Świąteczna choinka na wyświetlaczu

Podforum użytkowników SKODA SUPERB MK3 (2015+)

Moderatorzy: lec, Laurent, arturooo3

Świąteczna choinka na wyświetlaczu

Postprzez Szuter 8 sty 2022, o 23:30

Cześć,

To mój pierwszy post na forum więc wypada coś o sobie napisać. Jestem z Wrocka, od 12 lat jeżdzę superbem, S2 w 2009, w 2016 kupiem S3. S2 bez żadnych awarii dojechało do 200k, prawie płakałem jak oddawałem. Super auto.

S3 do wczoraj też bez żadnych problemów poza wyciekiem oleju z jednego z amortyzatora z przodu co wyszło podczas kontroli technicznej. Pewnie wpadłem w jakąś dziurę, mam DCC - wiadomo, koszty duże, ciężko je dostać więc jeszcze się tym nie zająłem.

Wczoraj po przejechaniu ok 100 km od domu nagle pojawił mi się błąd wycieraczek i czegoś jeszcze na wyświetlaczu. Przystanąłem na jakimś zjeździe na chwilę, wyłączyłem auto na jakiś czas i po odpaleniu było ok przez jakieś 10 minut. Jadę dalej. Za chwilę zaczęło się to, co na filmiku poniżej. Poza poważnym błędem o hamulcach były dziesiątki innych z losowych systemów - wycieraczki, nawigacja, drzwi, start-stop... Nie znam się więc pierwsza myśl, dzwonię po lawetę i do ASO bo na pewno nie padło mi wszystko tylko coś się poważnego stało z komputerem i jak pojadę dalej to zepsuję silnik, skrzynie (DSG) itp ale byłem na takim zadupiu, że nawet nie było zasięgu. Odpaliłem, przejechałem kawałek i widzę, że silnik i skrzynia idą równo, systemy, które na wyświetlaczu są niesprawne jednak działają więc są to jakieś fałszywe alarmy. Dojechałem do domu i teraz się zastanawiam co padło.

W poniedziałek umówię się z ASO, zobaczę co i jak.

Macie może jakiś pomysł co się zepsuło i jakie mogą być tego koszty?

Film z jazdy:

https://www.youtube.com/watch?v=IGafuiUidDU

Pozdrawiam!

Dodam tylko, że po przyjeździe do domu odpiąłem aku i auto stało przez ok dobę bez zasilania w garażu, po ponownym podpięciu bez zmian.
Szuter
Silnik: 2.0TDI BMN 170KM MY16
Auto: Superb 3 Lim., L&K
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 100 km

MacOSXSafari

Odp: Świąteczna choinka na wyświetlaczu

Postprzez Angel 11 sty 2022, o 20:01

Świąteczny odczyt błędów był? VCDS i ogień z działa... Czekamy na wyniki diagnostyki. PEŁNY SKAN NA POCZĄTEK
Chcesz doposażyć swój samochód od strony elektrycznej? Szukasz mechanika? Zapraszam do mnie. Doświetlanie statyczne, dynamiczne, ESP, TMP, tempomat, PDC, OPS i inne cuda. Montaż oraz kodowanie. Pisz a na pewno pomogę.
Angel
Silnik: 2.0 TDI CKFC 150KM MY15
Auto: Octavia 3 Kombi, Elegance
Moc/Moment: 150KM @320Nm
Przebieg: 207000 km
Auto2: VW BEETLE 12' 1.4 TSI

WindowsFirefox

Odp: Świąteczna choinka na wyświetlaczu

Postprzez koleś 11 sty 2022, o 20:25

Angel, jak pojechał do ASO to się nie dowiemy jakie błędy były.
Tempomaty w grupie VAG. Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
koleś
Silnik: 1.9TDI AXR 101KM MY07
Auto: Fabia Kombi, Ambiente

WindowsChrome

Powrót do [3V] Superb MK3