Notlauf, błąd p1556 uciekająca moc, 1.4tdi

forum użytkowników Skoda Fabia Mk1, Mk2 oraz Mk2 FL

Moderatorzy: lec, Laurent

Notlauf, błąd p1556 uciekająca moc, 1.4tdi

Postprzez blade91 17 sie 2022, o 20:35

Witam
Mam problem z swoją fabią 1.4tdi BNM, mam te auto prawie 5lat, od ponad 3lat po programie na 95km i działał dobrze do czasu jak zaczął się sypać..
Od czasu do czasu miewał notlaufy i zaniki mocy, najczęściej się zdażało podczas stromych podjazdów ale też nie zawsze, po ponownym uruchomieniu potrafiłoby być spokojnie kilka miesięcy.
Ostatnio zdiagnozowano w nim wyrobione gniazda pompek w glowicy przez co zaczął cięzko odpalać i postanowiłem dać do regeneracji głowicę.
Usterka w takiej formie nie występowała przed robieniem głowicy lub występowała nie zwykle rzadko jak wspomniałem powyżej, nie dopuszczam błędu mechanika i warszatu który robił regeneracje - to dobrzy fachowcy z dobrą renomą w regionie.
Po złożeniu auta pracuje bardzo ładnie, zapala na widok kluczyka ale po 3dniach od odebrania z warsztatu zaczął tracić moc, zdażaly się problemy z rozpędzaniem i wybił błąd
17964 - Charge Pressure Control: Negative Deviation
P1556 - 35-10 - - - Intermittent
ten błąd ostatnio zauważyłem 2 lata temu ale jakoś mu przeszło wtedy i było okej,
teraz po skasowaniu błędu chwilę jeżdził dobrze po czym znowu lapał zwiechy i jeszcze raz błąd się pojawil. Problem występuje od soboty, W tej chwili błędu nie ma ale nadal podczas rozpędzania czuć zaniki mocy oraz nie chce jechać więcej niż 140, a jak złapie notlaufa to max 90 przy dobrych wiatrach..

wykonałem logi grupy 3,8 i 11, może coś ktoś z nich wyczyta ?
http://vaglogi.pl/log-003_008_011_3ISSPFA.html

Co zrobilem:
Sprawdzone wężyki podcisnieniowe - wszystkie wydają się być okej,
dolot- rozebrany, obejrzany, złożony jeszcze raz - jak zatkałem wąż za filtrem powietrza to momentalnie gaśnie.
podmienilem również zawor podciśnieniowy - tą puszkę na kielichu, bez zmian.

Bedę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam
blade91
Silnik: 1.4TDI BNM 70KM MY07
Auto: Fabia Kombi, Active
Moc/Moment: 95KM @201Nm
Przebieg: 356000 km
Auto2: Fabia 3 FL

Windows7Chrome

Powrót do Fabia I & II (+FL)