 cali.
Zadzwoniłem do serwisu i ku mojemu zdziwieniu nie mają felg stalowych, tylko aluminiowe i to w rozmiarze 17 i 18 cali.

nie może być https://www.giga-opony.pl/ cw/tyre-selector?season=wi
Timi
Auto: Octavia
Moc/Moment: 0KM @0Nm

LinuxChrome

Postprzez Smrek 31 paź 2017, o 12:59

Witam serdecznie:)
W na dniach odbieram Superb III kombi.
Musze dokupić koła zimowe. (Chce sam wymieniać w garażu nie czekać w kolejce u wulkanizatora)
Patrzyłem na zestawy oferowane w salonie
1. Felga: stalowa 6,5J × 16" ET41 Opona: Pirelli Sotto Zero 3 215/60 R16 99H za ok 3 tyś
2. Felga: aluminiowa Triton srebrna 6,5J x 17" ET41 Opona: Pirelli Sotto Zero 3 215/55 R17 98V ok 6 tyś

Te opony nie maja super ocen, w związku z tym że jeżdżę często w tereny górzyste (śnieg, lód, błoto pośniegowe) potrzebuje dobrej opony. Myślałem o Continental WinterContact TS 860 (nie ma rozmiaru wg specyfikacji do 16 musiał bym mieć felgi 17"), albo Dunlop Winter Sport 5. Opony nie są tanie:(

Ale... felga stalowa 16" oryginał 1 szt. 340 zł + kołpak 100zł = 440 zł:(

Prośba o pomoc, czy iść w stalowe nieoryginalny czy alumy jeśli tak to jakie polecacie?
Pozdrawiam
Smrek
Auto: Superb3 Kombi

WindowsFirefox

Postprzez franas00 9 sty 2018, o 22:05

Witam podepnę się do tematu żeby nie zakładać nowego, jaki Skoda Superb 3 posiada otwór centrujący felgo 57,1 jak kiedyś czy coś się zmieniło tak jak w przypadku np. nowej Audi a6??
franas00
Silnik: 2.0 TSI CHHB 220KM MY17
Auto: Superb

WindowsChrome

Postprzez franas00 11 sty 2018, o 18:11

Dla potomnych, już się dowiedziałem że standardowo jak zawsze 57,1.
franas00
Silnik: 2.0 TSI CHHB 220KM MY17
Auto: Superb

WindowsChrome

Postprzez sebix 4 lis 2018, o 18:41

Witam!
Czy coś się zmieniło w kwestii dostępności felg stalowych 16"? Na Allegro znalazłem tylko 1 ofertę stalówek za notabene 1000zł (4szt.) z otworem 57.1
Otwór 57 jest już więcej ofert, różnią się jednak znacznie ET i szerokość felgi. Czy coś źle sprawdzam? Jest kilka używek aluminiowych, ale raczej nie od tego modelu, z ET35 np.
Poza tym chcę kupić opony zimówki, na opineo chińskie modele cieszą sie dobrą opinią i są tańsze niż.. felgi. Jakie polecacie?
sebix
Auto: Superb, Inny

Windows7Firefox

Postprzez FachurMirek 5 lis 2018, o 14:14

sebix napisał(a):Witam!
Czy coś się zmieniło w kwestii dostępności felg stalowych 16"? Na Allegro znalazłem tylko 1 ofertę stalówek za notabene 1000zł (4szt.) z otworem 57.1
Otwór 57 jest już więcej ofert, różnią się jednak znacznie ET i szerokość felgi. Czy coś źle sprawdzam? Jest kilka używek aluminiowych, ale raczej nie od tego modelu, z ET35 np.
Poza tym chcę kupić opony zimówki, na opineo chińskie modele cieszą sie dobrą opinią i są tańsze niż.. felgi. Jakie polecacie?

w kwestii felg nic się nie zmieniło. Są to parametry na tyle popularne i stosowane właściwie we wszystkich autach koncernu VAG, że nie mogą z nia na dzień zniknąć z oferty. Być może większość sprzedawców idzie na łatwiznę i nie podaje tej 0,1mm w średnicy otworu centralnego. Przypominam, że zarówno szerokość J felg oraz ET to parametr zmienny. ET jest uzależnione od J, jeżeli szersza felga to ET nieco mniejsze żeby ją odepchnąć od zacisku. Moim zdaniem nieco szersza felga oraz niższe ET poprawiają prowadzenie oraz walory estetyczne.
Natomiast w kwestii opon należy pamiętać o tym, ze nawet najtańsza nowa opona jest lepsza niż “markowa” używana. Dobrze jest kierować się popularnością modelu. Opony chińskie, z typowo chińskimi nazwami i oznaczeniami modelu nie muszą być wcale takie dobre. Niejednokrotnie zdarza się, że pod dobrze brzmiącą nazwą opon produkowanych w Chinach kryje się europejski koncern, który wyprowadził produkcję do Azji dla obniżenia kosztów. My Polacy, ale też i spora część Europy polega na nazwach, a to jest złudne bo producenci o tym wiedzą i czasem opona o renomowanej nazwie, nie wypada znacznie lepiej niż dużo tańszy “chińczyk” walczący o pozycję na rynku. Z klasy mocno budżetowej polecam markę Austone, która współpracuje z renomowanym producentem Cooper Tires oraz nowy model opony Imperial Snowdragon UHP, który jest całkowicie nową konstrukcją i zapowiada się na dużo lepszy produkt niż nieudane Snowdragon HP lub 3. Za 1300-1400zł moglibyśmy wykuć dla Ciebie całe koła (felgi z oponami)
FachurMirek
Auto: Inny

WindowsChrome

Poprzednia strona

Powrót do [3V] Superb MK3