Problemy z logowaniem ? Czytaj to !

Wymiana oświetlenia na led w Octavia 2

Octavia II (1Z - od 2004), Octavia II FL (1Z od 2008)

Moderatorzy: lec, Sosna

Odp: Wymiana oświetlenia na led w Octavia 2

Postprzez lec 26 cze 2017, o 14:39

to bylo (usunąłem) stare info z 2011 roku i od tego czasu doszło 20-pare stron w wątku. Opis dot rezystorów jest zgodny z prawda ale wyrwany z kontekstu i uwzględnia rózne zastosowania a nie tylko to które dotyczy ciebie.

Za ok 12 funciaków masz gotowca z ori wtyczkami w wersji basic, warto kombinować za 7 funtów zysku ?
MotoHID.pl - kompleksowe oswietlenie led w grupie VAG
lec
wredny admin
wredny admin
Silnik: 1.0 CHYB 75KM MY15
Auto: Citigo
Auto2: Fabia3 1.2 90KM CC

Windows7Chrome

Postprzez Azureus40 5 gru 2017, o 21:39

Moje pytanie nie bardzo związane z ledami ale także z oświetleniem , mianowicie jeżdżąc wieczorami mam wrażenie że światła w mojej octavi świecą coś tak słabiutko,chciał bym wymienić żarówki na jakieś hmmmm mocniejsze, lepiej świecące , dające więcej światła lecz nie ledy . Możecie coś polecić ??
Azureus40
Silnik: 2.0TDI BKD 140KM MY12
Auto: Octavia Kombi, Family
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 130000 km

WindowsFirefox

Postprzez lec 5 gru 2017, o 22:07

najpierw uzupełnij swój profil zebyśmy wiedzieli czym dokładnie jeździsz
lec
wredny admin
wredny admin

Windows7Chrome

Postprzez bolsfanwk 12 gru 2017, o 09:28

Witam,

Panowie naczytałem się o żarówkach przez dwa wieczory już sporo, na jedno pytanie nie znalazłem odpowiedzi.

Czy w momencie gdy zamontujemy np. do światełek dziennych filtr can bus, żarówka LED od świateł dziennych spali się, to czy wtedy kontrolka w samochodzie zaświeci się informując o spalonej żarówce ?
Czy filtr powoduję całkowitą niwelację informacji can bus po stronie żarówki przed którą jest zamontowany ?

Czy w żarówkach od oświetlenia bagażnika lub w podsufitce też trzeba filtr zakładać bo będzie błąd w przypadku zamontowania ledów ?
bolsfanwk
Silnik: 1.6TDI CR CAYC 105KM MY13
Auto: Octavia Kombi, Ambition
Moc/Moment: 105KM
Przebieg: 0 km

Windows7Chrome

Postprzez lec 12 gru 2017, o 09:44

bolsfanwk napisał(a):Czy w momencie gdy zamontujemy np. do światełek dziennych filtr can bus, żarówka LED od świateł dziennych spali się, to czy wtedy kontrolka w samochodzie zaświeci się informując o spalonej żarówce ?

To zależy od tego jaki kasownik założysz. Jesli wezmiesz motohidowy Premium i żarówka ledowa się spali to bląd sie pojawi (ale ząrówka musi przestac działać całkowicie ,awaria jednego ledzika z xxx obecnyhch nie wywoła błedu)

bolsfanwk napisał(a):Czy filtr powoduję całkowitą niwelację informacji can bus po stronie żarówki przed którą jest zamontowany ?

jw, to jest zależne od wersji kasownika którą masz na mysli (nie okresliłeś o jakim mowa)

bolsfanwk napisał(a):Czy w żarówkach od oświetlenia bagażnika lub w podsufitce też trzeba filtr zakładać bo będzie błąd w przypadku zamontowania ledów ?

nie trzeba, w Octavii2 w oświetleniu środkowym nie pojawiają sie zadne błedy nawet po wyjeciu, ale to nie znaczy że można wkładać tam cokolwiek i parametry nie maja znaczenia (przestanie działac ściemniacz i pojawią się tzw świetliki w nocy)
lec
wredny admin
wredny admin

Windows7Chrome

Postprzez bolsfanwk 12 gru 2017, o 19:51

Panowie, stwierdzam że lepiej w Octavii wyłączyć kontroler canbus, jak się jakaś żarówka spali to i tak to zobaczę, więc nie ma stresu nie ma...
mam 2013 rok, i czy VCDS-em da się to zrobić czy to głębsza ingerencja ?

Do świateł do jazdy dziennej chciałbym kupić żarówki typu W21W
[url]http://allegro.pl/zarowka-led-p21w-ba15s-21smd-6-5w-6000k-biala-i6912445450.htm
[/url] sprzedawca podaje że generują 700 lumenów - wartość jest pewnie zawyżona, ale powinny mocno świecić... ?

Do Halogenów przeciwmgielnych pasuje żarówka H8 i tu pytanie, czy można tam też zamontować H11 / h8 od h11 różnią się mocą i szerokością blaszek więc czy mogę zamontować H11 takie ?
[url]http://allegro.pl/zarowka-led-h11-12v-27smd-6000k-biala-xenartz-i6906571825.html
[/url]producent podaje 425 Lumenów.

Następnie
kwestia postojówek - może takie ?
[url]http://allegro.pl/zarowka-led-w5w-12v-17smd-6000k-biala-xenartz-i6910115434.html
[/url]Pozostają jeszcze światła mijania - i jeszcze nie wiem, ale myślałem żeby kupić zwykłe halogenowe które będą świecić najbardziej na biało jak się da, tam są H4 ?
[url]http://allegro.pl/philips-white-vision-h4-12v-55w-duo-box-i6971224487.html
[/url]
Co mi koledzy doradzicie ? :)
bolsfanwk

WindowsVistaChrome

Postprzez lec 12 gru 2017, o 20:31

1. w O2 fl nie wyłaczysz
2. do drl bedziesz potrzebował jeszcze kasownik (lub zmiana kodowania na led z rs-a jesli twoj sterownik przyjmie)
3. h11 nie pasuje w miejsce h8 - chyba ze spiłujesz blaszke do szerokosci tej z H8 - tu również bedzie potrzebny kasownik. I z ta żarówką daj sobe spokój, brzydkie to to to i słabo świeci.
4. postojówki tego typu sie nie zmieszczą bo są za długie,ponadto bedzie błąd
5. W o2 fl są h7 a nie h4, ponadto tj wątek o ledach a nie o halogenach....

przeczytales cokolwiek z ostatnich 28 stron ? masz tam mase przykładów tego co można kupić i działa...
lec
wredny admin
wredny admin

Windows7Chrome

Postprzez bolsfanwk 12 gru 2017, o 20:37

czytałem, jest dużo info :)
a przy zmianie mapy przy okazji cheap tuningu tuner może wyłączyć opcję can bus przy nowej mapie ?

odnośnie pkt. 3 jeśli tamta żarówka będzie słabo świecić to co sądzisz o tej ? ewentualnie czego jej brakuje żeby lepiej świeciła ? :)
http://allegro.pl/zarowka-led-h11-12v-7-5w-6000k-cob-biala-xenartz-i6906439742.html
bolsfanwk

WindowsVistaChrome

Postprzez lec 12 gru 2017, o 20:57

bolsfanwk, tunerzy raczej grzebia w mapach silnika a nie CE :)

rzucasz linki do samych tanich niskobudżetowych rozwiazań - cieżko oczekiwac od nich jakiejs super jakosci czy wydajnosci. Czego oczekujesz po zmianie ? ma byc tylko białe czy cos tam jednak świecic ? ma byc tanie czy jednak oferowac jakąs jakość ?bo jesli na oba pytania wybierasz druga odpowiedź to pomnóż sobie te ceny min 2x a najlepiej 3x i zacznie sie cos sensownego pojawiać
lec
wredny admin
wredny admin

Windows7Chrome

Postprzez bolsfanwk 13 gru 2017, o 09:31

Szukam tanich budżetowych rozwiązań,
Chcę mieć efekt "white" świateł z przodu samochodu najtańszym kosztem.

Jedynie na światłach mijania nie ma co oszczędzać, a jeśli żarówka h7 ze stacji za 10 zł świeci w nocy dobrze, to kpl żarówek philipsa jakiś tam "white..." za około 80 zł będzie jeszcze lepiej świecił - pewnie ze słabą barwą białego, ale zawsze coś.

Reszta świateł, np do jazdy dziennej ( oryginalne i tak marnie świecą) wystarczy jak będą świecić jakkolwiek na biało, więcej nie oczekuję, a led i tak ciutkę mocniej będzie świecił niż oryginalna żarówka P21W.

Może mam złe podejście, jak wymienię to wrzucę foty i zobaczymy czy lipa czy ujdzie :)

Kolego LEC - tak czy siak dziękuję za szczerą poradę, bo rację na pewno masz.

a jeszcze jedno pytanie z innej beczki. Czy w światłach do jazdy dziennej, postojowych oraz przeciwmgielnych można wg prawa zmienić żarówki na LED-owe ? Policja nie będzie mieć o to problemów ?
bolsfanwk

Windows7Chrome

Postprzez lec 13 gru 2017, o 11:18

legalnie tzw żarówki ledowe mozesz sobie instalowac tyko w środku lub wszedzie ale poza drogami publicznymi

jak wlozysz sobie taniego leda to wcale nie musi swieci lepiej niz fabryczny drl, a ponadto tanie wersje w 99% nie poradzą sobie z odwróconą polaryzacja w oprawce skodowskiej
lec
wredny admin
wredny admin

Windows7Chrome

Postprzez bolsfanwk 2 sty 2018, o 19:13

Panowie, proszę o poradę.

Jako oświetlenie w tablicy rejestracyjnej zamontowałem dwie żarówki 36 mm LED z funkcją CAN, [*]http://allegro.pl/led-6-smd-5630-canbus-c5w-c10w-can-bus-36-mm-fv-i4829258834.html[*]

święcą super, jednak po kilku minutach świecenia zaczynają mrugać. Czy może być to spowodowane tym że system w samochodzie testuje którą żarówkę ma spaloną, i pojawia się miganie ? Błąd od spalonej żarówki świeci się - ale z tym się liczyłem.
bolsfanwk

Windows7Chrome

Postprzez lec 2 sty 2018, o 19:57

najpewniej jest to spowodowane kupowaniem żarówek led za 3 zł :) włóż je sobie gdzieś w srodku a na rejestracje i inne miejsca które świecą dłużej kup cos sprawdzonego (a jakośc niestety kosztuje troche wiecej niz 3 zł)
lec
wredny admin
wredny admin

Windows7Chrome

Poprzednia strona

Powrót do [1Z] Octavia MK2