Bagażnik dachowy - hatchback

Forum użytkowników Skoda Fabia MK3

Moderatorzy: lec, Sosna

Bagażnik dachowy - hatchback

Postprzez Mikel 5 maja 2019, o 16:16

Cześć, na wakacje będę musiał jechać z boxem dachowym, box planuje wypożyczyć, ale muszę kupić bagażnik.

Ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie? Wiadomo są sprawdzone firmy, ale może ma ktoś coś tańszego co też się sprawdza.
Mikel
Silnik: 1.0 TSI CHZB 95KM MY17
Auto: Fabia3, Ambition
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 15000 km

LinuxChrome

Odp: Bagażnik dachowy - hatchback

Postprzez arturooo3 5 maja 2019, o 21:22

Było kupić kombi ;) Z relingami ;)

Nie napisałeś czy masz relingi, czy to ma być inny rodzaj bagażnika. Ja korzystam z aerodynamicznych belek poprzecznych na relingi Aguri (+ 2 aero bagażników rowerowych Aguri) i jestem zadowolony.
Skoda Fabia Estate Mk3 Style MY18 1.0 TSI 110KM 7-speed DSG (Steel Gray)
arturooo3
Silnik: 1.0 TSI CHZC 110KM MY18
Auto: Fabia Kombi, Style
Moc/Moment: 110KM @200Nm
Przebieg: 40000 km
Auto2: Przegniło.

WindowsFirefox

Postprzez Mikel 6 maja 2019, o 05:26

arturooo3 napisał(a):Było kupić kombi ;) Z relingami ;)

Nie napisałeś czy masz relingi, czy to ma być inny rodzaj bagażnika. Ja korzystam z aerodynamicznych belek poprzecznych na relingi Aguri (+ 2 aero bagażników rowerowych Aguri) i jestem zadowolony.

Piszesz, że trzeba było kupić kombi, a potem pytasz o relingi :muśli:
Na wakacje jeżdżę raz w roku, więc jakoś sobie bez kombi radzę :)
Mikel

LinuxChrome

Postprzez Pixon 6 maja 2019, o 07:53

Masz dwa wyjścia. Obydwa raczej drogie.
Iść do salonu Skody i kupić dedykowany bagażnik lub wybrać zestaw Thule. To ostatnie moim zdaniem lepsze, ponieważ zmieniając samochód belki Ci zostają dokupujesz do nich nowe łapy (stare sprzedajesz) i jesteś przygotowany do drogi. Z kolei jak kupisz oryginalny z ASO, to przy nowym aucie musisz sprzedać całość, bo nie dobierzesz łap do belek. Jeśli wiesz co mam na myśli?

Niekoniecznie szedłbym w najdroższe super aerodynamiczne belki od Thule. Ponieważ to co one wyciszą, to na pewno rower lub box znajdujący się na dachu nadrobi ten hałas. Thule Smartrack uważam że będą ok.

Pamiętaj tylko miejsca w których będą opierały się stopy oklej folią bezbarwną. Uważaj przy zakładaniu na ranty dachu o które zaczepia się mocowanie.

Generalnie wolę kombi z relingami do mocowania bagażnika, bo jest mniej inwazyjnie dla lakieru. Natomiast dla wyjazdów raz w roku, rozumiem że byłby to przerost formy nad treścią.
Pixon
Przebieg: 0 km

WindowsFirefox

Postprzez Mikel 6 maja 2019, o 08:58

Dzięki Pixon, oba rozwiązania, które zaproponowałeś znam. Wpisując w allegro Fabia 3 bagażnik wyszukuje jeszcze bagażniki innych firm, bardziej w te stronę chciałem spróbować. Jeśli chodzi o wybór auta to miałem do wyboru hatchback z tsi lub kombi w mpi, wybór padł na mocniejszy silnik :mrgreen:
Mikel

LinuxChrome

Postprzez Pixon 6 maja 2019, o 09:16

Widzisz, rozwiązania innych firm można śmiało zastosować do relingów, które są stosunkowo wytrzymałe i raczej trudno jest je zniszczyć wątpliwej jakości stopą mocującą.

Tutaj kiedy bagażnik jest mocowany bezpośrednio do elementów lakierowanych takich jak dach, krawędź dachu wolałbym kupić coś sprawdzonego. Coś co będzie względnie dobrze pasować. No chyba,że nie przywiązujesz do tego większej uwagi. Masz trochę czasu, może uda Ci się kupić potrzebne komponenty używane i taniej wyjdzie niż kupno całości:

Thule Rapid System 754 - stopa
Kit 1779 - nakładka pod Fabię
+ belki
Pixon

WindowsFirefox

Postprzez arturooo3 6 maja 2019, o 09:21

Mikel napisał(a):Piszesz, że trzeba było kupić kombi, a potem pytasz o relingi :muśli:

To żaden hatch nei miał relingów? :muśli: ostatnio yarisa widziałem z relingami dachowymi, byłem przekonany, że hatch też ma.
arturooo3

Windows7Firefox

Postprzez dzaps 6 maja 2019, o 10:53

arturooo3 napisał(a):
Mikel napisał(a):Piszesz, że trzeba było kupić kombi, a potem pytasz o relingi :muśli:

To żaden hatch nei miał relingów? :muśli: ostatnio yarisa widziałem z relingami dachowymi, byłem przekonany, że hatch też ma.

Żadne generacje fabii w wersji hatchback nie miały relingów. Starsza felicja o dziwo je miała. Yaris kolego ma relingi ale tylko w wersji Verso, a to już kompletnie inna bryła auta. Pisałeś że powinien kupić fabie kombi z relingami. Na swoim przykładzie są to dodatkowe koszty w wersji Ambition oczywiście bo w style czarne są w standardzie. Ja nie brałem relingow bo myślałem że są w standardzie w kombi a tak powinno być. Nie myślałem przy zakupie, nigdy nie miałem kombi dodatkowo pan w salonie nie podpowiedział mi o nich tyko namawiał na silnik 90konny zamiast 110 który chciałem. Pozdrawiam Pana "gamonia" proponuje zmienić branżę. Przy odbiorze zdziwko że nie ma relingów. Patrzę w katalog 700zł za czarne 900zł za srebrne. Chyba tych panów że skody popppp. Po 3 latach emocje opadły aż do dzisiaj :extra: jakoś już się przyzwyczaiłem.
dzaps
Silnik: 1.2TSI CJZD 110KM MY16
Auto: Fabia3 Kombi, Ambition
Moc/Moment: 133KM @238Nm
Przebieg: 35000 km
Auto2: Fabia I 1.4 MPI

LinuxChrome

Postprzez Mikel 6 maja 2019, o 11:36

Pixon, dzięki za podpowiedź, będę szukał.
Chciałbym wydać możliwie najmniej, bo sam box będzie mnie na tydzień kosztował 70 zł, a bagażnik raczej tylko do tego celu mi potrzebny.
Mikel

LinuxChrome

Postprzez arturooo3 6 maja 2019, o 11:52

No mnie się najbardziej skalkulowała wersja Style (jakoś wszystko najtaniej wtedy wychodzi, generalnie jak ktoś chce kilka dodatków to dość szybko generalnie wyższe wersje wyposażenia się opłacają) i u mnie były w standardzie.

Kombi to było 5000zł dopłaty, ale na hatcha nigdy bym nie zamienił, w sumie gdybym nie brał Fabii w kombi to pewnie szybko myślałbym o innym samochodzie.

EDIT: nie zastanawiałeś się nad najprostszym rozwiązaniem, czyli wynajmem innego samochodu na wyjazd? ;)
arturooo3

Windows7Firefox

Postprzez przemobiker 6 maja 2019, o 19:33

dzaps napisał(a):
arturooo3 napisał(a):

Żadne generacje fabii w wersji hatchback nie miały relingów. Starsza felicja o dziwo je miała. Yaris kolego ma relingi ale tylko w wersji Verso, a to już kompletnie inna bryła auta. Pisałeś że powinien kupić fabie kombi z relingami. Na swoim przykładzie są to dodatkowe koszty w wersji Ambition oczywiście bo w style czarne są w standardzie. Ja nie brałem relingow bo myślałem że są w standardzie w kombi a tak powinno być. Nie myślałem przy zakupie, nigdy nie miałem kombi dodatkowo pan w salonie nie podpowiedział mi o nich tyko namawiał na silnik 90konny zamiast 110 który chciałem. Pozdrawiam Pana "gamonia" proponuje zmienić branżę. Przy odbiorze zdziwko że nie ma relingów. Patrzę w katalog 700zł za czarne 900zł za srebrne. Chyba tych panów że skody popppp. Po 3 latach emocje opadły aż do dzisiaj :extra: jakoś już się przyzwyczaiłem.

Heh, no niestety jak pierwszy raz się kupuje nowe to trzeba dokładnie czytać. Teraz niestety za każdą wydawałoby się pierdołę trzeba zapłacić. Nie ma nic za darmo "w standardzie". Dla mnie style był za ubogi więc startowałem z tego poziomu i podokładałem trochę. W zasadzie z ambition też by się dało osiągnąć to samo ale wyszłoby minmalnie drożej i tapicerka mi zupełnie nie leżała.
przemobiker
Silnik: 1.9SDI ASY 64KM MY02
Auto: Fabia, Classic
Przebieg: 330000 km
Auto2: Fabia III FL MY19 1.0 MPI

WindowsChrome

Postprzez Mikel 6 maja 2019, o 20:43

arturooo3 napisał(a):
EDIT: nie zastanawiałeś się nad najprostszym rozwiązaniem, czyli wynajmem innego samochodu na wyjazd? ;)

Myślę, że jednak prostszym i przy okazji tańszym rozwiązaniem jest skorzystanie z boxu dachowego. Box będzie mnie kosztował 70 zł, bagażnik trochę więcej, ale myślę, że nie będzie problemu, żeby go za jakiś czas odsprzedać z niedużą stratą.
Mikel

LinuxChrome

Postprzez Mikel 10 cze 2019, o 20:49

Odświeżę trochę temat.

Oryginalny bagażnik do Fabii kosztuje sporo mniej niż Thule.

https://sklep.skoda.pl/pl/sklep/p/955/b ... chowy.html

Ma ktoś jakieś doświadczenie z bagażnikami Skody?
Mikel

WindowsChrome

Postprzez frnek 11 cze 2019, o 06:42

Ja mam oryginalne w Fabii HB, sprawdzają się bardzo dobrze. Używam z boxem thule bądź czasem przypinam coś pasami bezpośrednio do belek na krótkie przejazdy.
Cichsza jest kombinacja box+belki niż same belki. Najwięcej szumu wydobywa się z okolic stóp, belek tak nie słychać. Montaż prosty. Sztywność w porządku, do ok. 140 z boxem.

Używałem też oryginalnych belek na relingi w Yeti, były ok.
frnek
Auto: Fabia3

LinuxChrome

Postprzez Mikel 11 cze 2019, o 06:51

Dzięki bardzo, chyba go kupie :mrgreen:
Cenowo ciężko kupić coś innego w zasadzie.
Mikel

LinuxChrome

Następna strona

Powrót do Fabia III