Podkręcanie mocy A silnik

tuning i wspólne tematy dot. samochodów uniwersalne dla wielu modeli

Moderatorzy: lec, Sosna

Podkręcanie mocy A silnik

Postprzez Dobrzon 9 lip 2019, o 10:41

Witam serdecznie wszystkich grupowiczów.
Mam pytanie odnośnie chipowania auta, pytanie raczej do znających się na mechanice, otóż kupiłem skodę superb 2.5 tdi 163km, silnik BDG, auto teoretycznie ma 240k przebiegu, a praktycznie po rozkodowaniu Vinu w Aso jakieś 150k więcej, czy zrobienie chipa i podkręcanie mocy będzie miało wpływ na żywotność silnika ? Czy przy tak dużym przebiegu jest ryzyko że silnik padnie? Czy lepiej zostawić tak jak jest? Dodatkowo dodam że przy przekrecaniu zapłonu świece gasną od razu i samochód odpala od strzała zwłaszcza w zimie, lecz gdy robi się cieplej, świece nie gasną od razu długo kręci aż odpali i włącza się ssanie 1.3k obrotów i trzeba czekać zanim opadnie, przy każdym długim kręceniu wali dymem z rury takim szarym bardziej. Czy ktoś jest mi w stanie odpowiedzieć na moje pytania ? Proszę o pomoc i pozdrawiam.
Dobrzon
Silnik: 2.5TDI V6 BGD 163KM MY06
Auto: Superb
Moc/Moment: 163KM @350Nm
Przebieg: 215000 km

LinuxChrome

Odp: Podkręcanie mocy A silnik

Postprzez pinoklas 1 sie 2019, o 07:28

Moim zdaniem najlepiej jest podjechac do warsztatu ktory zajmuje sie chiptuningiem oni zrobia ci testy i powiedzą a bynajmniej powinni podac info w jakiej kondycji jest silnik i ile mozna jeszcze z niego wyciagnac kucyków ,oczywiscie mowimy o rzetelnym zakładzie !!!!!!!
pinoklas
Silnik: 1.6TDI CR CAYC 105KM MY16
Auto: Octavia 3
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 0 km

WindowsChrome

Powrót do Ogólne: Tuning / Mechanika / Auto Detailing / Bezpieczeństwo