Stukanie pedału hamulca na postoju

forum modelu Skoda Scala

Moderatorzy: lec, Laurent

Stukanie pedału hamulca na postoju

Postprzez Scodnik 23 lut 2022, o 22:29

Mam jeszcze jedno pytanie do osób, które już trochę jeżdżą.

Zauważyłem, że od pierwszych kilometów popiskuje prawy przedni hamulec prz skręcaniu, nie jest to uciążliwe, ale się zdarza. Ale dzisiaj przy cofaniu zwrócił moją uwagę taki głuchy stuk przy zwalnianiu hamulca. Także na postoju, gdy naciskam kilkukrotnie z rzędu hamulec, to słyszę i czuję wyraźne stuknięcia zlokalizowane jakby na pedale. Wydaje mi się, że do tej pory tego nie było, na jazdach próbnych też chyba nie słyszałem. I znowu pytanie, TTTM, czy szukać pomocy serwisu? Do serwisu i tak pewnie pojadę, ale mnie to mocno stresuje, auto jest zupełnie nowe i ciągle odkrywam jakieś nieprzyjemne rzeczy.
Scodnik
Silnik: 1.0 TSI CHZD 115KM MY21
Auto: Scala, Ambition
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 770 km

LinuxFirefox

Odp: Stukanie pedału hamulca na postoju

Postprzez ZyzioKr 24 lut 2022, o 00:59

stuków nie słyszałem nigdy, przy ruszaniu zdarza się, że klocki muszą się "odkleić", ale to słychać i czuć że puściły.

co do stuków - ja bym nie czekał - dzwoniłbym po jakąś pomoc, bo bałbym się takim jeździć.

(kamyczek mi za osłonę wpadł w Citigo, skrzypiało jak diabli, przyjechał laweciarz - bardzo miły gość, zdjął koło, wyjął kamyk, a powiedział, że w ASO to będzie auto stało 3 dni, zanim się nim zajmą - było z pakietu, nic nie zapłaciłem)
ZyzioKr
Silnik: 1.0 MPI CHYK 75KM MY19
Auto: Citigo, Ambition
Przebieg: 25000 km
Auto2: Scala MY21 1.0 TSI 110KM

WindowsFirefox

Postprzez Scodnik 24 lut 2022, o 21:38

ZyzioKr napisał(a):stuków nie słyszałem nigdy, przy ruszaniu zdarza się, że klocki muszą się "odkleić", ale to słychać i czuć że puściły.

Na razie sobie daruję to zmartwienie, dzisiaj trochę pojeździłem i auto zachowuje się normalnie. Czytałem gdzieś o podobnych efektach w Rapidzie, podobno nawet nowe egzemplarze miały to swego rodzaju stukanie. Denerwuje mnie to, ale trudno, dopisuję do listy.
Scodnik
Silnik: 1.0 TSI CHZD 115KM MY21
Przebieg: 770 km

LinuxFirefox

Postprzez Czaja81 8 kwi 2022, o 10:19

Właśnie odkryłem u siebie to samo. Takie stuki przy naciskaniu pedał hamulca, na początku ruchu. Dodatkowo sam padał lekko rusza się na boki, sprawdzałem ręka. Nie jest to duży luz ale dobrze wyczuwalny. Ogólnie wszystko działa.
Ma ktoś jeszcze tak? Jeździłem innymi modelami skody i nie zauważyłem czegoś takiego.
Czy to coś z serii ten typ tak ma?

Pozdrawiam
Czaja81
Silnik: 1.0 TSI CHZC 110KM MY22
Przebieg: 0 km

LinuxChrome

Powrót do Scala