Problemy z logowaniem ? Czytaj to !

[O2 ALL} Podłączednie radia - Pomysł łatwy plus po zapłonie

Octavia II (1Z - od 2004), Octavia II FL (1Z od 2008)

Moderatorzy: lec, Sosna

[O2 ALL} Podłączednie radia - Pomysł łatwy plus po zapłonie

Postprzez sadowskyds 6 sty 2018, o 21:55

Na początek chciałem się przywitać jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum. Więc "Witam Was Skodziarze". Teraz do rzeczy.
Było już kilka razy na różnych forach, ale w oparciu o istniejące materiały sam miałem problem z podłączeniem plusa po zapłonie, który służyć miał wzbudzeniu nieoryginalnego radia w octawce.
Co będzie Ci potrzebne:
-kluczyk gwiazdka torx zdaje się piątka.
-około 1m przewodu
-konektor żeński do ori kostki w aucie
-bezpiecznik 15
-lutownica.
Zaczynamy.
1. Torxem odkrecasz pięć śrub trzymających osłonę pod kierownicą nad nogami kierowcami. 2 śruby na dole we wgłębieniach, 2 pod dekorami po obu stronach kierownicy (lekko podważyć i śmiało pociągnąć), oraz jedna pod dekilkiem od bezpieczników w boczku deski.Opuszczając osłonę uważać należy na kable od gniazdka diagnostycznego. Po opuszczeniu osłony interesuje nas tył panelu bezpieczników. Osłonety jest zatrzaskiwanym plastikiem (3 zatrzaski na brzegach), podważamy i schodzi. Naszym oczom ukazuje się taki oto widok: (zdjęcia zapożyczone)

tam też zgodnie ze strzałką jest plus po zapłonie, zasilający kilka bezpieczników od 28-31. U mnie w pozycji 30 nie było bezpiecznika, ale był zacisk w górnej stopce. Wymyśliłem to tak. Do nóżki bezpiecznika przylutowałem przewód (musi przejsć przez miejsce na dolną nóżkę bezpiecznika gdzie nie ma zacisku więc nie może być zbyt gruby), przełożyłem przewód i wpiąłem bezpiecznik. Przewód poprowadziłem pod deską ąz do kostki od radia. Na jego końcu zarobiłem pin i wpiąłem w kostkę w wolne miejsce. W kostce od radia przepiąlem pin na wzbudzenie tak by łączył sie z nowo podłączonym plusem po zapłonie. Spiąłem wszystko do kupy i działa.
Jeżeli temat okaże się niepotrzebny, wywalić. Jak się przyda scalić lub cokjolwiek i niech służy. Jak jakieś pytania, a będę umiał podpowiem, taK więc miłego dłubania.
Jak mogę to pomogę, bo często ruszam w drogę a w trasie jak to w trasie dobrze jak przyjaciół ma się.
sadowskyds
Silnik: 1.9TDI BXE 105KM MY05
Auto: Octavia Kombi 4x4, Comfort 4x4
Auto2: audi 80 B4, Passat B5

WindowsFirefox

Re: [O2 ALL} Podłączednie radia - Pomysł łatwy plus po zapłonie

Postprzez opermon 7 sty 2018, o 09:27

Dodam od siebie, że nie trzeba lutować kabla do bezpiecznika, a można wykorzystać oryginalne piny do bezpieczników. Do nabycia za grosze np w ASO. Poniżej podaję nr tych pinów:
N 907 326 03 -większy
N 906 845 05 -mniejszy

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
opermon
Silnik: 1.4TSi CAXA 122KM MY12
Auto: Octavia2, Ambition
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 0 km

WindowsXPChrome

Odp: [O2 ALL} Podłączednie radia - Pomysł łatwy plus po zapł

Postprzez sadowskyds 7 sty 2018, o 19:14

Super dzięki za radę wolnym czasem poprawię u siebie. Dopuściłem się takiej fuszerki bo moje dłubanie ma charakter napadowy w wolnym czasie.
Jak mogę to pomogę, bo często ruszam w drogę a w trasie jak to w trasie dobrze jak przyjaciół ma się.
sadowskyds
Silnik: 1.9TDI BXE 105KM MY05
Auto: Octavia Kombi 4x4, Comfort 4x4
Auto2: audi 80 B4, Passat B5

WindowsFirefox

Powrót do [1Z] Octavia MK2