Yeti silnik i wersja

forum użytkowników Skody Yeti

Moderatorzy: lec, Laurent

Odp: Yeti silnik i wersja

Postprzez mironezo 18 sty 2011, o 21:38

Alanz napisał(a):Aby słoneczko nie wdzierało się namolnie do auta jest taka dodatkowa osłona której działanie można obejrzeć tutaj.
http://www.youtube.com/watch?v=Itwqym1_Vsk&NR=1
Posiadam auto od grudnia i żaden śnieg dłużej niż 20 km nie utrzymał się na dachu (części szklanej).
Jeśli chodzi o silnik to niestety stajemy przed ciężkim wyborem DSG lub 170KM :(

No, tak jak pisałem - bardzo fajny gadżet.
Rzeczywiście z silnikiem 170 KM DSG się nie sparuje.
Mam 140 KM i czasem wydaje się być za słaby choć może to ja mam za ciężką nogę a w aucie kształtu kredensu prędkości się nie czuje ?? Chyba wybrałbym manual i 170 KM.
mironezo
Silnik: 2.0TDI CR CFHA 140KM MY11
Auto: Yeti 4x4, Experience
Moc/Moment: 140KM @320Nm
Auto2: Octavia TDI

Windows7Firefox

Postprzez monaviediament 19 sty 2011, o 00:40

jak jest różnica 140 do 170 KM jeśli chodzi o Yetasa oprócz ceny. Jak wcześniej wspomniałem 140-tka na teren w nieuzbrojony asfalt to za mało czy za dużo i jak to się ma do spalania. :?:
Wiem co dobre >>> Mona * Vie <<< Pije ze smakiem..
Temat prowadzę na: http://forum.skodaclub.pl/skoda-yeti/yeti-silnik-i-wersja-t6325.html - Yeti
http://forum.skodaclub.pl/skoda-citygo/citigo-t8447.html - CityGo
:) zapraszam do dyskusji. :)
monaviediament
Silnik: 1.4 AKK 60KM MY02
Auto: Fabia, Fresh+
Auto2: Fabia, Rapid, Octavia, C4

WindowsXPFirefox

Postprzez ketivv 19 sty 2011, o 08:49

nie wiem o jakim nieuzbrojonym terenie mówisz
ale tam gdzie wjedzie Yeti 4x4 nie ma znaczenia czy to będzie 140 czy 170 KM

Suzuki Samurai ma jakieś 60KM a w terenie pożarł by Yeti nawet tego nie zauważając

Yeti to podniesiony kompakt z napędem na 4 koła, biorąc to pod uwagę to nawet dziura w drodze go unieruchomi

zalety silnika 170 KM będą odczuwalne w jeździe na trasie (odrobinę łatwiejsze wyprzedzanie "TIR-a") większa maks. prędkość na autostradzie

czasy rozpędzania w ruchu miejskim będą bardzo porównywalne a w przypadku auta z DSG może nawet silnik słabszy będzie szybszy

jeśli myślisz o "zgrabnym" silniku do Yeti to nie ma co wiele szukać 1.8 TSI 160 KM
(z silnikiem tym nie występuje niezależne ogrzewanie ani skrzynia DSG)

pozdrowienia

ketiw
ketivv
Auto: Inny, Inny
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 0 km
Auto2: XV SBD

Windows7Chrome

Postprzez krawiec 19 sty 2011, o 10:20

No ja rozważałem właśnie 1,8TSI lub 2,0 TDI 140KM i ostatecznie wziąłem 1,8 + kilka zgrabnych dodatków ponad standard na które by brakło kasy w przypadku TDI. Zobaczymy przy dystrybutorze czy to była dobra decyzja czy nie.

Krawiec
krawiec
Silnik: 1.4 BXW 85KM MY12
Auto: Fabia2, Family
Auto2: Forester XT

WindowsXPMSIE7

Postprzez arwar 19 sty 2011, o 10:29

Także się na ten silnik zdecydowałem.Mocno zachwalają zalety tego motoru wszem i wobec.Nie miałem przyjemności przetestować.Mój dieler nie posiadał na stanie auta z tą jednostką.Jazdę testową przeprowadziłem jedynie z silnikiem 1,2 TSI.
arwar
Silnik: 1.8TSI CDAA 160KM MY11
Auto: Yeti 4x4, Ambition 4x4
Moc/Moment: 160KM @0Nm
Auto2: volkswagen polo

WindowsXPMSIE7

Postprzez krawiec 19 sty 2011, o 10:30

Też jeździłem 1,2 i dla mnie w tym aucie ten silnik to porażka na maksa.

Krawiec
krawiec
Silnik: 1.4 BXW 85KM MY12
Auto: Fabia2, Family
Auto2: Forester XT

WindowsXPMSIE7

Postprzez arwar 19 sty 2011, o 10:36

Dokładnie.Ale wszystko zależy od potrzeb klienta,no i cena wpływa na decyzję.Dla mnie również 1.2 do zdecydowanie za małe możliwości w takim aucie jakim jest Yeti.
arwar
Silnik: 1.8TSI CDAA 160KM MY11
Auto: Yeti 4x4, Ambition 4x4
Moc/Moment: 160KM @0Nm
Auto2: volkswagen polo

WindowsXPMSIE7

Postprzez sdss 19 sty 2011, o 18:34

E tam porażka, da rade dojechać z punktu A do punktu B. Kwestia potrzeb i ceny.
Obrazek Leon ST
Obrazek Fabia 3
sdss
Auto: VAG-Seat, Inny
Moc/Moment: 150KM @250Nm
Auto2: FABIA 3

Windows7MSIE7

Postprzez Bohdan 19 sty 2011, o 21:08

sdss napisał(a):E tam porażka, da rade dojechać z punktu A do punktu B. Kwestia potrzeb i ceny.

dokładnie - i nie dla tego, że bronię samochodu którym jeżdżę ale dla tego że na taki samochód mnie właśnie stać a i nie czuję potrzeby mieć mocniejszy silnik (jeżdżąc 80% w mieście pokonuję ulice dojeżdżając z dzielnicy A do B tak samo jak stojące w korku obok Ferrari z setkami koników pod maską).
Yeti - i niekończąca się frajda z jazdy
Bohdan
Auto: Yeti

WindowsXPFirefox

Postprzez monaviediament 19 sty 2011, o 21:37

Wolę diesla. 140 KM. Nawet jeśli by kosztowały tyle samo paliwo do nich wolałbym właśnie ropę tam lać. :muśli: A może się mylę, i polak mądry po fakcie.
Temat prowadzę na: http://forum.skodaclub.pl/skoda-yeti/yeti-silnik-i-wersja-t6325.html - Yeti
monaviediament

WindowsXPFirefox

Postprzez Przemo_Yeti 20 sty 2011, o 00:50

Bohdan napisał(a):
sdss napisał(a):E tam porażka, da rade dojechać z punktu A do punktu B. Kwestia potrzeb i ceny.

dokładnie - i nie dla tego, że bronię samochodu którym jeżdżę ale dla tego że na taki samochód mnie właśnie stać a i nie czuję potrzeby mieć mocniejszy silnik (jeżdżąc 80% w mieście pokonuję ulice dojeżdżając z dzielnicy A do B tak samo jak stojące w korku obok Ferrari z setkami koników pod maską).

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Panowie ja to tak skomentuję . Przed zakupem Yetiego brałem pod uwagę inne marki, którymi się przejechałem:
1. Mitsubishi ASX 1,6 benzyna 154Nm (117KM)
2. Nisan Qashqai 1,6 benzyna 158 Nm(117KM)
3. Dacia Duster 1,6 benzyna (105KM)
4. Ford Focus 1,6 benzyna 155 Nm (115KM)
5. Hundai i30 1,6 benzyna 157Nm (126KM) Kia CEEd ten sam silnik
6. Honda Civic 1,8 benzyna 174Nm (140KM)
7. Chevrolet Cruze 1,6 benzyna 153Nm (113KM)

Wybór padł na "najsłabszy" silnik 1,2 benzyna (105KM), ale za to 175 Nm i te właśnie Nm z turbiną mnie przekonały m.in.do zakupu . Czuje się, jak to auto od dolnego zakresu ciągnie . Wyżej wymienione auta to silniki bez turbiny i trzeba porządnie nimi nakręcić w granicach 4000 obr/min. Żeby tą moc uzyskać. Nie wspomnę już o komforcie jazdy przy takich obrotach. Przesiadłem się z Opla Astry disla 150 koni (320Nm) i wiadomo w Asi przyśpieszenia nie ma co porównywać do 1,2 ale był natomiast wk... cy filtr DPF i przez to powiedziałem sobie, że żadnego więcej disla , a wszystkie nowe auta ten filtr mają bo norma musi być spełniona! . Natomiast ten silniczek w zupełności mi wystarcza i na tle w/w aut wypada lepiej i będę go sobie chwalił. U mnie 80% jazda po mieście , 3 razy w roku wypad w dłuższą trasę, raz w miesiącu trasa 100km .. Przejechałem się również Seatem Leon 1,4 Tsi 200Nm (125KM) tutaj czuje się tą moc ?wgniata w fotel ? . Nie ma co porównywać aut z silnikiem diesla bo tam zawsze moment obrotowy będzie wyższy .
Pozdrawiam.
Przemo
REKLAMA WIDEO DLA TWOJEJ FIRMY/AUTA - ZAPRASZAM ŚMIAŁO PISZ www.yetasfotovideo.pl / YOUTUBE/FB Pod nazwą Yetas Foto Video i Skoda Yeti Polska 2 Kanał na YT: MODY W YETI: nazwa: Yetas :-)
Przemo_Yeti
Silnik: 1.2 CBZB 105KM MY10
Auto: Yeti, Ambition

WindowsXPOpera

Postprzez monaviediament 20 sty 2011, o 21:31

No tak dziękuję za wypowiedź jeśli chodzi o benzynę . Czy ktoś również dawał porównania do Diesla? Przy wyborze Yetiego?

Mam takie pytanie. Co sądzicie o Gwarancji 2 lata + 2 lata w Skodzie?

P.S.
Kurcze coś mnie bierze. :płacz:
monaviediament

WindowsXPFirefox

Postprzez BIGFOOT 21 sty 2011, o 23:22

Witaj

Gwarancja dobra sprawa. W razie czego warto się zabezpieczć na wszelkie sposoby. Ubezpieczenie AC wykupujesz ale nie z myślą że ci samochód ukradną. Tak samo jest z gwarancją - różnica w cenie jak dla mnie "żadna" a moje zdanie jest takie że im droższe auto tym lepiej mieć dłuższą gwarancję.

Jak będziesz kupował samochod zapraszam na PW zrobimy dobrą cene.

Pozdrawiam
BIGFOOT
Silnik: 1.2 CBZA 85KM MY12

WindowsXPMSIE7

Postprzez monaviediament 22 sty 2011, o 02:03

Za 8 dni mam się wybrać do nowo otwartego salonu w Katowicach - tam sprawdzę wszystko do słownie na temat Yetiego . Tam też zapytam o cenę a potem zapukam do ciebie i zrobimy dobrą mam nadzieje transakcje. Wszystko zależy jak mi pójdzie w tym salonie - mam co prawda jakieś pojęcie o Yetim między innymi z tego forum , ale też byłem w 4 salonach i stwierdziłem że 5 będzie ostatnim salonem, chyba że ceną mnie ode pchają. Także już nie bawem wszystko się rozstrzygnie zwłaszcza że mamy dziecko i jakieś plany na następne się szykują także samochód tak czy siak musimy zmienić. :mail:

Co do gwarancji nie wiem czy takie pakiety są w Polsce dostępne:

Škoda Life Plus
http://www.skoda-auto.pl/pl/dealerzy-i- ... -plus.html

Škoda Life Time
http://www.skoda-auto.pl/pl/dealerzy-i- ... -time.html

Można też powiedzieć że po podwyżce VAT niewiele ceny poszły do góry - chyba wyposażenie się wcale nie ruszyło w cenach jedynie podstawowa wersja i lakier oraz okno panoramiczne. - Szkoda że tak jak w Media Markt niema że dziś kupujemy bez VAT-u. Czuje że samochody by szły jak bułeczki. :lol2:
monaviediament

WindowsXPFirefox

Postprzez Przemo_Yeti 22 sty 2011, o 16:30

monaviediament napisał(a):Co do gwarancji nie wiem czy takie pakiety są w Polsce dostępne:
Škoda Life Plus
http://www.skoda-auto.pl/pl/dealerzy-i- ... -plus.html
Škoda Life Time
http://www.skoda-auto.pl/pl/dealerzy-i- ... -time.html
Można też powiedzieć że po podwyżce VAT niewiele ceny poszły do góry - chyba wyposażenie się wcale nie ruszyło w cenach jedynie podstawowa wersja i lakier oraz okno panoramiczne. - Szkoda że tak jak w Media Markt niema że dziś kupujemy bez VAT-u. Czuje że samochody by szły jak bułeczki. :lol2:

Ja dodatkowo wykupiłem 2 letnia gwarancję (ubezpieczenie TUiR Allianz Polska S.A.)"Skoda life time " i jest ona w Polsce dostępna - zapytaj o szczegóły u Deelara. Za 2 lata pakiet "Pełny" zapłaciłem 1600zł.
Ostatnio edytowano 12 cze 2011, o 22:31 przez Przemo_Yeti, łącznie edytowano 1 raz
REKLAMA WIDEO DLA TWOJEJ FIRMY/AUTA - ZAPRASZAM ŚMIAŁO PISZ www.yetasfotovideo.pl / YOUTUBE/FB Pod nazwą Yetas Foto Video i Skoda Yeti Polska 2 Kanał na YT: MODY W YETI: nazwa: Yetas :-)
Przemo_Yeti
Silnik: 1.2 CBZB 105KM MY10

WindowsXPOpera

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Yeti