Fabia IV

Forum użytkowników Skoda Fabia MK3

Moderatorzy: lec, Laurent

Odp: Fabia IV

Postprzez qbacz 30 lip 2021, o 09:11

czy się opłaca, to sprawa indywidualna, Jedno powiem na usprawiedliwienie większej ceny. Miałem F3, teraz kupiłem ibizę, a nowa fabia jest na tej płycie co ibiza, i ten zwiększony rozstaw osi i szerokość, to ogromna różnica, to prawie klasa wyżej. Fabia z fotelikiem dziecięcym była praktycznie 2 osobowa + dziecko. w ibizie z tyłu za kierowcą bez problemu siada wysoki dorosły, z przodu przed fotelikiem także. Dla mnie auto zyskało bardzo dużo (no poza skrytką zamiast bagażnika).
A poza tym, dopóki nie ma silnika 1,5 to i tak fabia jest do skreślenia :)
qbacz
Silnik: 1.2TSI CJZD 110KM MY16
Auto: Fabia3 Kombi, Style
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 140000 km

WindowsChrome

Postprzez AriFabia111 30 lip 2021, o 15:41

Dlaczego skreślona przez 1.5? Przecież to chyba najmniej udany silnik w koncernie. Jeśli chodzi o moc, osiągi? Z 1.0 zrobisz praktycznie to samo przy czym będzie znacznie oszczędniejszy, cichszy i bardziej nadający się do charakteru auta.
AriFabia111
Silnik: 1.2TSI CJZD 110KM MY17
Auto: Fabia3 RS Kombi, Style
Moc/Moment: 144KM @250Nm
Przebieg: 53 km
Auto2: BMW F48, Pug 3008 gen. II

MacOSXSafari

Postprzez qbacz 30 lip 2021, o 19:24

Zrobisz 180km z 3cylindrowego 1l?
qbacz
Silnik: 1.2TSI CJZD 110KM MY16
Auto: Fabia3 Kombi, Style
Przebieg: 140000 km

LinuxChrome

Postprzez mariand 31 lip 2021, o 06:02

AriFabia111 napisał(a):Dlaczego skreślona przez 1.5? Przecież to chyba najmniej udany silnik w koncernie. Jeśli chodzi o moc, osiągi? Z 1.0 zrobisz praktycznie to samo przy czym będzie znacznie oszczędniejszy, cichszy i bardziej nadający się do charakteru auta.

No proszę, a wyjaśnij dlaczego to najmniej udany silnik w VAG?? Bo ja użytkując ten silnik mam z goła odmienne zdanie i w sumie nie tylko ja, miałem 1.2 TSI teraz latam 1.5 TSI oba silniki bardzo spoko. I jeżeli Fabia IV to tylko właśnie z tym silnikiem, bo 1.0 wcale nie pali nie wiadomo ile mniej, natomiast co do ciszy w aucie to głównie zależy od wygłuszenia auta i to się dopiero okaże jak zaprojektowali Fabię, albo raczej czy gdzieś oszczędzali. W każdym razie nauczony już doświadczeniem, trzeba raczej poczekać z rok czasu żeby powychodziły choroby wieku dziecięcego w nowym modelu, żeby nie była jak z Octavią.
mariand
Silnik: 1.5 TSI 150KM MY19
Auto: Octavia 3 FL, Style
Moc/Moment: 150KM @250Nm
Przebieg: 35000 km

WindowsChrome

Postprzez AriFabia111 31 lip 2021, o 08:39

qbacz napisał(a):Zrobisz 180km z 3cylindrowego 1l?

180 może nie ale zwykłym programem 140 i 250Nm a to już wystarczy jak na Fabię, i tak taka moc to jest zbyt wiele jak dla niektórych kierowców... Ja wiem, każdy by chciał mieć 300 koni ale trzeba brać pod uwagę swoje umiejętności, których brakuje, mistrzem prostej i poganiaczem to każdy potrafi być.... Do kulturalnej, bezpiecznej jazdy nie trzeba mieć nie wiadomo jakich mocy ale niestety tego brakuje w Naszej krwi, każdy chce być pierwszy. I pewnie powiesz teraz, bezpieczeństwo przy wyprzedzaniu, tak ale nie sztuką jest bezmyślnie wyprzedzać na pałę bo masz więcej mocy. Czy masz 100 czy 400 koni manewr trzeba zaplanować i myśleć za kółkiem.

mariand napisał(a):
AriFabia111 napisał(a):Dlaczego skreślona przez 1.5? Przecież to chyba najmniej udany silnik w koncernie. Jeśli chodzi o moc, osiągi? Z 1.0 zrobisz praktycznie to samo przy czym będzie znacznie oszczędniejszy, cichszy i bardziej nadający się do charakteru auta.

No proszę, a wyjaśnij dlaczego to najmniej udany silnik w VAG?? Bo ja użytkując ten silnik mam z goła odmienne zdanie i w sumie nie tylko ja, miałem 1.2 TSI teraz latam 1.5 TSI oba silniki bardzo spoko. I jeżeli Fabia IV to tylko właśnie z tym silnikiem, bo 1.0 wcale nie pali nie wiadomo ile mniej, natomiast co do ciszy w aucie to głównie zależy od wygłuszenia auta i to się dopiero okaże jak zaprojektowali Fabię, albo raczej czy gdzieś oszczędzali. W każdym razie nauczony już doświadczeniem, trzeba raczej poczekać z rok czasu żeby powychodziły choroby wieku dziecięcego w nowym modelu, żeby nie była jak z Octavią.

Jeździłem z tym silnikiem Atecą, Octavią 3, Golfem 7 i T-Rockiem, we wszystkich palił jak smok do tego był mega głośny i przenosił dziwne wibrację na karoserię (zwłaszcza w Atece i Golfie), dynamiki nie czuć jak na 150km, w Atece ten silnik to w ogóle jakieś nieporozumienie bo niby 150km a silnik puchnie przy 140 i nie ma siły jechać. 1.4 to znacznie lepsza konstrukcja, oszczędniejsza, cichsza takie jest moje zdanie. Zresztą nie bez powodu kładą 1.4 do wersji z elektrykiem. VW sam stwierdził, że 1.5 to nie jest udany silnik (słowa serwisanta w VW), w szczegóły się nie zagłębiam bo w razie W jest 1.0 chociaż wolałem 1.2 lub 2.0.
A i jeszcze jedno, póki w 1.5 będą montować DQ200 to jest to najgorszy zestaw w historii motoryzacji :bsilny: i jak ktoś wyżej pisał 180 km, w takim połączeniu to bardzo krótkodystansowa ta moc, bo o ile silnik da radę to skrzynia już nie, ona kompletnie nie radzi sobie z serią a co dopiero z ponadprogramową mocą. DQ200 to największe przekleństwo m.in. tunerów.
AriFabia111

WindowsChrome

Postprzez mariand 31 lip 2021, o 09:16

No nie wiem akurat objeździłem niemal wszystkie skody oprócz citgo, nawet w kodiaqu/superb ten silnik sobie radził, ale fakt palił jak smok, no ale fizyki nie oszukasz waga robi swoje. Co do osiągów to chyba nie jest tak że ich tam niema skoro Octavia rozpędza się do ponad 230 km/h i moim zdaniem do 180 km/h nie puchnie poźniej już jest gorzej. Po drugie w lipcu zrobiłem 4 tyś. km i spalanie średnie na poziomie 6.7 litra/100km uważam za naprawdę super wynik, gdzie Fabia 1.2 paliła mi mniej więcej tyle samo. Nie będe się tu sprzeczał nie na tym rzecz polega, ja tylko piszę to punktu widzenia użytkownika tego silnika, co do trwałości i innych rzeczy czas pokaże, natomiast 1.4 niestety lubił olejek w hurtowych ilościach oczywiście mówię tu o serii EA211.
mariand

WindowsChrome

Postprzez pawelll 31 lip 2021, o 12:24

AriFabia111 napisał(a):
Jeździłem z tym silnikiem Atecą, Octavią 3, Golfem 7 i T-Rockiem, we wszystkich palił jak smok do tego był mega głośny i przenosił dziwne wibrację na karoserię (zwłaszcza w Atece i Golfie), dynamiki nie czuć jak na 150km, w Atece ten silnik to w ogóle jakieś nieporozumienie bo niby 150km a silnik puchnie przy 140 i nie ma siły jechać. 1.4 to znacznie lepsza konstrukcja, oszczędniejsza, cichsza takie jest moje zdanie. Zresztą nie bez powodu kładą 1.4 do wersji z elektrykiem. VW sam stwierdził, że 1.5 to nie jest udany silnik (słowa serwisanta w VW), w szczegóły się nie zagłębiam bo w razie W jest 1.0 chociaż wolałem 1.2 lub 2.0.
A i jeszcze jedno, póki w 1.5 będą montować DQ200 to jest to najgorszy zestaw w historii motoryzacji :bsilny: i jak ktoś wyżej pisał 180 km, w takim połączeniu to bardzo krótkodystansowa ta moc, bo o ile silnik da radę to skrzynia już nie, ona kompletnie nie radzi sobie z serią a co dopiero z ponadprogramową mocą. DQ200 to największe przekleństwo m.in. tunerów.

Aż "uszy więdną" od Twoich filozofii i szkoda wdawać się w dyskusję.
A co do spalania. Jeśli w O4 1.5 eTEC 6.3l/100 przy jeździe miejsko/autostradowej to dla kogoś dużo to... nie wiem kto tu jest oderwany od rzeczywistości.
O4 1.5 eTEC
pawelll
Silnik: 1.5 TSI 150KM MY21
Auto: Octavia, Style
Przebieg: 0 km
Auto2: Volvo V70 /Punto 2012/O3

LinuxChrome

Postprzez AriFabia111 31 lip 2021, o 16:22

Stwierdzam tylko fakty ze swoich obserwacji… Nie musisz się z tym zgadzać ale nie komentuj bo od takich komentarzy właśnie więdną uszy, każdy ma prawo wyrazić swoją opinie i wymienić się obserwacjami.
Tak się składa, że kolega ma O4 kombi 1.5 150 w manualu i przy jeździe miejsko autostradowej a jeździ sporo to spalanie oscyluje 7-7,2 z tego co mówił i to bez szaleństw. Wiec 6.3 to chyba z górki…
AriFabia111

MacOSXSafari

Postprzez Farstone 31 lip 2021, o 19:13

Hahahaha, rzeczywiście 1,5 TSI to najgorszy silnik VW, przy nim 2.0 TFSI to ideał silników - dolewanie 0,5 litra oleju co 1000 km :lol: Spoko, ja od dwóch lat mam 1,5 TSI w automacie z beznadziejną skrzynią DQ200, spalanie średnie z 33000 km 7,2 litra no masakra, strasznie dużo - przecież powinna być średnia 4,5/100. Dynamika po prostu tak słaba, że szkoda gadać, warczy, hałasuje, dzieci płaczą na tylnej kanapie, czemu tak głośno w aucie. Nigdy więcej Skody, hahahaha. Rozbawił mnie bardzo kolega tym postem, że to najgorszy silnik :lol:
Farstone
Auto: Scala
Auto2: C1 II 1,2 82KM MY14

WindowsFirefox

Postprzez AriFabia111 31 lip 2021, o 20:45

Gorszy niż 1.4 takie moje zdanie. Mam 2 inne auta gdzie silniki są o niebo lepsze i dlatego porównuje pomimo tego, że palą więcej natomiast nadrabiają kulturą pracy i maja znacznie lepsze skrzynie. Nie ma sensu dyskutować bo jesteście zapalonymi VAGowcami i będziecie bronić tego produktu. Dla mnie są to woły robocze, stać mnie na inne auta marek premium. Wyrażam tylko swoje zdanie a polaczki cebulaczki atakują personalnie jak zawsze bo coś im się zarzuci. Trochę to smutne. Jeździjcie swoimi skodami i uważajcie je za cuda nic mi do tego ale każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie. Buraczane komentarze zostawcie sobie jeśli się z czymś nie zgadzacie, to się inaczej nazywa kultura
AriFabia111

MacOSXSafari

Postprzez pawelll 31 lip 2021, o 21:49

Kolego AriFabiaxxx (bo to zdaje się już Twoje kolejne wcielenie na tym forum). Dyskusja z Tobą kończy się właśnie na "polaczkach cebulaczkach" i to są właśnie Twoje merytoryczne argumenty i nie personalne ataki. Wygłaszasz ex catedra kategoryczne sądy (o wątpliwych tezach zresztą) i każdy kto się z nimi nie zgadza jest zakompleksionym polaczkiem, którego nie stać na "inne auta marek premium" i musi światu wykazywać wyższość Skody nad resztą świata, żeby ratować swoje ego.
EOT
O4 1.5 eTEC
pawelll
Silnik: 1.5 TSI 150KM MY21
Auto: Octavia, Style
Auto2: Volvo V70 /Punto 2012/O3

WindowsChrome

Postprzez odzio 31 lip 2021, o 21:59

Kolega Air Fabia (któreś wcielenie) nie ma bladego pojęcia o samochodach, ale swoje mądrości musi tutaj wyłuszczać. Kolego Air Fabia , wyloguj się i daj sobie spokój. Dziwię się Moderatorowi, że nie blokuję tych bzdurnych komentarzy. Jest tutaj więcej takich delikwentów. :lol2:
odzio
Auto: Fabia3

WindowsChrome

Postprzez mariand 1 sie 2021, o 07:19

AriFabia111 napisał(a): Wyrażam tylko swoje zdanie a polaczki cebulaczki atakują personalnie ..........

No właśnie tobie kolego właśnie tulejka pękła i atakujesz nas, oczywiście zgłosiłem post bo poziom brukowej dyskusji na tym forum nie powinien się znajdować. Merytorycznie słabe są twoje argumenty i każdy może napisać że ma znajomych co "byli w stanach i widzieli to i owo", z wiedzą jest tak jak z brakiem uzębienia nie widać różnicy dopóki buzi nie otworzy.
mariand

WindowsChrome

Postprzez AriFabia111 1 sie 2021, o 08:10

O i cała śmietanka tego dennego forum się wypowiedziała. Powiem tak, tylko na tym forum jest taka kultura a właściwie jej brak. Żal mi was… z większymi ****** nie miałem chyba przyjemności korespondować. Nie wiem, macie 15 lat chociaż, jakaś szkoła skończona? Coś w życiu osiągnęliście czy to forum to wasze życie i pilnujecie go dzień i noc bo normalni ludzie nie przesiadują na forach tylko robią coś bardziej pożytecznego.. ja wchodzę raz na miesiąc i zawsze śmietanka w najlepszej formie :wpier: żeby mniejszościowego użytkownika stłamsić i nie pozwolić wyrażać swojego zdania. Chciałbym któregoś spotkać twarzą w twarz ciekawy czy byłby taki mądry jak w internecie. Nara :lol:
AriFabia111

MacOSXSafari

Postprzez kubala1986 1 sie 2021, o 12:03

AriFabia111 napisał(a):O i cała śmietanka tego dennego forum się wypowiedziała. Powiem tak, tylko na tym forum jest taka kultura a właściwie jej brak. Żal mi was… z większymi ****** nie miałem chyba przyjemności korespondować. Nie wiem, macie 15 lat chociaż, jakaś szkoła skończona? Coś w życiu osiągnęliście czy to forum to wasze życie i pilnujecie go dzień i noc bo normalni ludzie nie przesiadują na forach tylko robią coś bardziej pożytecznego.. ja wchodzę raz na miesiąc i zawsze śmietanka w najlepszej formie :wpier: żeby mniejszościowego użytkownika stłamsić i nie pozwolić wyrażać swojego zdania. Chciałbym któregoś spotkać twarzą w twarz ciekawy czy byłby taki mądry jak w internecie. Nara :lol:

Najlepszym określeniem Twojej osoby niech będzie usluszany przeze mnie tekst:
"Dyskusja z taką osobą jest jak zabawa ze świnią w błocie,
po chwili zdajesz sobie sprawe, że świni zaczyna się to podobać."

Pozdrawiam.
kubala1986
Silnik: 1.2 TSI CJZC 90KM MY16
Auto: Fabia3, Ambition
Moc/Moment: 90KM @0Nm
Przebieg: 102000 km

LinuxChrome

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Fabia III