Montaż kanapy w fabii 3

tuning i wspólne tematy dot. samochodów uniwersalne dla wielu modeli

Moderatorzy: lec, Sosna

Montaż kanapy w fabii 3

Postprzez Szparus 20 gru 2017, o 22:55

Cześć.
Mam pytanie od pewnego czasu jeżdżę nowa fabia 3 w vanie. Wersja w sumie zwykła. Z wyjęta kanapa i tylna Polka. Wstawiona krata. Jest to dla mnie bardzo nie praktyczne. Chciałbym wstawić kanapę dla celów bardziej wygodnych. Nie planuje nikogo wozić. Jesli chodzi o montaż to łatwe. Pytanie najważniejsze jest w tym takie. Czy nie będzie problemów na przeglądach serwisowych w Aso. Kwestia, ze zabiorą gwarancje. Bądź coś takiego. Miał ktoś moze
Taki przypadek i montował ? Zero prywatności jest, nic nie da sie położyć zostawić bo wszystko widać przez szyby. Samochód jest na gwarancji.
Szparus
Auto: Fabia
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 0 km

MacOSXSafari

Odp: Montaż kanapy w fabii 3

Postprzez pawelll 20 gru 2017, o 23:12

1. Ile osób (miejsc) jest wpisane w DR? (zapewne dwa)
2. Czy samochód jest firmowy i jak rozliczany (Vat i różne inne)?

Generalnie przewiduję problemy z:
- Policją
- przeglądem rejestracyjnym
- Urzędem Skarbowym
- ubezpieczycielem
- ASO pewnie będzie najmniejszym problemem.
pawelll
Silnik: 1.4 TSI CHPA MY17
Auto: Octavia 3, Style
Auto2: Volvo V70 /Punto 2014

WindowsFirefox

Postprzez Szparus 20 gru 2017, o 23:22

W dowodzie dwie. Samochód firmowy VAT. Znaczy myśle ze z policja to bez tragedii dopóki nikogo sie nie wozi. W poprzedniej firmie wszystkie fabie były dwu osobowe a miały kanapy i w sumie nie było problemów z policja przez kilka lat. Przegląd myśle, ze tez nie problem Ubezpieczyciel w sumie nie ogłada samochodu. Bo jest odświeżane ubezpiecznie dla wszystkich aut w firmie. Około 120 samochodów. Najbardziej sie zastanawiam nad właśnie aso czy sie nie doczepia typu utrata praw gwarancyjnych i moze urząd skarbowy. Przynajmniej nie słyszałem zeby sprawdzali samochody. Wtedy rzeczywiście kiepsko. Firma odlicza VAT a kratki nie ma.
Szparus
Auto: Fabia

MacOSXSafari

Postprzez pawelll 21 gru 2017, o 00:07

W dowodzie dwie. Samochód firmowy VAT. Znaczy myśle ze z policja to bez tragedii dopóki nikogo sie nie wozi. W poprzedniej firmie wszystkie fabie były dwu osobowe a miały kanapy i w sumie nie było problemów z policja przez kilka lat.
- przypadek
Przegląd myśle, ze tez nie problem
Myślę, że jednak
Ubezpieczyciel w sumie nie ogłada samochodu. Bo jest odświeżane ubezpiecznie dla wszystkich aut w firmie. Około 120 samochodów.
Nie ogląda i nie analizuje póki nie dojdzie do sytuacji w której musi wypłacić odszkodowanie. Wtedy wynajdzie każdy pretekst żeby tego nie zrobić.

Najbardziej sie zastanawiam nad właśnie aso czy sie nie doczepia typu utrata praw gwarancyjnych
Tu akurat nie widzę problemu
i moze urząd skarbowy. Przynajmniej nie słyszałem zeby sprawdzali samochody. Wtedy rzeczywiście kiepsko. Firma odlicza VAT a kratki nie ma.
Problem na 100%. Były czasy kiedy kontrolerzy US sprawdzali o 6.30 rano czy samochody które powinny parkować w firmie nie były używane do celów prywatnych

Generalnie - życie samo w sobie nie jest proste, szkoda go sobie samemu jeszcze komplikować.
pawelll
Silnik: 1.4 TSI CHPA MY17
Auto: Octavia 3, Style
Auto2: Volvo V70 /Punto 2014

WindowsFirefox

Powrót do Ogólne: Tuning / Mechanika / Auto Detailing / Bezpieczeństwo