Skoda Kamiq - Przywitanie

forum użytkowników modelu Skoda Kamiq

Moderatorzy: lec, Laurent

Odp: Skoda Kamiq - Przywitanie

Postprzez GrzesSk 4 kwi 2020, o 18:45

Witajcie.
Zamówiłem Kamiqa pod koniec lutego, miał być koniec kwietnia, początek maja, a teraz nie wiadomo. Gdzieś czytałem, że fabryki w Czechach zamknięte. Trudno - poczekam.
Ale mam pytanie do posiadaczy, czy jadąc gdy zatrzymacie się na np światłach, wrzucicie luz albo w automacie zatrzymacie się, to włączy się jakiś ala hamulec i ruszyć się da dopiero po wrzuceniu biegu i naciśnięciu gazu albo w automacie po naciśnięciu gazu? Coś ala autohold?
Jak jeździłem na jeździe testowej to miałem wrażenia, że coś takiego jest ale teraz czytam instrukcje, cenniki i nie widzę tego.
GrzesSk
Auto: Kamiq
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 0 km

LinuxChrome

Postprzez tentom 5 kwi 2020, o 10:17

Nie ma czegoś takiego. Jak auto nie jest na wzniesieniu to nie pojedzie (jak każde typowe auto na luzie). Jeśli z automatem, to będzie pełzać. Wydaje mi się, że tylko auta z hamulcem elektrycznym mają autohold - teraz to pewnie nowa Octavia i Superb.
tentom
Auto: Inny

WindowsChrome

Re: Skoda Kamiq - Przywitanie

Postprzez sCoreee 11 maja 2020, o 09:48

GrzesSk napisał(a):Witajcie.
Zamówiłem Kamiqa pod koniec lutego, miał być koniec kwietnia, początek maja, a teraz nie wiadomo. Gdzieś czytałem, że fabryki w Czechach zamknięte. Trudno - poczekam.
Ale mam pytanie do posiadaczy, czy jadąc gdy zatrzymacie się na np światłach, wrzucicie luz albo w automacie zatrzymacie się, to włączy się jakiś ala hamulec i ruszyć się da dopiero po wrzuceniu biegu i naciśnięciu gazu albo w automacie po naciśnięciu gazu? Coś ala autohold?
Jak jeździłem na jeździe testowej to miałem wrażenia, że coś takiego jest ale teraz czytam instrukcje, cenniki i nie widzę tego.
Nie ma czegoś takiego. Musisz zaciągnąć ręczny. Jest jedynie system wspomagania pod wzniesienia, który po puszczeniu sprzęgła trzyma samochód przez około 2 sekundy na hamulcu.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
sCoreee
Silnik: 1.0 TSI CHZD 115KM MY20
Auto: Inny, Style

unknownFirefox

Postprzez Farstone 11 maja 2020, o 09:58

Z tego co mi wiadomo to bez AH w automacie trzeba trzymać nogę na hamulcu stojąc na skrzyżowaniu. Zaciąganie ręcznego nie wystarczy a w ogóle jest zbędne... AH nie było nawet w Octavii 3, w Karoqu już chyba tak, jeśli się mylę to proszę o korektę.
Farstone
Silnik: 1.5 TSI 150KM MY19
Auto: Scala
Moc/Moment: 150KM @250Nm
Auto2: C1 II 1,2 82KM MY14

WindowsFirefox

Postprzez tentom 11 maja 2020, o 11:42

Autohold jest w autach, które mają elektryczny hamulec postojowy. Dlatego też nie ma automatycznej jazdy w korku, nawet z tempomatem adaptacyjnym.
tentom

WindowsChrome

Postprzez Farstone 11 maja 2020, o 13:02

Wiem gdzie jest AH, u mnie w aktywnym tempomacie samochód sam się zatrzymuje do zera w korku i nawet rusza utrzymując prędkość :) Oczywiście nie mam tego systemu co np. w Mercedesie, ale w ostatecznym rozrachunku fajnie, że ułatwia jazdę.
Farstone

WindowsFirefox

Postprzez rabi22 12 maja 2020, o 10:06

To niestety duża wada Kamiqa brak automatycznego ręcznego i przez to Auto Hold. VW ma. Kamiq nawet za dopłatą brak. Ci co mieli skrzynie automatyczne wcześniej i AutoHold na pewno z tego już nie zrezygnują. Trzymanie na światłach nogi ciągle lub ręczny zaciąganie lub przełączanie skrzyni co chwile na P to masakraaaaaa.
Ci co nie mieli nie wiedzą jak to jest fajne i powiedzą, że spokojnie bez tego można.
Ze skrzynią manual spoko. Nie ma tragedii. Ale z DSG słabo bez.
rabi22
Silnik: 1.5 TSI 150KM MY22
Auto: Kamiq, Style
Auto2: GOLF QASHQAI LEON SPORTAG

WindowsFirefox

Postprzez Farstone 12 maja 2020, o 11:31

Permanentne zaciąganie ręcznego i tryb P na skrzyżowaniu to zabójstwo dla DSG. Mi nie przeszkadza brak AH w automacie, choć zdaję sobie sprawę, że wygodniej byłoby go mieć.
Farstone

WindowsFirefox

Postprzez Nadol1 12 maja 2020, o 17:42

Użytkuję DSG na co dzień w dwóch samochodach- w Superbie mam AH, w Kamiqu brak- nie robi mi to żadnej różnicy szczerze mówiąc :lol:
Nadol1
Silnik: 1.0 TSI CHZD 115KM MY20
Auto: Kamiq, Style
Moc/Moment: 115KM @0Nm
Przebieg: 15 km
Auto2: Superb

WindowsChrome

Postprzez wasap79 12 maja 2020, o 17:57

Farstone napisał(a):Permanentne zaciąganie ręcznego i tryb P na skrzyżowaniu to zabójstwo dla DSG

Niestety, niezaciąganie ręcznego na skrzyżowaniu może być zabójstwem dla ludzi, gdyby ktoś wjechał w tył - w tym przypadku nie da się utrzymać nogę na pedału hamulca
Historia mojej Scali: http://forum.skodaclub.pl/moja-skoda-scala/bia-a-scala-1-0-tsi-6-m-ambition-t30805.html
wasap79
Silnik: 1.0 TSI CHZD 115KM MY19
Auto: Scala, Ambition
Moc/Moment: 115KM @0Nm
Przebieg: 4000 km

WindowsChrome

Postprzez Farstone 12 maja 2020, o 18:57

Bardziej chodziło mi o ciągłe włączanie trybu P...
Farstone

WindowsFirefox

Postprzez tentom 13 maja 2020, o 11:13

Nadol1 napisał(a):Użytkuję DSG na co dzień w dwóch samochodach- w Superbie mam AH, w Kamiqu brak- nie robi mi to żadnej różnicy szczerze mówiąc :lol:

To prawda - jak się ktoś przyzwyczai do trzymania nogi na hamulcu (tak jest nawet bezpieczniej także przy manualu), to praktycznie żadna różnica. Przyda się to wtedy, gdy się jeździ w korku - wtedy auto samo podjeżdża i hamuje bez dotykania pedałów w ogóle.
tentom

WindowsChrome

Postprzez mirosjur 2 lip 2020, o 18:17

Witam, może komuś pomorze przy korzystaniu z Android Auto w Kamiqu w opcji połączenia przewodowego. Długo wojowałem z tym połączeniem mając telefon z gniazdem micro a w samochodzie micro c. Korzystałem z różnych kabli i adapteru. Jedne opcje nie działały, inne w mieście tak a poza zrywały połączenie. Dopiero ostatni przewód świetnie sobie poradził z tą aplikacją. Szybko łączy i nie zrywa połączenia, także poza miastem.

type C To Micro USB Cable For Samsung S7 Xiaomi Android USB-C to Microusb PD Cord QC3.0 Fast Charging Mobile Phone Charger Cable

https://www.aliexpress.com/item/4001005 ... 4c4ds9fivq
mirosjur

WindowsChrome

Postprzez shift26 7 sie 2020, o 09:09

Witam wszystkich posiadaczy Skody Kamiq. 18/07/2020 zamówiłem swój egzemplarz i tu pojawia się pytanie bo nadal nie dostałem daty potwierdzenia odbioru auta. Wstępnie miało być produkowane w 37 tygodniu ale wczoraj dostałem maila, że są problemy z częściami do mojego samochodu. Podobno nie mają felg które wybrałem i nie wiedzą kiedy będą. Felgi wydaje mi się standardowe CASTOR 16”. Zaproponowali zmianę na inne ale inne po prostu mi nie pasują.

Jakie terminy proponują Wasi dealerzy? Czy ktoś miał podobny przypadek? Może ktoś wie co się dzieje w fabryce?
shift26
Auto: Kamiq

WindowsFirefox

Postprzez tentom 9 sie 2020, o 15:13

37. tydzień to po 7 września. I już wiedzą, że będzie spóźnienie? Miesiąc wcześniej?
tentom

WindowsChrome

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kamiq