Skoda Connect - wymiana oleju

forum użytkowników modelu Skoda Kamiq

Moderatorzy: lec, Laurent

Odp: Skoda Connect - wymiana oleju

Postprzez MARAS68 15 sie 2021, o 16:23

geranium napisał(a):
MARAS68 napisał(a):Pytanie do użytkowników. Kiedy polecacie pierwszą wymianę oleju bo jak dla mnie 30tyś km to raczej coś nie tak .Jeżdżę w trybie 50/50 miasto/trasy i robię 10-12 tyś rocznie. Jakoś tak mi zostało ,że wymiana oleju nie rzadziej niż co rok przy małych przebiegach. Dzwoniłem do serwisu i pytają mnie "a po co wcześniej niż wskazuje komputer" Dodatkowo jak zapytałem o koszt wymiany poza pakietem serwisowym to reszta włosów mi dęba stanęła 830zł :shock: :shock: :shock: Może ktoś podpowie co z tym fantem zrobić?

ale co chcesz żeby ci doradzić ?

robisz zgodnie z zaleceniami producenta (za free z pakietami..)
lub robisz po swojemu i płacisz (nikt ci nie broni..)

nie ma innej możliwości.

Oczywiście nikt mi nie broni tylko czy jest to w jakikolwiek sposób uzasadnione i konieczne żeby np.pierwszą wymianę zrobić po 5-10 tyś km.później to i tak wiadomo,że przy moich przebiegach raz w roku.
MARAS68
Silnik: 1.0 TSI CHZC 110KM MY21
Auto: Kamiq, Ambition
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 1000 km

WindowsChrome

Postprzez geranium 15 sie 2021, o 18:24

nikt nie potrafił mi do tej pory wytłumaczyć dlaczego niby mam robić wymianę co roku jak robię przykładowo tylko 5000 km a wszyscy piszą o wymianie co 10K -15Kkm.

ludzie naoglądali się filmików w necie a to nie te czasy wystarczy pomyśleć o ile zmieniły się technologie obróbki silników pasowania i takie tam przyziemne rzeczy.

śmieci w filtrze oleju :bsilny: no chyba po to on tam jest żeby wyłapywał śmieci..
jakieś opiłki w misce a gdzie niby mają być skoro są w misce to nie krążą w obiegu.

nie po to kupowałem nowe auto żeby do niego dopłacać, obecne auta to nie żadne klasyki a auta bez remontu z przebiegami powyżej 200Kkm to nie żaden ewenement...(niemiec płakał jak sprzedawał i na pewno wymieniał olej co 10Kkm.. :lol: :lol: :lol: )

w 125p robiło się kapitalki po 70 Kkm...
a najbardziej rozbawia mnie argument że ktoś dopłaca do auta żeby przy sprzedaży nowy właściciel się cieszył..(jeszcze nie widziałem aby ktoś dopłacał przy kupnie bo ktoś dokładał do auta.) auto się sprzedaje za tyle za ile chce kupić kupiec

PS. każdy ma swój rozum i jest to tylko moje zdanie z którym nikt nie musi się zgadzać.
geranium
Silnik: 1.0 TSI CHZD 115KM MY20
Auto: Kamiq, Style
Moc/Moment: 115KM @0Nm
Przebieg: 0 km
Auto2: SEAT Ateca

WindowsChrome

Postprzez Szadrak34 18 sie 2021, o 21:18

Boże przenajświętszy!! I znowu wałkowanie tego samego tematu, jak jakiegoś tabu ludowego.

Ludzie pomyślcie trochę. Jak chcesz robić zgodnie z instrukcją to rób. Widziałem Skody poflotowe z silnikami 1.0, 1.2, 1.4 TSI z przebiegami powyżej 200 tys. km. Olej wymieniany zgodnie z wymogami co 30 tys/2lata. Nie wymieniony po pierwszych 5-7tys. km. Samochody jeździły, paliły itd. Słowem, silnik się nie rozsypał.

Z drugiej strony koszt 4 litrów oleju 5w30 Castrol Edge 504/507 to 140zł. Dolicz do tego filtr i wymianę w ASO za 150 zł. W sumie 300 zł (jak masz firmę bierzesz fakturę i ścinasz 23% VAT + 19% liniowego, czyli wszystko kosztuje Cię niecałe 200 zł). Ja tak robię co rok. Mimo, że powinienem wymieniać co 30 tys/2 lata wymieniam co 15 tys/1rok. Naprawdę nie kłuje mnie w sercu jak wydaję te 200-300 zł, mimo że samochód zmieniam na nowy co 5-7 lat więc nie najadę nim nawet 200 tys.

Jak chcesz to wymień co rok i zaraz po dotarciu. Twoja brocha. Na pewno nie zaszkodzi silnikowi, a na pewnie pomoże. Dodatkowo jak zachowasz fakturę/paragon z wymiany, będzie dodatkowy atut przy odsprzedaży (widać po tym wątku jak ludzie boją się olejów LL, więc jak pokażesz takie kwitki, przy sprzedaży staremu działkowiczowi, to będzie cię po rękach całował).

Jak nie chcesz to wymieniaj jak książka przykazała. Przy odrobinie szczęścia najdziesz i 300 tys. km bez remontu. Mnie częstsze wymiany polecił mechanik w ASO i tak robię.

To jest temat pod tytułem czy kąpać się codziennie czy co dwa dni, bo częste mycie skraca życie. :bsilny:
Szadrak34
Silnik: 1.6TDI CXMA 115KM MY18
Auto: Octavia 3 FL
Moc/Moment: 115KM @0Nm
Przebieg: 0 km

WindowsChrome

Poprzednia strona

Powrót do Kamiq