Problemy z logowaniem ? Czytaj to !

Problem z wałem korbowym w octavia rs 2

tuning i wspólne tematy dot. samochodów uniwersalne dla wielu modeli

Moderatorzy: lec, Sosna

Problem z wałem korbowym w octavia rs 2

Postprzez Lukaszfire 23 gru 2017, o 15:34

Witam, jakiś czas temu zauważyłem ze poci mi się silnik w okolicy połączenia z skrzynia biegów. Długo nie myśląc oddałem auto do mechanika, przy okazji wymiana oleju filtry itd. Dzień później dostaje info ze mam do wymiany jeszcze sprzęgło, trzeba to trzeba, kupiłem sprzęgło, i uszczelniacz na tył wału. Auto złożone po wymianie sprzęgła i uszczelniacza, a wyciek jak był tak jest, dodatkowo zrzucili miskę i uszczelnili. Rozebrali wszystko jeszcze raz, po czym wyszło ze tył wału w miejscu ślizgu uszczelniacza ma wyrobiona powierzchnie, i pod paznokciem czuć wgłębienie. Ręce opadają... co teraz miał ktoś podobny problem? Jest opcja naprawy tej powierzchni ? Czy raczej inwestować w „nowy” wał i wymieniać bez kombinacji? Dodam tylko ze uszczelniacz jest jednowargowy, bez sprężynki, prawdopodobnie winylowy. Póki co odebrałem auto dojechałem do domu i olej kapie dość intensywnie( do domu miałem 2km).
Lukaszfire
Silnik: 2.0TDI BMN 170KM MY07
Auto: Octavia2 RS Kombi
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 242000 km

MacOSXSafari

Odp: Problem z wałem korbowym w octavia rs 2

Postprzez ROBAL_26 23 gru 2017, o 18:21

Lukaszfire, z własnego doświadczenia wiem że jeżeli nie stoimy przy mechaniku to wszystko jest możliwe , kto wie czy ta szczelina uszkodzenie nie powstało z nie umiejętnego podejścia do wymiany starego uszczelniacza ,olej może również puszczać nowy simering ,który mógł się podwinąć , a jest on kierunkowy do wewnątrz co powoduje że olej jest kierowany ponownie w stronę silnika podczas jego pracy .ok
Najlepiej wykonany mod to ten, który jest zrobiony od podstaw przez samego użytkownika auta a nie czyjąś krwawicą , kolegi czy fachowca. :D

Moja O1 4x4 ARL Pierwsza na forum z Bi-xenonem

http://forum.skodaclub.pl/moja-octavia-mk1/octavia-kombi-4x4-by-robal-26-poprawiony-t8985.html

Najszybsza Octavia 4X4 w mieście :-)
ROBAL_26
Silnik: 1.9TDI ARL 150KM MY01
Auto: Octavia Kombi 4x4, Eleg. 4x4
Moc/Moment: 185KM @371Nm
Przebieg: 181000 km
Auto2: Fabia 1,4 60KM

WindowsFirefox

Powrót do Ogólne: Tuning / Mechanika / Auto Detailing / Bezpieczeństwo