Obniżone zawieszenie tylne w Octavi II 1.6 LPG

Octavia II (1Z - od 2004), Octavia II FL (1Z od 2008)

Moderatorzy: lec, Sosna

Odp: Obniżone zawieszenie tylne w Octavi II 1.6 LPG

Postprzez robreg 15 gru 2011, o 12:09

wsawkiew napisał(a):W tym aucie ma swobodnie podróżować 5 dorosłych osób i bagaż.

Nieee... miało swobodnie podróżować to w pojazdach typu Polski Fiat 125p, Polonez itp. co skutkowało tym, że do Poloneza Caro potrafiło się zmieścić 500 i więcej kg np. materiałów budowlanych i się jechało (tylko dlatego że z tyłu most napędowy nie mógł podejść do góry bardziej, niż mu na to podłużnice pozwalały - nikt nie patrzył czy resory przy takim obciążeniu coś dawały, bo dawno temu przewijały się na drugą stronę).

To co masz zapisane w parametrach technicznych, to to, że auto mieści 5 osób (@ 80kg znormalizowanego europejczyka) plus 50kg bagażu. Przy takim obciążeniu auto jeszcze jedzie, ale musisz zapomnieć o pokonywaniu jakichkolwiek nierówności typu krawężniki zjazdy podjazdy itp. A gdzie tu miejsce na poruszanie się w miejskiej dżungli?

Ja na ten przykład korzystam na codzień z tak zadupiastego miejsca parkingowego, że już dwa razy na chodniku, przez który muszę się do parkingu przeczołgać, widać było ślady rozbitych misek olejowych jakiś diesli - olbrzymie plamy sadzy wymieszanej z olejem silnikowym. I niestety, w pojedynkę jadąc, często szoruję plastikowymi osłonami podwozia. Przejazd przez coś takiego z pełnym obciążeniem jest niewykonalny.

W tej dziedzinie mam wrażenie, że auta VW i Skody (nie testowałem na Seatach, ale być może jest podobnie) na tle innych konstrukcji są wyjątkowo nisko zawieszonymi pojazdami - bajerność mamy niestety w standardzie.
robreg
Silnik: 1.9TDI BXE 105KM MY07
Auto: Octavia2 Kombi, Mint
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Auto2: VW Polo 9N 1.9 SDI ASY

Windows7Opera

Postprzez szand 15 gru 2011, o 20:58

I właśnie o to chodzi , ze kupiłem auto jako drugie rodzinne i może sie okazać, że pakując sie na wakacje np zimowe nie mogę załadować wszystkich nart ... albo jedna osoba musi zostać w domu . a 4 osoby dorosłe i sprzęt trochę ważą.
i nawet dla tego jednego razu no może dwóch w roku warto mięc te dodatkowe kilogramy...no i dla zasady :-)
szand
Auto: Octavia2 Tour, Tour
Auto2: corsa C, sc 900

Windows7Firefox

Postprzez golas 15 gru 2011, o 22:01

Nie otrzymałem żadnych dokumentów, ustnie zgłosiłem problem kierownikowi serwisu a ten na polecenie producenta dokonał stosownych pomiarów , wysłał je do producenta a następnie e- mailem trochę przepychania (kto ma ponosić koszty wymiany), po otrzymaniu sprężyn zaprosił mnie na wymianę. Na pomiary warto zatankować do pełna benzynę i gaz. Jak pisałem wcześniej, samochód zdecydowanie zyskał pod każdym względem. Myślę iż oprócz względów wizualnych, bezpieczenstwa i mozliwości zapakowania bagaznika w kazdym momencie gdy będzie to potrzebne. Prześwit z tyłu i tak pozostał nieco mniejszy, ale nie ma efektu "motorówki".Każdy zainteresowany powinien podjechać do salonu i porównać odległości góry nadkola do środka felgi w skodzie z tym samym silnikien bez instalacji gazowej. Najlepiej można dostrzec róznicę po zatankowaniu do pełna benzyny i gazu. Ciężaf dodatkowy butli+gaz+koło zapasowe("dojazdówka")to około 65 kg. W moim przypadku po zamontowaniu instalacji (dzień odbioru), sprzedawca zlecił aby zatankować gaz za 50 zł.(chyba zatankowali za 20 zł) i dokonać pierwszej regulacji gazu.
golas
Silnik: 1.6MPI BGU 102KM MY11
Auto: Octavia2, Elegance

Windows7Opera

Postprzez zielarzlol 29 sty 2012, o 20:49

Niedługo odbiór O2 FL z LPG - będę to na pewno miał na uwadze.
zielarzlol
Silnik: 1.6MPI BSE 102KM MY12
Auto: Octavia2 FL, Family

WindowsXPChrome

Postprzez pawulon1967 4 lut 2012, o 08:40

za kilka dni zamawiam octavie w combi po lifcie 1,6 z LPG i zastanawiam sie nad waszym dylematem z niskim zawieszeniem z tyłu :muśli:
pawulon1967
Silnik: 1.6 CCSA 102KM MY12
Auto: Octavia2 Kombi, Elegance
Auto2: fiat punto 2

WindowsVistaMSIE7

Postprzez golas 4 lut 2012, o 21:29

Dziś z perspektywy czasu, napewno zdecydowałbym się na "pakiet na bezdroża".
golas

Windows7Opera

Postprzez zielarzlol 5 lut 2012, o 22:05

Pierwsze pomiary - trochę benzyny i połowa gazu:

przód 40 cm, tył 38 cm.

Chyba trzeba będzie dotankować i się wybrać do ASO.
zielarzlol
Silnik: 1.6MPI BSE 102KM MY12
Auto: Octavia2 FL, Family

Windows7Chrome

Postprzez piter-wroc 28 mar 2012, o 11:14

Koledzy jestem nowy na tym forum, ale wada jest znana i od dłuższego czasu poruszana na forum OCP serdecznie zapraszam do lektury!
http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=56292
piter-wroc
Silnik: 1.6MPI BSE 102KM MY11
Auto: Octavia2 Kombi, Tour

WindowsXPFirefox

Postprzez golas 31 mar 2012, o 17:50

Mój przedmówca ma całkowitą rację, cieszę się iż mogłem "odświeżyć" temat, z którym jak widać SKODA do tej pory nic nie zrobiła, a SZKODA ! , gdyż muszę przyznać, że nawet w mojej OCTAVI , gdzie uważałem problem już rozwiązany - czytając i przeglądając z podanego e-maila na str.10 sposób pomiaru i parametry ustawienia kół muszę ponownie zawitać w serwisie i starać się o ponowną wymianę sprężyn gdyż wymienione niespełna 6 m-cy temu, już w chwili obecnej nie spełniają w/w parametrów. Zachęcam wszystkich do wytrwałości i "nachodzenia" serwisów Skody, może wtedy coś drgnie w naszym dziwnym świecie. Pozdrawiam.
golas

Windows7Opera

Postprzez lec 1 kwi 2012, o 13:02

nie lepiej zamowic sobie po prostu komplet tylnich mocniejszych sprezyn ? ksoztuje to ok 500 zł (robione na zamowienie), placimy z wlasnej kieszeni ale problem jest rozwiązany raz na zawsze.
MotoHID.pl - kompleksowe oswietlenie led w grupie VAG
lec
wredny admin
wredny admin
Silnik: 1.0 CHYB 75KM MY15
Auto: Citigo
Auto2: Fabia3 1.2 90KM CC

Windows7MSIE7

Postprzez robreg 1 kwi 2012, o 17:40

Lec, a czy zwykłej nie da się zasilić sprężynami z np. Scouta? jak to się prezentuje?
robreg
Silnik: 1.9TDI BXE 105KM MY07
Auto: Octavia2 Kombi, Mint
Auto2: VW Polo 9N 1.9 SDI ASY

Windows7Opera

Postprzez tomekdwk 1 kwi 2012, o 20:54

Ja podwyższyłem tył zakładając sprężyny progresywne (sprężyna dodatkowa w oryginalnej sprężynie)

http://www.avanger.pl/zawieszenia-mad/m ... rings.html

Polecam, tył wrócił na swoje miejsce (mam LPG), różnica w prowadzeniu nie zauważalna - no poza tym że wcześniej często zahaczałem hakiem o progi zwalniające ....;)
tomekdwk
Silnik: 1.6MPI BSE 102KM MY09
Auto: Octavia2 FL, Ambiente

Windows7Firefox

Postprzez golas 18 sie 2012, o 01:28

Witam , trochę czasu upłynęło. Jednak 30 000 km jakie przejechałem swoją octavią wpłynęło również na zawieszenie tylne i wymienione sprężyny. Przed przeglądem zmierzyłem według wymiarów podanych w wcześniejszym linku odległość tylnego zawieszenia w mojej skodzie, wyszło 37 cm. Podczas przeglądu zgłosiłem kierownikowi serwisu, że zawieszenie tylne obniżone jest o 2 cm. Po tygodniu zostałem zaproszony aby założyć dodatkowe sprężyny progresywne, które przysłał producent do serwisu w ramach naprawy gwarancyjnej(patrz link powyżej). Myślę iż problem został całkowicie rozwiązany przez producenta lub przez Skoda Poland. Pozdrawiam Zbyszek.
golas

Windows7Opera

Postprzez jaro234 31 sie 2012, o 20:19

tez posiadam o 2 z lpg i siedzi mi tył bylem w Chorwacji miałem trochę w bagażniku ale jechałem z zona i 4 letnim dzieciakiem jeśli chodzi o prowadzenie to tragedia jedzie się jak motorówką a do tego pływa po drodze i wynosi na zakrętach zawieszenie z golfa v ale tylko teoretycznie jadę na pomiary w środę 5.09 zobaczymy co ugram skoda polska dala ciała bo deklarując przy zakupie ze chce instalacje lpg powiń od razu zmienić parametry zawieszenia a nie czekać teraz czy się zgodzą czy warto walczyć o swoje powiem warto bo gwarancja się skończy a my zostaniemy z ręką w nocniku
jaro234
Silnik: 1.6 CHGA 102KM MY11
Auto: Octavia2 Kombi, Tour+
Moc/Moment: 102KM @145Nm
Przebieg: 12500 km

WindowsVistaFirefox

Postprzez kecaj 31 sie 2012, o 20:53

Nie można zmienić parametrów zawieszenia wcześniej. Są powiązania techniczne, które wykluczają zamontowanie w samochodzie mocniejszych sprężyn. Nie można wtedy byłoby ustawić prawidłowo geometrii kół i reflektorów.
Jak najbardziej sprzedający - według mnie - powinien po założeniu LPG wymienić sprężyny na mocniejsze i zwiększyć ciśnienie w tylnych oponach.
kecaj
Silnik: 1.6MPI BSE 102KM MY10
Auto: Octavia2 FL, Ambiente

Windows7Firefox

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do [1Z] Octavia MK2