Pytania po zakupie samochodu

Podforum użytkowników SKODA SUPERB MK3 (2015+)

Moderatorzy: lec, arturooo3

Pytania po zakupie samochodu

Postprzez zborciu 16 lut 2020, o 23:37

Witam.
Właśnie odebrałem swojego Superb 3 sportline z Columbus i w związku z tym mam kilka pytań
1.) Aplikacja OneApp (skodowska) mi nie dizała poprawnie tzn. uruchamia sie poprawnie, zalogowałem się niby wszystko OK ale jak wybiorę TRYB START SAMOCHODU
to ruszją się te trzy kółka i nic więcej się nie dzieje (nie łączy się apka z samochodem). Co ciekawe telefon jest podłączonmy przez port USB i na tym połączeniu Adroid auto śmiga aż miło a to się nie łączy. W czym może być problem?
2.) Adroid auto - jak się doczytałem w telefonach samsunga (Mam Galaxy Note 10+) i w aplikacji powżej 4.7 (a mam 5.0) powinno się dać połączyć już bezprzewodowo.
O ile przewodem działa wszystko OK to nie wiem jak to zrobić żeby było bezprzewodowo. Niby trzeba jeden rz się połączyć przewodem ale co dalej?
3.) Tak jak pisałem mam Columbusa i cyfrowe zegary. Wszystko sobie ładnie poustawiałem ale nie wiem gdzie i jak mogę ustawić sobie chwilowe spalanie? Bo nie widze tej opcji a nie wydaje mi się żeby tego mogło nie być (maiłem to już w skodzie wcześniejszej z 2011 roku). Teraz jeżdzę na opcji spalania średnigo ale chciałbym chwilowe.
4.) Gdzie i jak ustwić żeby radio colubus nie pobirało za każdym razem od nowa całej mojej listy kontaktów (mam ponad 3,5k więc trochę to trwa). TO jest trochę bez sensu że zawsze jak wsiadam to się to ładuje od nowa. Da się to gdzieś ustawić żeby to było na stałe zaimportowane
5.) Jak poznać czy samochód ma system rozpoznający zmęczenie kierowcy?
6.) Jak poznac czy mój samochód ma adBlue? Niby w miejscu wlewu paliwa nie poza wlewem paliwa nie ma ale nie wiem czy to przesądzą że adBlue nie mam?
7.) W moim Columbusie mam radio DAB. Jak sprawdzić czy to jest radio DAB czy radio DAB+?
8.) Gdzie jest złącze diagnostyczne?
Z góry dziękuje za odpowiedzi
zborciu
Auto: Octavia
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 0 km

WindowsFirefox

Odp: Pytania po zakupie samochodu

Postprzez saintLSC 19 lut 2020, o 10:39

zborciu napisał(a):3.) Tak jak pisałem mam Columbusa i cyfrowe zegary. Wszystko sobie ładnie poustawiałem ale nie wiem gdzie i jak mogę ustawić sobie chwilowe spalanie? Bo nie widze tej opcji a nie wydaje mi się żeby tego mogło nie być (maiłem to już w skodzie wcześniejszej z 2011 roku). Teraz jeżdzę na opcji spalania średnigo ale chciałbym chwilowe.
5.) Jak poznać czy samochód ma system rozpoznający zmęczenie kierowcy?
6.) Jak poznac czy mój samochód ma adBlue? Niby w miejscu wlewu paliwa nie poza wlewem paliwa nie ma ale nie wiem czy to przesądzą że adBlue nie mam?
7.) W moim Columbusie mam radio DAB. Jak sprawdzić czy to jest radio DAB czy radio DAB+?
8.) Gdzie jest złącze diagnostyczne?

To jest nowy superb? Już po FL? Bo nie widzę abyś wspomniał który to rocznik ;)

ad.3. Kolega ma VC w S3 i ma tam gdzieś opcję spalania chwilowego. W instrukcji na stronie 61-62 jest trochę opisane jak ustawić pewne rzeczy.

ad.5. Najprościej to sprawdzić w ustawieniach ;) Wejdź w MENU > CAR > USTAWIENIA > ASYSTENCI > i gdzieś tam powinno być Asystent wykrywania zmęczenia Driver Alert. Generalnie system ten informuje Cię o przerwie na kawę po dłuższej jeździe i to w momencie jak wykryje że zaczynasz jechać nierówno. Trochę więcej mówią w tym filmie. A opis producenta to: Jeśli długa podróż Cię zmęczy, za każdym razem, gdy będzie jechał ponad 65 km/h, inteligenty czujnik będzie monitorował Twoje zachowanie i uklad kierowniczy. Gdy wykryje jakiekolwiek nieprawidłowości - jak np. mocniejszą korektę - ostrzeże Cię o zmęczeniu i zaleci przerwę na kawę.

ad.6. Wlew adblue masz obok wlewu na diesla.
Obrazek

ad.7. Jeśli odbierasz programy polskiego radia, tzn. że masz dab+, bo oni w takiej technologi nadają. Mój superb zamawiany w X/2017 i odebrany w 2/2018 ma DAB+ i taka informacja widniała już wtedy w cenniku.

ad.8. Złącze CAN masz w okolicy lewego kolana, pod schowkiem.
saintLSC
Silnik: 1.4 TSI CHPA MY17
Auto: Octavia 3, Joy
Moc/Moment: 150KM @250Nm
Przebieg: 60000 km
Auto2: Superb III Style TSI MY18

WindowsFirefox

Postprzez zborciu 19 lut 2020, o 10:45

Super. Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi
zborciu
Auto: Octavia

WindowsFirefox

Postprzez pawelll 19 lut 2020, o 10:47

Ad. 2.
To tak nie działa. Radio musi mieć wifi w dodatku spięte ze Smartlinkiem.

Na dzisiaj taka opcja (nazywa się wireless Smartlink w cennikach innych niż polski) jest tylko w Kamiq, Scala i O4. Przynajmniej teoretycznie po Skoda w Polsce kombinuje i np. w cenniku i konfiguratorze O4 brak jest opcji bezprzewodowy Smartlik. Inna sprawa, że nawet jak jest i działa to umożliwia bezprzewodowe spięcie z applowskim CP a AA ponoć nie działa. Druga sprawa to wydajność ładowania bezprzewodowego- bilans energetyczny (przy pracy telefonu jako nawigacji) jest ujemny i przy dłuższych trasach i tak trzeba łączyć kabelkiem.

W każdym razie opcja tak musi sie nazywać. NIE JEST to to samo co występujące w Smartlink+ WiFi.
pawelll
Silnik: 1.4 TSI CHPA MY17
Auto: Octavia 3, Style
Auto2: Volvo V70 /Punto 2014

WindowsFirefox

Powrót do [3V] Superb MK3