Problemy z logowaniem ? Czytaj to !

Przepływka do wymiany??

Octavia II (1Z - od 2004), Octavia II FL (1Z od 2008)

Moderatorzy: lec, Sosna

Przepływka do wymiany??

Postprzez dymki 5 sty 2018, o 08:08

Link jakiegoś czasu jak rano do pracy jechałem wiadomo zimny silnik czuć było lekkie szarpanie na niskich obrotach 1500,2000tyś po rozgrzanie silnia obroty zaczęły falowac od normalnych tak do 1200 czasami 1500. Dzisiaj zmieniałem filtr powietrza (w planach było wcześniej ale dali nie ten co trzeba poskladałem wszystko i tak pomyślałem odłącze wtyczke od przepływki i nagle silnik zaczął normalnie chodzić pojechałem na obwodnice sprawdzić,auto normalnie jeżdzi przyspiesza spalanie w normie,to znaczy że do wymiany przepływka bedzie???
dymki
Silnik: 2.0TFSI BWA 200KM MY07
Auto: Octavia RS

unknownFirefox

Odp: Przepływka do wymiany??

Postprzez Lisseek 6 sty 2018, o 23:38

Jeżeli odpięcie przepływki pomaga, to faktycznie może być ona winna. Mechanikiem nie jestem i nie próbowałem tej metody, ale w programie 101 napraw na tvn turbo, mówili że mechanicy zawsze zalecają wymianę przepływki, a podobno wystarczy tylko wyczyścić. Było to w 1 czy 2 sezonie (jak dobrze pamiętam). Oczywiście nie można tego czyścić w sposób mechaniczny, płukali chyba w benzynie ekstrakcyjnej. Wydaje mi się, że przed wymianą przepływki warto spróbować ją tak wyczyścić ;)
Lisseek
Silnik: 1.6TDI CR CAYC 105KM MY10
Auto: Octavia2 FL Kombi

Windows7Chrome

Powrót do [1Z] Octavia MK2