Jeśli nie O4 to co

Octavia IV [5E] (2019 - .... ). Dział użytkowników modelu Octavia 4

Moderatorzy: lec, Laurent, arturooo3, K-J

Odp: Jeśli nie O4 to co

Postprzez Tomasz76 21 sty 2022, o 10:44

Po dzisiejszej wizycie w serwisie cieszę się, że zamówiłem Focusa. Oczywiście nie wiem, jak będzie z awaryjnością Forda, ale gorzej niż z Octavią być nie może. Przy takiej polityce firmy coraz bardziej wierzę w ten artykuł.
Tomasz76
Silnik: 1.0 CHYB 75KM MY18
Auto: Fabia3, Style
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 45000 km
Auto2: Octavia 4 1.5 TSI 150KM

WindowsChrome

Re: Jeśli nie O4 to co

Postprzez krzax 21 sty 2022, o 11:00

Szadrak34 napisał(a):
Kod: Zaznacz cały
Policz sobie srednio ok 7% (inflacja, wzrost cen na swiecie itd ) na rok, wiec wychodzi na mianowicie 4lata x 7% z 85tys = 4x ~6tys = 24tys

Oj kolego, nie będę się tu wyżywał, ale absolwentem ekonomii, chyba nie zostaniesz. I matematyki też nie. Nie wiem skąd wziąłeś średnią inflację bazową z ostatnich czterech lat na poziomie 7%? I dlaczego ją zsumowałeś i po prostu doliczyłeś do ceny?

Skoda ma problemy ze sprzedażą i ja też już kiedyś o tym pisałem. Zaczęło się to od Skody Skali w 2019. Zaznaczam, że było to długo przed pandemią i brakiem półprzewodników. Po premierze tego modelu, byłem przekonany, że nie zrobi on żadnej kariery w naszym kraju.

Skoda informowała, że Skala ma być odpowiedzą na słabą sprzedaż Rapida (który też tani nie był). I co? Rapid w Polsce czy w innych mniej zamożnych krajach meldował się w pierwszej 10-ce sprzedażowej. Skali nie ma wcale.

Później była Octavia w cenie passata, a w ostatnich miesiącach Fabia za 70 tys. zł w podstawie (w 2018 roku w podstawie, nówkę mogłem kupić za 43 tys. zł, więc nawet 20 % inflacji, nie tłumaczy tego skoku)

Ja wiem, że dzisiaj auta mają w podstawie Fronasisty i inne złote fontanny, ale średnia krajowa nie wzrosła 2,5 razy w 4 lata.

To było zawsze auto tanie oraz dostępne dla tej biedniejszej części ludzi, a teraz ?

Również wiem ze Skoda oferuje mega dużo porównując do innych Marek za ta sama cenę ale Skoda to tylko Skoda

No właśnie, w biedniejszych społeczeństwach, ludzie nie chcą dużo więcej w tej samej cenie, tylko chcą tanio. Najlepszym przykładem jest Dacia, która bije rekordy sprzedaży nowym Dusterem i to nawet w zamożnych Niemczech.

Myślę, że Skoda ma problemy i nie wiadomo jak to się skończy. Niedowiarkom, którzy nie wierzą, że VAG może się pozbyć Skody, przypominam, że wszyscy się śmiali, jak poszła fama, że Volvo ma być sprzedane Chińczykom. Co się stało, wszyscy wiemy.
Bazowa Fabia kosztuje 62 tyś według konfiguratora. Czyli 8 tyś mniej niż podałeś. Przy tym pułapie cenowym to jest duża różnica.
krzax
Silnik: 1.5 TSI 150KM MY21
Auto: Inny, Style
Auto2: Fiat 500x

WindowsXPChrome

Postprzez LexLuthor 21 sty 2022, o 11:45

Dokładnie, do tego zobacz jak wygląda sprawa cen "golasów" Corsy, 208, Yarisa, C3 i Ignisa - te przerobiłem, szukając auta dla żony. Skończyły się (oprócz Dacii Sandero) czasy tanich maluchów. Bez 65,000 w metaliku nie wyjedziesz.
Samo Suzuki podniosło cenę Ignisa na ten rok o 6,000 zł.
Tanio już było, a na rynku używanych dramat - tam ceny też skoczyły i dla mnie nie ma już dylematu: kupić dwulatka czy dołożyć do nowego i jeździć wokół komina przez 10 lat.
LexLuthor
Silnik: 1.0 TSI CHZD 115KM MY20
Auto: Kamiq, Ambition
Moc/Moment: 115KM @200Nm
Przebieg: 21000 km

WindowsChrome

Postprzez dam9an 23 sty 2022, o 08:59

Jak dla mnie powyzszy artukul to bezsensowny belkot z ktorego nic nie wynika. Ogolnie spadla sprzedaz aut a brak czasci i dlugie czekanie na swoje auto dobitnie o tym swiadcza. I nie jest tu winna skoda tylko poszczegolne rzadzy, ktore wprowadzaly idiotyczne lockdowny.
Przeciez na nowe auto trzeba czekac rok czasu wiec chyba na brak klientow nie narzekają..
Po drugie wszystkie auta drozeja. Fakt koze skoda zdrozala troche wiecej ale na przestrzeni lat najtanszy fiat tipo zdrozal kilka tysiecy, wersja diesla tipo juz prawie pod 20 tys. Niestety tanio to juz bylo. Wplyw ma na to wiele czynnikow. Szalejaca inflacja, chore socjale, lockdowny, slaba zlotowka, dodatkowe obciazenia przedsiebiorcow itp.

Tipo kombi startowalo od 55 tys z 1.4 95KM, za 60 tys byl juz 1.4T 120KM. Dzis za 3 cyl gluta 1.0 100KM trzeba zaplacic 77 tys. Takze od 2017 roku cena skoczyla znacznie.
Dodam jeszcze że octavie nigdy nie byly ptzesadnie tanie na tle konkurencji ale jak na ten segment auta mialy znacznie wiecej miejsca w srodku i wiekszy bagaznik niz konkurencja. Dlatego były chetnie kupowane
dam9an
Auto: Inny, Inny

LinuxChrome

Postprzez og0rki 23 sty 2022, o 21:33

dam9an napisał(a):Jak dla mnie powyzszy artukul to bezsensowny belkot z ktorego nic nie wynika.

Nie w temacie ale podlinkowane artykuły dobrze pokazują poziom WRC. Artykuły źródłowe o teście dlugodystansowym Kii Proceed w którym auto zostało ocenione na 5:
https://www.auto-swiat.pl/uzywane/testy-dlugodystansowe/kia-proceed-czy-jest-trwala-i-niezawodna-test-dlugodystansowy-przejechalismy-100-000/rzb6d35
https://www.autobild.de/artikel/kia-proceed-gt-dauertest-21134851.html

oraz to co powstało na podstawie powyższych artykułów na WRC: https://wrc.net.pl/is-niemcy-przejechali-100-tys-km-popularnym-kombi-od-kii-rozberali-go-do-ostatniej-srubki-gdy-to-zobaczyli-by?amp=1
og0rki
Auto: Citigo
Przebieg: 0 km

LinuxChrome

Postprzez kolini 27 sty 2022, o 14:09

Masz więc jakieś propozycje w zamian O4 czy może napisałeś tak jak poprzednicy (w tym ja), ot tak, byle coś napisać? :mrgreen:
kolini
Auto: Octavia, Style
Moc/Moment: 150KM @0Nm

WindowsChrome

Postprzez albatross 27 sty 2022, o 14:34

Właśnie jakieś propozycje w zamian za 2.0 TSI 190KM, 4x4 DSG?
min. 500 l bagażnika, podgrzewana szyba i kierownica, światła led (najlepiej matrix), czujniki martwego pola, kamera cof., czujniki parkowania, usb dla tylnej kanapy, niezależne zawieszenie tylne i to wszystko poniżej 150 kPLN?
Bez 4x4 chyba tylko proceed, ale z tyłu raczej ciasno, twarde zawieszenie, mały bak, brak ocynku, zero rabatu....
albatross
Auto: Inny
Moc/Moment: 150KM @245Nm

WindowsChrome

Postprzez greg76 27 sty 2022, o 15:27

Ciezko pisać co w zamian ...
Ja wybierając O4 zastanawiałem się nad toyota camry. We wrześniu dawali 14 tys rabatu na wejście. Oczywiście była 25k droższa ale bagażnik był mniejszy i nie w 4x4. Teraz z biegiem czasu zaluje ze sie nie zdecydowałem bo na pewno technologicznie wyprzedziła O4...
greg76

LinuxChrome

Postprzez kolini 27 sty 2022, o 15:36

Toyota wydaje się wygryzać Skodę z rynku.
Ostatnio kolega pawelll pisał, że robił kalkulację i w leasingu Corrolla wychodziła taniej niż Octavia (mimo wyższej ceny katalogowej).
Osobiście też zamierzam w przyszłym roku skierować swe kroki ku japońcom. Ewentualnie jakiś koreańczyk. Tym bardziej, że w porównaniu do marek europejskich czasy oczekiwania mają jeszcze w miarę rozsądne.
kolini
Auto: Octavia, Style
Moc/Moment: 150KM @0Nm

WindowsChrome

Postprzez x4n 27 sty 2022, o 15:40

greg76 napisał(a):Ciezko pisać co w zamian ...
Ja wybierając O4 zastanawiałem się nad toyota camry. We wrześniu dawali 14 tys rabatu na wejście. Oczywiście była 25k droższa ale bagażnik był mniejszy i nie w 4x4. Teraz z biegiem czasu zaluje ze sie nie zdecydowałem bo na pewno technologicznie wyprzedziła O4...

Z ciekawości w czym technologicznie Toyota wyprzedziła Skode ???

Pozdro
x4n
Auto: Octavia RS, Inny
Moc/Moment: 200KM @420Nm

WindowsChrome

Postprzez Laurent 27 sty 2022, o 15:44

Mam kolegę który przesiadł się z superba na rav4 2.5 4x4. I średnio jest zadowolony. Jedyny aspekt to silnik i niskie spalanie w mieście. Reszta jest na -
Laurent
Silnik: 2.0TDI BKD 140KM MY10
Auto: Octavia2 FL Kombi, L&K
Przebieg: 77000 km
Auto2: Octavia 1FL Combi '01

WindowsXPChrome

Odp: Re: Jeśli nie O4 to co

Postprzez x4n 27 sty 2022, o 15:54

Laurent napisał(a):Mam kolegę który przesiadł się z superba na rav4 2.5 4x4. I średnio jest zadowolony. Jedyny aspekt to silnik i niskie spalanie w mieście. Reszta jest na -

Dlatego sie pytam bo sąsiednia firma ma Camry ( full wersje) i sie przejechałem ale na tym skończę :). samochody są mało awaryjne i to na pewno atut, nic więcej mi się nie podoba. Ale to moja opinia.
x4n
Auto: Octavia RS, Inny
Moc/Moment: 200KM @420Nm

WindowsChrome

Postprzez greg76 27 sty 2022, o 16:38

x4n napisał(a):
greg76 napisał(a):Ciezko pisać co w zamian ...

Z ciekawości w czym technologicznie Toyota wyprzedziła Skode ???

Pozdro

Jeżdżę obecnie corollą od nowości i oprócz klocków hamulcowych i wymiany oleju nic się nie działo ....
Toyota mimo wszystko słynie z bezawaryjności a ze skodą jest różnie. silniki toyoty i całe układy napędowe moim zdaniem są lepiej dopracowane niż skody, ale oczywiście się mogę mylić to moja opinia. minusem sa cienkie powłoki lakiernicze..
greg76

WindowsChrome

Odp: Re: Jeśli nie O4 to co

Postprzez greg76 27 sty 2022, o 16:42

x4n napisał(a):
Laurent napisał(a):Mam kolegę który przesiadł się z superba na rav4 2.5 4x4. I średnio jest zadowolony. Jedyny aspekt to silnik i niskie spalanie w mieście. Reszta jest na -

Dlatego sie pytam bo sąsiednia firma ma Camry ( full wersje) i sie przejechałem ale na tym skończę :). samochody są mało awaryjne i to na pewno atut, nic więcej mi się nie podoba. Ale to moja opinia.

Ale to czy komuś się podoba czy nie to już wchodzimy w kwestie gustu a na temat gustów podobno się nie dyskutuje bo jak mawiają starożytni rzymianie "jeden lubi gajowego a drugi córkę jego" :lol:
greg76

WindowsChrome

Postprzez krzax 27 sty 2022, o 21:16

Cześć, jak chcecie wymienić się poglądami odnośnie klimatu, to może nie czekajcie na moderatora, tylko sami utwórzcie nowy wątek. Przestańmy proszę zaśmiecać inne tematy.
krzax
Auto: Inny, Style
Auto2: Fiat 500x

WindowsXPChrome

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Octavia MK4