Superb L&K - nierówno świecąca listwa led

Podforum użytkowników SKODA SUPERB MK3 (2015+)

Moderatorzy: lec, arturooo3

Superb L&K - nierówno świecąca listwa led

Postprzez SebiX85 13 lip 2019, o 07:19

Cześć,

Ostatnio zauważyłem, że listwa led od ambient light świeci mi nierówno. Najbardziej jest to widoczne na świetle niebieskim ale na zielonym i białym jest ten sam efekt - nie ma jednolitego światła na całej długości tylko są ciemniejsze momenty. Na wyłączonym ambient light, w dziennym świetle widać na listwie (nie wiem jak to określić)... listwa w pewnych miejscach nie jest przezroczysta tylko zupełnie biała, kremowa. Efekt najbardziej widoczny jest na elemencie listwy na desce rozdzielczej. Na drzwiach efekt nie występuje lub jest mniej widoczny (być może jedynie przez to, że te listwy są zdecydowanie mniejsze. Spotkaliście się z czymś takim? Co to może być? Czy możliwym jest, że stało się to po czyszczeniu auta w centrum detailingu (jakieś zalanie środkiem czyszczącym czy cokolwiek) choć jak się domyślam chłopaki znają się na rzeczy a poza tym, ta listwa jest chyba cała zamknięta i wątpię, żeby dostał się do środka jakiś środek.

Oto zdjęcie, które nie do końca oddaje rzeczywistość ale choć trochę zobrazuje to efekt

Jako ciekawostkę podam, że zadzwoniłem do serwisu i powiedzieli mi, że sam koszt listwy led (najdłuższego elementu, na przeciwko pasażera z przodu) to koszt 1100zł i muszą sprowadzać to z magazynu centralnego w Czechach + montaż 500zł (sic !!!).
SebiX85
Auto: Superb3 Kombi
Moc/Moment: 190KM @400Nm
Przebieg: 125000 km

Windows7Chrome

Odp: Superb L&K - nierówno świecąca listwa led

Postprzez saintLSC 31 lip 2019, o 10:46

A nie mogą Ci tego zrobić w ramach gwarancji? Czy już jest po?

SebiX85 napisał(a):Jako ciekawostkę podam, że zadzwoniłem do serwisu i powiedzieli mi, że sam koszt listwy led (najdłuższego elementu, na przeciwko pasażera z przodu) to koszt 1100zł i muszą sprowadzać to z magazynu centralnego w Czechach + montaż 500zł (sic !!!).

Pewnie żeby dostać się i wymienić listwę muszą rozkręcić i wyciągnąć całą deskę, i liczą że to im ze 2-3h robocze zejdzie. ;)
saintLSC
Silnik: 1.4 TSI CHPA MY17
Auto: Octavia 3, Joy
Moc/Moment: 150KM @250Nm
Przebieg: 60000 km
Auto2: Superb III Style TSI MY18

WindowsFirefox

Odp: Superb L&K - nierówno świecąca listwa led

Postprzez SebiX85 4 sie 2019, o 08:41

Otóż problem jest w trakcie rozwiązywania. Centrum detailingu przyznało się do błędu i ogromny szacunek i chwała chłopakom za ten fakt. Błąd w sztuce może przytrafić się każdemu ale ważne, żeby wyjść z tego z twarzą, przyznać się i naprawić swój błąd. Jeśli będę zadowolony z naprawy i efektu końcowego to wrócę do nich na pewno a nawet polecę to miejsce ojcu bo kupił nową, używaną Octavię. Ale do rzeczy. Pracownicy stwierdzili, że w ogóle nie byli tego świadomi, że tam jest listwa led. Potraktowali to standardowo środkiem czyszczącym a potem wydmuchiwali (czy osuszali) wszystkie szczeliny sprężonym powietrzem :shock: Widocznie listwie się to nie spodobało :lol: W każdym razie zdjęli listwę (listwa led jest integralną częścią całej listwy piano black z emblematem Laurin&Klement i o dziwo jest po prostu wpinana na zatrzaski) i albo ją naprawią albo dadzą nową. Jak na razie jeżdżę bez niej. Zrobię update po wykonaniu naprawy. Taki oto efekt dbania o auto :bsilny: Tak więc drodzy forumowicze, jeśli oddajecie auto do takiego centrum to zwróćcie im uwagę na takie elementy i najlepiej przy oddawaniu i odbieraniu auta sprawdźcie z pracownikiem stan nie tylko wykonanej usługi ale także sprawność wszystkich elementów we wnętrzu. Być może unikniecie takiego problemu.
SebiX85
Auto: Superb3 Kombi
Moc/Moment: 190KM @400Nm
Przebieg: 125000 km

Windows7Chrome

Powrót do [3V] Superb MK3