Mokra tapicerka (wykładzina) od kierowcy i tylnego pasażera

Podforum użytkowników SKODA SUPERB MK2 (B6 3T, 2008+)

Moderatorzy: lec, Laurent, arturooo3

Mokra tapicerka (wykładzina) od kierowcy i tylnego pasażera

Postprzez slawek87 20 maja 2021, o 19:30

Witam.
Mam taki problem z moim Superb-em II.
Zauważyłem, że jest bardzo mokra wykładzina (tapicerka) pod wycieraczkami gumowymi od strony kierowcy i tylnego pasażera (po tej stronie co kierowca).
Po zdjęciu wycieraczek tapicerka jest tak mokra, że przy mocniejszym naciśnięciu praktycznie wychodzi woda na wierzch. Co dziwne mokra jest tylko podłoga. Tapicerka na progach jest sucha, podobnie jak słupki i tapicerkach na dachu.Od strony prawej wszystko jest fajnie suche.
Wygląda na to jakby woda z jakiegoś powodu dostała się w podłogę od strony kierowcy.
Kanały odpływowe od strony szyby przedniej wyglądają na czyste i drożne. Po wylaniu wiadra wody na szybę widać że ona spływa.
Ktoś może mieć jakiś pomysł jak ona tam się mogła dostać?? po zdjęciu plastikowej osłony od spodu autka i zrobieniu małego otworu w takim silikonowym korku czy zaślepce woda zaczynała stamtąd spływać.
Może odpływ klimatyzacji jest niedrożny?? tylko nie wiem gdzie go zlokalizować
Ktoś miał coś podobnego?
slawek87
Silnik: 2.0 TDI CFGB 170KM MY09
Auto: Superb2
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 0 km

Windows7Firefox

Odp: Mokra tapicerka (wykładzina) od kierowcy i tylnego pasa

Postprzez DjMajster 26 maja 2021, o 21:38

Nie wiem czy Ci pomoże bo tyczy się to innego auta, ale sprawa ta sama.

Taką samą sytuację miałem kiedyś w Golfie 4. Tylko że mi stało już w aucie 3 cm wody w tym samym miejscu co u Ciebie: kierowca i za kierowcą.
Testy wody jak napisałeś + kilka innych nawet pod ciśnieniem nic nie pokazywały, ale wody w aucie przybywało (niewiele ale było widać że się dostała). Finalnie auto oddałem do KIM VW i to był strzał w 10 bo wiedzieli jak temu zaradzić.

Problem leżał po stronie zapchanych kanałów odpływowych - tego nie widać. Zdemontowano mi podszybie, przepłukano wszystkie kanały odpływowe. Zdemontowano fotel kierowcy, zebrano wodę ile się dało następnie 2 dniowe nieustanne suszenie wyciągnęło wszystko.

Serwisant powiedział mi że spotkał się również z opcję gdzie woda dostawał się przez uszczelkę w drzwiach i wlewała się do auta, ale to było widać na drzwiach.
DjMajster
Silnik: 1.9TDI BXE 105KM MY09
Auto: Superb2
Moc/Moment: 125KM @0Nm
Przebieg: 0 km

Windows7Firefox

Powrót do [3T] Superb MK2