Problemy z logowaniem ? Czytaj to !

Wspomaganie superb 2,8

podforum użytkowników SKODA SUPERB MK1 (B5 3U, 2001?2008)

Moderatorzy: lec, Sosna

Wspomaganie superb 2,8

Postprzez sajmon000 15 gru 2017, o 21:23

Witam wszystkich, proszę o pomoc w diagnostyce układu wspomagania. Generalnie zaczyna mi ciężko chodzić kierownica i czasami czuć że silnik ma ciężej i słychać lekkie wycie. Generalnie zazwyczaj wszyscy piszą że pompa uszkodzona. Niestety nie jestem tego pewien i nie chciałbym kupować w ciemno nowej ponieważ układ wspomagania ma lepsze i gorsze dni. Czasami chodzi pięknie. Rozebrałem pompę i w środku wygląda elegancko, łożyska bez luzów, łopatki i bieżnia też wyglądają na dobre. Nie ma żadnych rys i wytarć.
Chciałem pojechać do mechanika i zostawić auto żeby zrobił to człowiek specjalizujący się w pompach wspomagania i przekładniach kierowniczych, ale zapytałem jaki jest jego sposób działania i odpowiedział że najpierw wymienia pompę potem zabiera się za maglownicę, zero diagnostyki tylko tokiem wymiany po kolei. Nie odpowiadam mi ten sposób usługi więc pytam się was co można sprawdzić jeszcze i w jaki sposób. Dodam że po demontażu pompy wspomaganie śmigało jak szalone przez kilka minut. Możliwe że zacina się zawór stałego ciśnienia ? Albo np przewody elastyczne w środku parcieją i dławią kawałek gumy naderwanej przepływ? Z drugiej strony wtedy nie powinna wyć pompa ponieważ nie ma zapotrzebowanie na wydatek oleju i zawór powinien dawać na przelew. Tak mi się wydaje. Powrót też sprawdziłem i filtr w zbiorniku na powrocie. Nie widać za bardzo ale jak dmuchnę przepływ jest bezproblemowy. Jak uważacie co to może być i jakie macie pomysły?
sajmon000
Silnik: 2.8 V6 AMX 193KM MY03
Auto: Superb, Inny

LinuxChrome

Powrót do [3U] Superb MK1