Problemy z logowaniem ? Czytaj to !

Obniżone zawieszenie tylne w Octavi II 1.6 LPG

Octavia II (1Z - od 2004), Octavia II FL (1Z od 2008)

Moderatorzy: lec, Sosna

Odp: Obniżone zawieszenie tylne w Octavi II 1.6 LPG

Postprzez golas 31 sie 2012, o 21:55

Rozpocząłem ten temat (choć wczwśniej poruszany już zapewne wielokrotnie), aby spróbować doprowadzić sprawę do szczęśliwego finału. Muszę przyznać i miałem szczęście lub udało się mi wpłynąć na decyzję odpowiednich osób aby problem rozwiązać raz na zawsze. Dlatego też zachęcam wszystkich którym niskie zawieszenie doskwiera np. jadąc na camping do chorwacji, aby mając o2 na gwarancji z LPG mogli udać się do serwisu i "domagać" się dołożenia todatkowych sprężyn progresywnych, które w moim przypadku i myślę iż w każdym innym rozwiążą problem. http://www.avanger.pl/zawieszenia-mad/m ... rings.html
To własnie rozwiązanie zostało zastosowane w ramach gwarancji i muszę przyznać iż załatwiło sprawę w 100 %.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości !.
golas
Silnik: 1.6MPI BGU 102KM MY11
Auto: Octavia2, Elegance
Moc/Moment: 0KM @0Nm

WindowsXPOpera

Postprzez blumski 18 paź 2012, o 08:39

Warto walczyć. Najpierw serwis stwarzał problemy z przyjęciem zgłoszenia, informując, że jak się chciało gaz, to są tego skutki (pomiar wykazał 364 mm). W końcu wymieniono sprężyny na takie, które były zakładane fabrycznie przy montażu gazu w Czechach. Pierwotnie miałem założone z jednym białym paskiem, teraz założono sprężyny z trzema żółtymi i jednym białym. Znacząca różnica. A Skoda nie chce się przyznać do ogłoszenia masowej wymiany sprężyn.
Pozdrawiam.
blumski
Silnik: 1.6MPI BSE 102KM MY13
Auto: Octavia2 Kombi, Tour
Moc/Moment: 102KM
Przebieg: 0 km

WindowsXPMSIE7

Postprzez bezelex 4 gru 2012, o 12:08

Sorry za odgrzebywanie tematu ale problem nadal istnieje . Czemu Skoda "miga" się od zrobienia akcji serwisowej i rozwiazaniu problemu raz a dobrze ? Sprezyny wspomagajace itd. to wszystko jest robione tak na "odczepnego" .Po pewnym czasie problem pojawia sie znowu i wtedy ludzie zaczynaja kombinowac ze sprezynami na wlasna reke. Ktos cos wie wiecej ?
bezelex
Silnik: 1.6MPI BSE 102KM MY12
Auto: Octavia2, Tour
Moc/Moment: 102KM @148Nm
Przebieg: 5000 km
Auto2: Fiat Brava

Windows7Chrome

Postprzez golas 8 gru 2012, o 19:16

Przykro mi to stwierdzać, ale nie oczekiwałbym od skody żadnej akcji serwisowej, robią tylko tyle ile muszą lub tyle ile upierdliwy klient wychodzi u kierownika serwisu. Dobrym porównaniem może być fakt iż nie są w stanie zmusić się aby opracować j. polski do komputera w sprzedanych samochodach pozostawiając nam wybór wśród czternastu języków ( również chinski), a zabrakło naszego, totalne olewatorstwo klienta. Pozdrawiam i życzę wytrwałości i ciągłego oczekiwania lepszej obsługi, a efekty - j.polski w skodzie rapid już się pojawił.
golas

Windows7Opera

Postprzez mareksurf 22 maja 2013, o 10:17

Witam chciałem wrócic do tematu niskiego zawieszenia tyłu w skodzie Octawii 2 combi 1,6 z lpg Jestem właścicielem takiego samochodu z marca 2012 r Auto ma przebieg 15 tys km Dodam że nigdy nie było przeładowane przeważnie jeżdżę sam Po dokonaniu pomiarów stwierdziłem różnicę 5cm między przodem /40/cm a tyłem/35/cm Ponieważ bardzo często przy pustym bagazniku i bez pasażerów jadąc szorowałem podwoziem o nierównosci terenu udałem sie do serwisu SKODY Panowie dokonali pomiarów i potwierdzili potrzebę wymiany spręzyn ale tu niemiła niespodzianka na mój koszt Podobno mają zalecenie ze SKODY o wymianie gwarancyjnej w takich przypadkach jeżeli auto nie przekroczyło pól roku i 10 tyś km Byłem chyba naiwny myśląc że mam dwa lata gwarancji Czy wiadomo wam coś na ten temat Czy SKODA może bezprawnie nie informując przy podpisaniu umowy skracać okres gwarancyjny na wybrane elementy samochodu Takim sposobem gwarancja staje sie fikcją Co o tym myślicie pozdrawiam
mareksurf
Auto: Octavia Kombi

WindowsXPOpera

Re: Odp: Obniżone zawieszenie tylne w Octavi II 1.6 LPG

Postprzez werner 23 maja 2013, o 21:42

Na forum o.c.p. Jest dosyć obszerny temat.
I ta wiadomość jest przez niejedną osobę potwierdzona.

Pozostaje wyrzec się gwarancji i naprawić samemu - taniej wyjdzie.
Możesz dołożyć MADy. Sprężyny wspomagające.
werner
Silnik: 1.0 CHYA 60KM MY15
Auto: Citigo, Ambition
Moc/Moment: 60KM @0Nm
Auto2: F3 MC *CJZ MY16

unknownFirefox

Postprzez golas 28 cze 2013, o 09:43

Nie wiem ile jest gwarancji na sprężyny, jednak ich "zużycie" to nie tylko nasze dziurawe drogi. Myślę, iż główna przyczyna to zbiornik z gazem zamontowany w miejscu koła zapasowego. Oficjalnie Skoda tego nie potwierdzi, gdyż musiała by ogłosić akcję serwisową. Na to bym nie liczył - ale to tylko świadczy o firmie i jej podejściu do klienta. Jednak moim zdaniem należy drążyć temat wysyłając oficjalne pisma które doprowadzą każdego klienta do satysfakcjonującego rozwiązania tj. np. montażu dodatkowych sprężyn progresywnych w ramach gwarancji. Z własnego doświadczenia wiem, iż sprawy których nie udało się załatwić z pracownikiem serwisu, były załatwiane przez Skodę Polska. Jednak wszystko wymagało oficjalnych pism i zgłoszeń. Pozdrawiam i życzę wytrwałości.
golas

Windows7Opera

Postprzez akissjg 5 lip 2013, o 20:41

Witajcie jestem po wymianie (a właściwie dołożeniu sprężyn) w mojej służbowej OII, sprawa zajęła serwisowi około tygodnia. Zrobili pomiary, wysłali to do Skoda Auto Polska, Skoda przysłała dodatkowe sprężyny, w ASO Ultima Jelenia Góra założyli, rachunek za robotę wysłali do Tarnowa (tam było auto kupione). Ja cieszę się podniesionym do normalnej wysokości ciągnikiem, bo ciągam nim również przyczepę kempingową. Jednak dodatkowe 50 - 70 kg na haku również robi swoje. Uwaga dla wszystkich zakładających LPG do nowych aut zgłoszenie faktu obniżonego tyłu do 10 000 km lub 6 miesięcy od daty wydania pojazdu, później dupa blada lubieją się wypiąć.
akissjg
Silnik: 2.0TDI BMM 140KM CR MY09
Auto: Yeti 4x4, Ambition 4x4
Moc/Moment: 140KM @0Nm
Auto2: Skoda U1 SLX 1,9 TDI 110

Windows7Chrome

Postprzez tomza1 5 maja 2015, o 19:41

już dawno coś mi nie pasowało z tym tyłem, ale dopiero temat na forum zmusił mnie do działania...
zadzwoniłem do skody i dowiedziałem się, że owszem, problem jest, ale... załatwić go można do pół roku, lub 10 tys km (????) a co mnie to... akurat mam gwarancję na 4 lata lub 60 tys km więc zabrałem się do roboty...

JUŻ PO WYMIANIE
W ASO sprężyny wymienione na nowe przeznaczone do obciążonych aut
Auto z tyłu widocznie się podniosło/wyrównało/wypoziomowało i wygląda normalnie
Parkowanie tyłem nie będzie już skutkowało darciem o każdy krawężnik, a jazda po nierównościach nie będzie stanowić zagrożenia
tomza1
Silnik: 1.6 AVU 102KM MY12
Auto: Octavia Kombi, Family+

Windows7Firefox

Postprzez zozo83 26 lut 2017, o 18:51

Witam,
Odświeżę trochę temat... i przypadłość która i mnie dotknęła :sorry:
Mam O2 z 2011 z LPG i Hakiem - wszystko fabryczne.
Tył mi opadł do 35 cm z pełnym zbiornikiem gazu. Pytając w serwisie usłyszałem że naprawa to wstawienie dodatkowej sprężyny a koszt to ok. 1 000zł!!!
Moje pytanie do was: Czy ktoś z was wymieniał/dokładał takie sprężyny i jaki był ich koszt poza ASO Skoda? Musze to zrobić do wakacji bo po zapakowaniu auta chyba będę tyłkiem trzeć o asfalt ....
Wcześniej myślałem o wymianie sprężyn na te z wersji na bezdroża ale słyszałem że to na długo nie pomoże...
zozo83
Silnik: 1.6MPI BSE 102KM MY11
Auto: Octavia2 Kombi, Ambiente
Moc/Moment: 102KM @0Nm

WindowsFirefox

Re: Obniżone zawieszenie tylne w Octavi II 1.6 LPG

Postprzez werner 26 lut 2017, o 20:10

Szukaj sprężyn Lesjoford nr 19 lub twardsze 20.
(chyba tak sie pisze nazwe tego producenta )
Po wymianie zaleca się kontrole zbieżności.

tapatalk
werner
Silnik: 1.0 CHYA 60KM MY15
Auto: Citigo, Ambition
Moc/Moment: 60KM @0Nm
Auto2: F3 MC *CJZ MY16

WindowsXPChrome

Re: Obniżone zawieszenie tylne w Octavi II 1.6 LPG

Postprzez Laurent 26 lut 2017, o 21:43

Ja bym na Twoim miejscu zainteresował sie monroe hd wiem że dużo osób brało właśnie te do konfiguracji lpg+hak. Ja sam osobiście po 2 wyjazdach wymieniłem sprężyny na lesjo 19 bo żona z młodym z tyłu siedzą a fabryczne sprężyny jakieś takie jak z plasteliny. Wygląd autka poprawił się na +

tapatalk
Laurent
Silnik: 2.0TDI BKD 140KM MY10
Auto: Octavia2 FL Kombi, L&K
Przebieg: 77000 km
Auto2: Octavia 1FL Combi '01

WindowsXPChrome

Postprzez blumski 27 lut 2017, o 07:43

To co lepsze dla konfiguracji lpg+hak? Monroe hd czy lesjo 19?
blumski
Silnik: 1.6MPI BSE 102KM MY13
Auto: Octavia2 Kombi, Tour
Moc/Moment: 102KM

WindowsVistaFirefox

Postprzez mareksurf 27 lut 2017, o 21:01

Witam miałem taki problem w 2013 r opisałem to w poście powyżej W mojej sytuacji serwis przyznał mi rację zaproponował dołożenie sprężyn wspomagajacych ale na mój koszt wtedy 500 zł ( samochód miał rok i przejechane 15tyś km)Nie wyraziłem zgody na odplatność ) tym bardziej że miałem gwarancję przedłużoną do czterech lat Postanowiłem napisać skargę do przedstawiciela SKODY w Poznaniu Po jakimś czasie dostałem pismo że oni nie ponoszą winy za zaistniałą sytuację ale dbając o dobre imię firmy itp zapraszają mnie do serwisu po wcześniejszym ustaleniu terminu na bezpłatna wymianę Tak tez zrobiłem Dodam jeszcze że sama naprawa a właściwie montaż drugich sprężyn trwał ok 1 godziny Tył podniósł sie do góry i jest ok nawet z przyczepką
mareksurf
Auto: Octavia Kombi

Windows7Chrome

Postprzez zozo83 28 lut 2017, o 21:07

No to tobie się udało, ale w moim przypadku nawalił pierwszy właściciel który nie zauważył problemu od razu.... Teraz pozostało mi chyba tylko wymienić je na własny koszt. Jak pisałem naprawa poprzez dołożenie dodatkowych sprężyn w środek to kosz t ok 1000zł w ASO. Dziś byłem w "nieautoryzowanym" warsztacie zaproponował mi wymianę na sprężyny lesjofors. Koszt 170za szt. plus 50zł za wymianę czyli koszt całkowity powinien wynieść ok. 450zł. Podobno tył ma się podnieść i być mocniejszy bo sprężyna jest grubsza (średnica druta większa o ponad 5mm od orginału).
Chyba na te się zdecyduje zresztą wspominane wyżej! :extra:
zozo83
Silnik: 1.6MPI BSE 102KM MY11
Auto: Octavia2 Kombi, Ambiente
Moc/Moment: 102KM @0Nm

WindowsFirefox

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do [1Z] Octavia MK2