Obniżone zawieszenie tylne w Octavi II 1.6 LPG

Octavia II (1Z - od 2004), Octavia II FL (1Z od 2008)

Moderatorzy: lec, Sosna

Obniżone zawieszenie tylne w Octavi II 1.6 LPG

Postprzez golas 24 lis 2011, o 17:01

Witam,
Jestem od niedawna na forum, dlatego proszę wybaczyć jeśli przeoczyłem taki lub podobny wątek. Pragnę podzielić się z Wami dziwnym wrazeniem jakie mnie do niedawna "prześladowało" w mojej skodzie. Obniżone zawieszenie tylne, obniżone na tyle iż można było to zauważyć gołym okiem, w stosunku do innych samochodów marki skoda stojących obok oczywiście na tej samej gumie i feldze.Dlatego też podjąłem temat z kierownikiem serwisu aby wymienić sprężyny z tyłu na nieco twardsze.
Czy ktoś ma podobny problem, a może zna jakieś rozwiązanie.
Golas.
golas
Silnik: 1.6MPI BGU 102KM MY11
Auto: Octavia2, Elegance
Moc/Moment: 0KM @0Nm

WindowsXPOpera

Odp: Obniżone zawieszenie tylne w Octavi II 1.6 LPG

Postprzez Focus 24 lis 2011, o 21:07

Zbiornik do LPG swoje waży. U mnie jest tak samo od nowości, więc się nie przejmuj.
°lllllll° it's a Jeep thing, you wouldn't understand
Octavia II 1,6 MPI (75kW/102KM) + LPG Omegas
Focus
-member status-
-member status-
Silnik: 1.6MPI BSE 102KM
Auto: Octavia2
Moc/Moment: 102KM @0Nm

WindowsXPFirefox

Postprzez awoman 24 lis 2011, o 22:30

A jak Ci się jeździ na gazie ja mam za miesiąc odbierać Oktavkę z gazem i się zastawiam jak mi sie będzie jeździło. Masz jakieś uwagi do tego autka ??? pozdrawiam
awoman
Silnik: 1.6 AEE 75KM MY89
Auto: Felicia, Elegance
Moc/Moment: 75KM @0Nm

WindowsXPFirefox

Postprzez robreg 25 lis 2011, o 08:54

awoman napisał(a):A jak Ci się jeździ na gazie ja mam za miesiąc odbierać Oktavkę z gazem i się zastawiam jak mi sie będzie jeździło. Masz jakieś uwagi do tego autka ??? pozdrawiam

a co to ma wspólnego z zawieszeniem tylnym w tym samochodzie?
robreg
Silnik: 1.9TDI BXE 105KM MY07
Auto: Octavia2 Kombi, Mint
Auto2: VW Polo 9N 1.9 SDI ASY

Windows7Opera

Postprzez golas 25 lis 2011, o 16:07

Witam,
Fajnie, że ktoś jest zainteresowany tematem.
Jeśli chodzi o jazdę na gazie to myślę, żę wybór był trafny choć to dopiero początki (samocód odebrany 01.06.2011r, po pierwszym przeglądzie - przebieg 15000). Jednak z kilku wizyt w serwisach myślę iż tutaj zazwyczaj jest cały "pies pogrzebany". Na początku trzykrotnie regulowali gaz aby kontrolka bloku silnika się nie zapalała. Po zmianie serwisu i "gazownika" problem przestał istnieć i wszystko jest ok. Myślę iż będziesz zadowolny , pod warunkiem iż cena gazu nie zrówna się z ceną paliwa.
Wracając do zawieszenia - problem jest na tyle uciążliwy iż dwa tygodnie temu zerwałem osłonę plastikową znajdującą się pod podwoziem, za którą wybuliłem 200 zł. Poza tym mam wrażenie po wyjeżdzie wakacyjnym, gdzie byłem dobity z bagażem na ful, bagażnik dachowy oraz dwójka dorosłych z tyłu, że samochów który "siedzi" gdy jest pusty, po dodaniu obciążenia dużo szybciej i bardziej jest narażony na "dobijanie", choć drogę jaką pokonywałem to w 90% autostrady a na innych bardzo uważałem jadąc ostrożnie.
Postanowiłem drążyć temat skoro samochód miał założoną dedykowaną przez Skodę instalację LPG w serwisie, z którą wyjechał. Z tego co szukałem w internecie jest to obciążenie dodatkowe około 65 kg (butla + gaz).
Mam nadzieję, że coś drgnęło, gdyż dziś rano otrzymałem telefon od kierownika serwisu, że producet zlecił wykonanie pomiarów i przesłanie wyników aby podjąć decyzję.
Myślę iż wymiana sprężyn i utrzymanie samochodu nieco wyżej tj. na takiej wysokości jak samochody bez instalacji LPG jest korzystniejsze niż "szorowanie" podwoziem po naszych drogach i studzienkach.
Wnioskuję to z tego artykułu, choć zapewne proporcje są tutaj inne.
http://www.autoflesz.pl/artykuly/3006,S ... _mity.html
Golas.
golas

WindowsXPOpera

Postprzez awoman 27 lis 2011, o 15:04

trochę mnie zmartwiłeś tym obniżeniem w związku z zainstalowaną butlą, zastanawiam sie czy wszystkie egzemplarze mają ten problem i czy od razu nie zgłaszać wymiany sprężyn. Mam nadzieję że u mnie problem z regulacją gazu bedzie ok zobaczę, podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Do swojej Oktawki nie mam jeszcze radia zastanawiam sie jakie sobie dokupić już indywidualnie bo te w oryginalne trochę dla mnie za drogie :), pozdrawiam
awoman

WindowsXPFirefox

Postprzez golas 27 lis 2011, o 17:59

Według mojej oceny, bardzo dużo zależy od serwisu, jeśli chodzi o gaz i ewentualne z nim problemy, jakie jest podejście do klienta. Muszę przyznać iż tam gdzie kupiłem najlepiej samochód to mieli kiepski serwis - Inter Welm Pszczyna - woj.Śląskie. Np. oprócz kiepskiej regulacji gazu miałem niewielkich rozmiarów "pajęczynkę" w lustrrku środkowym. Kierownik serwisu stwierdził, że jeśli się będzie powiększać to wtedy zobaczymy. Przy pierwszym przeglądzie w Bielsku-Białej - Skoda Korczyk- lusterko zamówione i do wymiany. Tam też wyregulowali gaz, pomiary jakie zlecił producent wykonali - czekam na odpowiedz odnośnie sprężyn.
Jeśli chodzi o radio to skusiłem się na Amundsena (bez map). Oceniłem swój wybór w pierwszym momencie jako porażkę - brak w nawigacji lektora pl. , tak samo jak w komputerze pokładowym Skody. Wgrane później mapy które załatwiłem sobie na własną rękę są już oznaczone i opisane w języku polskim, więc z nich korzystam a lektora wyłączam. Byłem trochę zawiedziony. Teraz jednak z perspektywy czasu uważam iż samochów bardzo dużo zyskuje wizualnie w środku, a mapy kiedyś zrobią z lektorem pl. Spotkałem te radia na allegro.
Ostatnio edytowano 28 lis 2011, o 10:52 przez golas, łącznie edytowano 1 raz
golas

Windows7Opera

Postprzez Focus 27 lis 2011, o 20:13

ja bym nie dramatyzował z tymi sprężynami (chyba że serwis wymieni na swój koszt). Przekulałem już 85 kkm i jeszcze plastikowe osłony podwozia mam całe. :mrgreen: choć odbojniki amorków już wymieniłem.
°lllllll° it's a Jeep thing, you wouldn't understand
Octavia II 1,6 MPI (75kW/102KM) + LPG Omegas
Focus
-member status-
-member status-
Silnik: 1.6MPI BSE 102KM
Auto: Octavia2
Moc/Moment: 102KM @0Nm

Windows7Firefox

Postprzez golas 27 lis 2011, o 21:43

Mam właśnie taką nadzieję iż załatwię to przez serwis. Jeśli się uda doprowadzić wszystko do pomyślnego zakończenia, może ktoś zainteresowany będzie mógł skorzystać w podobnym przypadku. Pragnę zaznaczyć iż jestem laikiem w sprawach mechaniki a 85 kkm, to nie mało, ale czy te odbojniki amortyzatorów mogą wytrzymać dłużej, czy przed setką siadają.
golas

Windows7Opera

Postprzez golas 30 lis 2011, o 12:20

Otrzymałem odpowiedz od producenta przesłaną mi e-mailem przez kierownika serwisu. Producent dostrzegł problem i zaproponował trochę twardsze sprężyny (tej samej długości co oryginalnie założone), jednak w związku z tym, iż LPG zostało dołożone - koszty muszę ponieść sam.(300zł.sprężyna + 200zł.robocizna)
Moja odpowiedz: (znacznie dłuższa) "ciesząc się, że producent dostrzegł zasygnalizowany problem, jestem jednak rozczarowany obciążaniem mojej osoby kosztami związanymi z jego usunięciem. Samochód został zamówiony z dedykowaną przez Skodę instalacją LPG i jest na gwarancji....."
Pierwsza odpowiedz od kierownika serwisu - przekazałem pana uwagi producentowi, a następna jaką otrzymałem to taka, iż producent wyraził zgodę aby wymiana nastąpiła w ramach gwarancji - sprężyny zostały zamówione.
W przypadku zainteresowania, po wymianie podzielę się spostrzeżeniami.
golas

Windows7Opera

Postprzez awoman 30 lis 2011, o 13:16

Ja jestem bardzo zainteresowana jak sie będzie sprawowała oktavka z tymi nowymi sprężynami, powodzenia i pozdrawiam awoman
awoman

Windows7Firefox

Postprzez golas 6 gru 2011, o 18:35

Jestem po wymianie sprężyn w tylnym zawieszeniu w swojej skodzie octavi 1.6 z instalacją LPG. Serwis wykonał usługę w ramach gwarancji na koszt producenta, który dobrał i przysłał w/w sprężyny.Tył samochodu został podniesiony około 3-4 cm. W mojej ocenie samochód zaczął wyglądać bardziej normalnie, a jazda stala się bardziej komfortowa (przód samochodu lekko obniżony).Jednocześnie odsłoniły się odbojniki amortyzatorów (pomarańczowe-mam nadzieję iż nie mylę pojęć), które wcześniej były prawie niewidoczne. Nie mam wrażenia aby tył stał się twardszy i głośniejszy przy pokonywaniu nierówności. Myślę iż decyzja była słuszna i dostrzegam same plusy, które dodatkowo wykorzystam podczas wyjazdów wakacyjnych lub przy większym obciążeniu ogromnego bagażnika.
Pozdrawiam Golas.
golas

Windows7Opera

Postprzez szand 14 gru 2011, o 21:23

po przeczytaniu tego tematu też mam wrażenie, że przód lekko "ku górze" a tył leciutko za nisko, porównywałem tylko na oko. napisałem do skody ale odpowiedz była lekko wymijająca:
Szanowny Panie.
Tę kwestię opiniuje każdorazowo personel serwisu, np. Gwaranta (Gwarantem jest Sprzedawca, czyli Dealer), który po sprawdzeniu wartości prześwitu, a także dokonaniu pomiarów zawieszenia, podejmuje stosowne decyzje w sprawie.
Zatem zapraszamy Pana do umówienia wizyty o odwiedzenie serwisu.
Golas czy dostałeś jakieś papiery potwierdzające potrzebę wymiany lub podstawę wymiany?
jeśli tak proszę o przesłanie na priv [email protected], chetnie się zapoznam przed wizytą w serwisie.

auto mam na "dotarciu" i wybieram się dopiero przed świętami na odpalenie gazu. Czy tez musieliście zatankować na własny koszt gaz przed sprawdzeniem szczelności i odpaleniem gazu , czy tylko moj dealer oszczeda na gazie ..?
szand
Auto: Octavia2 Tour, Tour
Auto2: corsa C, sc 900

Windows7Firefox

Postprzez robreg 14 gru 2011, o 22:43

szand napisał(a):Czy tez musieliście zatankować na własny koszt gaz przed sprawdzeniem szczelności i odpaleniem gazu , czy tylko moj dealer oszczeda na gazie ..?

Takie postępowanie dealera kwalifikuje się do kontroli jego zakładu przez UDT i IMHO podjęcie próby cofnięcia im uprawnień do instalowania instalacji LPG. Może przepompować Ci do butli tyle gazu, że nie będziesz mógł w ogóle jechać samochodem, ale przed odbiorem samochodu do jazdy MUSISZ mieć w łapie dokument poświadczający to, że instalacja przeszła próbę szczelności pod roboczym ciśnieniem układu z wynikiem pozytywnym i że jest bezpieczna. A że nie spotkałem się z tym, by testowali ciśnieniowo instalacje LPG niczym innym poza paliwem gazowym (w odróżnieniu od np. prób ciśnieniowych klimatyzacji azotem), takie postępowanie instalatora jest niedorzeczne.
robreg
Silnik: 1.9TDI BXE 105KM MY07
Auto: Octavia2 Kombi, Mint
Auto2: VW Polo 9N 1.9 SDI ASY

Windows7Opera

Postprzez wsawkiew 15 gru 2011, o 11:55

Tak czytam wasze opinie na ten temat i zastanawiam się nad jedną rzeczą.

Czy wy zawsze jeździcie tymi autami na maksa zapakowani?
Chodzi mi o to że ta butla nie waży przecież więcej niż jeden dorosły i powiedzmy że wysoki pasażer (chodzi mi o wagę ok 80kg). Jeżeli jest tak to oznacza to dla mnie ewidentna wadę fabryczną zawieszenia. Butla tutaj nie powinna nic wnosić (to jest ciężar jednej osoby). Rozumiem, że to widać (przy tym jest to irytująca) i też bym w salonie nie odpuścił . Ale rozsądnie myśląc te butle nie ważą chyba ćwierć tony. W tym aucie ma swobodnie podróżować 5 dorosłych osób i bagaż.

Taka dygresja nie mając wpływa na przebieg sprawy.
Pozdrawiam i powodzenia.
wsawkiew

WindowsXPFirefox

Następna strona

Powrót do [1Z] Octavia MK2