Problemy z logowaniem ? Czytaj to !

niskieo obroty, słaba moc, czy to taki urok 1,6 BSE?

Octavia II (1Z - od 2004), Octavia II FL (1Z od 2008)

Moderatorzy: lec, Sosna

niskieo obroty, słaba moc, czy to taki urok 1,6 BSE?

Postprzez Dolce 22 gru 2017, o 15:27

Witam wszystkich forumowiczów, jestem wieżo zarejestrowanym użytkownikiem.
Mam pytanie o możliwe przyczyny stosunkowo słabego przyspieszania autem w dolnym zakresie prędkości obrotowej silnika.
Sytuacja wygląda następująco: posiadam Octavię z silnikiem 1,6MPI BSE, 8 zaworowym. Silnik ma przejechane 133 tys km i jest zagazowany. Gdy "normalnie" (czyli nie od razu do 1/3 pedała) wcisnę gaz podczas ruszania pod górkę to auto jedzie kiepsko - po ruszeniu czuć jak spadają obroty a dociśnięcie pedału do dechy nie daje wielkiej poprawy. Podczas ruszania po prostu trzeba wkręcić samochód od razu na obroty, żeby rześko wystartował. Czyli mocny gaz, by „nabić obroty” i dopiero puszczamy sprzęgło. Jechałem 2 innymi skodami (te same silniki), w jednej z nich również zauważyłem takie "zjawisko", druga była pod tym względem lepsza. W przypadku pierwszej skody nie było jakiś rażących różnic, w przypadku drugiej te różnice były wyczuwalne. Natomiast już po nabraniu obrotów auta miały podobną moc. Po tych doświadczeniach raczej wykluczam jakieś niesprawności sinika czy jego "osprzętu", choć oczywiście tego nie wiem na pewno. Podejrzewam, że ten typ, z tym silnikiem tak ma. Ewentualnie być może jest możliwość wykonania jakiś regulacji itp., dlatego piszę w tym temacie do Was.
Mam pytania, głównie do użytkowników Octavii z silnikiem takim jak mój:
1) Czy też zauważacie, że wasze autka delikatnie mówiąc nie mają "kopa" podczas ruszania i podczas delikatnego dodawania gazu przy ruszaniu, gdy chcemy ożywić nagle auto, raczej nie ma co już na to liczyć, dopóki silnik nie nazbiera tych ok. 3000 obr/min?
2) Co ewentualnie można w takiej sytuacji jak moja (zakładając, że jednak odbiega od normy) sprawdzić, wyregulować by poprawić moc silnika w dolnym zakresie obrotów: podczas ruszania lub w sytuacji, gdy chcemy nagle przyspieszyć w momencie, gdy auto jedzie na niskich obrotach?
Będę wdzięczy za podpowiedzi, pozdrawiam serdecznie.
Dolce
Silnik: 1.6MPI BSE 102KM MY11
Auto: Octavia, Tour
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 0 km

Windows7Firefox

Odp: niskieo obroty, słaba moc, czy to taki urok 1,6 BSE?

Postprzez Dolce 22 gru 2017, o 15:39

Zapomniałem dodać, sytuacja dotyczy zarówno jazdy na benzynie jak i na lpg.
I jeszcze taka informacja, być może to jest istotne ale jałowych obrotach czuć lekko nierównomierną pracę silnika.
Dolce

Windows7Firefox

Postprzez lotarkilla 22 gru 2017, o 17:24

Mam 1.6 mpi czysta benzyna zero gazu. Auto 2006 rok 220 tyś najazdu.
Jedynka twójka rusza tak dynamicznie że koła rwą asfalt i kontrola trakcji daje znać.
Bardziej obawiam się o stan twojego egzemplarza a szczególnie ile lat jest ten gaz w aucie oraz czy ten przebieg jest realny.
Pamiętaj także że benzyny to silniki cieplne lubią sie rozgrzać a dwa że nie mają takiego momentu obrotowego jak diesle. Benzynka uzyskuje swój maksymalny moment w górnym zakresienobrotomierza
lotarkilla
Silnik: 1.6MPI BSE 102KM MY06
Auto: Octavia2, Ambiente
Moc/Moment: 92KM @0Nm

LinuxChrome

Postprzez lotarkilla 22 gru 2017, o 17:24

Mam 1.6 mpi czysta benzyna zero gazu. Auto 2006 rok 220 tyś najazdu.
Jedynka twójka rusza tak dynamicznie że koła rwą asfalt i kontrola trakcji daje znać.
Bardziej obawiam się o stan twojego egzemplarza a szczególnie ile lat jest ten gaz w aucie oraz czy ten przebieg jest realny.
Pamiętaj także że benzyny to silniki cieplne lubią sie rozgrzać a dwa że nie mają takiego momentu obrotowego jak diesle. Benzynka uzyskuje swój maksymalny moment w górnym zakresienobrotomierza
lotarkilla

LinuxChrome

Postprzez mirekm71 23 gru 2017, o 18:00

Na gazie chodzi mu różnie, coś z nim jest nie tak ale na benzynie? Nie mam problemu ruszyć nie przekraczając 1000obrotów, z 1300-1500 już całkiem dynamicznie. Nie ma turbiny, żeby pompowania z dołu więc szału nie ma. Najmocniejsza jest od 3500-6000 tys.
mirekm71
Silnik: 1.6 CCSA 102KM MY09
Auto: Octavia Kombi
Moc/Moment: 102KM @148Nm

LinuxChrome

Postprzez lotarkilla 25 gru 2017, o 08:02

A weź rozgrzej go za dnia do 90 przejezdzajac pare km potem zostaw go na jałowym na 5 minut.
Potem raz a porządnie przygazuj. Jeśli za autem zobaczysz wielki biały obłok to w zasadzie mały remoncik będzie konieczny
lotarkilla

LinuxChrome

Re: niskieo obroty, słaba moc, czy to taki urok 1,6 BSE?

Postprzez luckyboy 25 gru 2017, o 09:46

Zapewne źle wyregulowany LPG rozjechal mapy benzynowe. Musisz podłączyć vag-com zresetować mapy benzynowe poprzez wykasowanie błędów nawet jeśli ich nie masz, wtedy silnik zacznie pracowac na benzynie od ustawień fabrycznych. Poza tym sprawdź wtedy korekty paliwowe.
"Bo geniusz niezawodności tkwi w prostocie"
luckyboy
Silnik: 1.4 BCA 75KM MY03
Auto: VAG-VW, Pacific
Auto2: Peugeot 206 1.1

WindowsXPChrome

Re: niskieo obroty, słaba moc, czy to taki urok 1,6 BSE?

Postprzez marcinonline 25 gru 2017, o 09:56

Jeśli rozjechał mapy to trzeba kilka dni na benzynie pojeździć i od nowa wyregulować gaz przed jazda na lp

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
marcinonline
Silnik: 1.2 MPI CGPC 75KM MY13
Auto: Rapid

unknownFirefox

Postprzez Dolce 29 gru 2017, o 00:50

Dzięki za odpowiedzi.
Czy aby ustawić mapy na PB należy koniecznie wykasować korekty? Czy nie wystarczy zrobić po prostu ok. 200km na PB?
Dolce

Windows7Firefox

Powrót do [1Z] Octavia MK2