[Błąd 17675] Wtryskiwacz 3 - granica sterowania przekroczona

Octavia I (1U produkcja 1996-2004 i 2004 - 2011 Octavia Tour MK1)

Moderatorzy: lec, Sosna

[Błąd 17675] Wtryskiwacz 3 - granica sterowania przekroczona

Postprzez andy84 17 cze 2019, o 19:01

Witam. Posiadam Skodę Octavie Kombi 1.9 TDI MR’01 Tour. Silnik AXR. Na liczniku 140 tys. km.

Auto przez pewien okres czasu stało nieużywane. Ostatnio było serwisowane, poprawnie przeszło kontrolę. Od tego czasu używa go narzeczona. Robi krótkie odcinki do pracy i z powrotem. Według niej, samochód pracuje bez zarzutu. Niestety, pewnego dnia pojawiła się kontrolka check engine razem z kontrolką układu ESP. Sprawa jest o tyle nietypowa, że wymienione kontrolki raz się pojawiają, raz znikają. Nie ma zależności. Czasem świecą się w parze, czasem tylko sam check engine, a czasami żadna z nich. Po podłączeniu do komputera 1 błąd – 17675 – Wtryskiwacz 3 – granica sterowania przekroczona.

2 lata temu podczas podróży wakacyjnej do Czarnogóry podobny problem. Podczas drogi powrotnej, po 2 tygodniach zalewania samochodu bałkańskim dieslem check engine. Po podłączeniu do komputera informacja o pompowtrysku. Niestety nie pamiętam, czy chodziło konkretnie o trzeci. Miejscowy mechanik powiedział, że w Czarnogórze mają słabej jakości ropę, która mogła wypłynąć na pracę wtryskiwacza. Zalecił, aby na najbliższej stacji dolać stp dla silników diesel. Po dolaniu uszlachetniacza, silnik chwilę popracował, a kontrolka check engine zniknęła. Od tamtej pory wszystko było ok.

Dodam tylko, że zarówno 2 lata temu, jak i teraz, silnik pracował/pracuje równo, bez utraty mocy.

Za miesiąc wyjazd do Grecji. Mam obawy i zastanawiam się, co począć w następującej sytuacji?
Zamówiłem już uszlachetniacz do silników diesel, a przed jego użyciem mam zamiar zalać bak do pełna, wysokiej jakości mieszanką (coś ala Ultimate Diesel z BP).

Czy spotkaliście się z podobnym problemem u siebie? Możecie poradzić, co mógłbym jeszcze zrobić? Może znacie jakiegoś poleconego mechanika w Warszawie, który mógłby rzucić na problem swoim fachowym okiem?
andy84
Silnik: 2.0TDI CBB 170KM CR MY09
Auto: Superb2
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 0 km

WindowsChrome

Odp: [Błąd 17675] Wtryskiwacz 3 - granica sterowania przekro

Postprzez ROBAL_26 17 cze 2019, o 19:28

andy84, może trzeba by się zainteresować nad wymianą uszczelniaczy pompowtryskiwaczy oraz a po doginaniu pinów - wsówek we wtyczkach pompowtrysków i wówczas obserwować , oczywiście przed rozpoczęciem prac podłącz komputer i sprawdź parametry wszystkich pompek no i po wymienionych pracach również podłącz kompa i sprawdź parametry.ok
Najlepiej wykonany mod to ten, który jest zrobiony od podstaw przez samego użytkownika auta a nie czyjąś krwawicą , kolegi czy fachowca. :D

Moja O1 4x4 ARL Pierwsza na forum z Bi-xenonem

http://forum.skodaclub.pl/moja-octavia-mk1/octavia-kombi-4x4-by-robal-26-poprawiony-t8985.html

Najszybsza Octavia 4X4 w mieście :-)
ROBAL_26
Silnik: 1.9TDI ARL 150KM MY01
Auto: Octavia Kombi 4x4, Eleg. 4x4
Moc/Moment: 185KM @371Nm
Przebieg: 201000 km
Auto2: VW T5 LONG FL 2011

WindowsFirefox

Odp: [Błąd 17675] Wtryskiwacz 3 - granica sterowania przekro

Postprzez andy84 18 cze 2019, o 08:05

Najciekawsze jest to że samochód odpala od pierwszego, i pracuje równiuteńko. Ma moc, nic nie przerywa.
andy84
Silnik: 2.0TDI CBB 170KM CR MY09
Auto: Superb2
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 0 km

WindowsChrome

Powrót do [1U] Octavia MK1