Yeti silnik i wersja

forum użytkowników Skody Yeti

Moderatorzy: lec, Laurent

Odp: Yeti silnik i wersja

Postprzez Daimos 22 sty 2011, o 17:12

Przemo -YY napisał(a):Ja dodatkowo wykupiłem 2 letnia gwarancję (ubezpieczenie TUiR Allianz Polska S.A.)"Skoda life time " i jest ona w Polsce dostępna - zapytaj o szczegóły u Deelara. Za 2 lata pakiet "Pełny" zapłaciłem 1600zł.

Nie korzystałem jeszcze z bardziej "dziadowskiego" ubezpieczenia. Rozliczenie szkody - 1 miesiąc, w wypadku rozliczenia z faktury za każdym razem Allianz musi zaakceptować nowy zakres prac i wykonać nowe oględziny (naprawa przedłuż się za każdym razem o 7 dni), przy nowym samochodzie i uszkodzeniu blacharki (ubezpieczenie AC) nie wymieniają części na nowe tylko naprawiają (żenada), przy chęci skorzystania z rozliczenia kosztorysowego (najszybsza opcja zakończenia sprawy) okazuje się, że nagle pojawia się udział własny w wysokości 10% szkody chociaż ubezpieczenie w warunkach głównych nie przewiduje udziału własnego. Informacja o tym jest zawarta w Szczegółowych warunkach umowy.

Może komuś przydadzą się moje przemyślenia..... przy wyborze TU.
Obrazek
Daimos
Silnik: 1.8TSI BZB 160KM MY10
Auto: Superb2, Ambition
Moc/Moment: 160KM @250Nm
Przebieg: 0 km
Auto2: Suzuki Aerio AWD

WindowsVistaFirefox

Postprzez BIGFOOT 24 sty 2011, o 22:17

Teraz jest możliwość przedłużenia gwarancji fabrycznej z 2 do 4 lat. Dwa warianty do wyboru tzn. 4 lata i 60 000 km lub 4 lata i 120 000 km. Dla kogoś kto dużo jeździ może się okazać bez sensu ale dla przeciętnego użytkownika spoko. Najważniejszą zasadą jest to że to jest gwarancja producenta a nie ubezpieczenie Alianz.
BIGFOOT
Silnik: 1.2 CBZA 85KM MY12
Auto: Yeti, Ambition

WindowsXPMSIE7

Postprzez monaviediament 25 sty 2011, o 00:34

BIGFOOT napisał(a):Teraz jest możliwość przedłużenia gwarancji fabrycznej z 2 do 4 lat. Dwa warianty do wyboru tzn. 4 lata i 60 000 km lub 4 lata i 120 000 km. Dla kogoś kto dużo jeździ może się okazać bez sensu ale dla przeciętnego użytkownika spoko. Najważniejszą zasadą jest to że to jest gwarancja producenta a nie ubezpieczenie Alianz.

To dobrze chyba.

Mam takie pytanie bo nie daje mi to spokoju. Jak jest na prawde ile Yeti ma dostępne w bagażniku miejsca. Bo w jednej z gazet przeczytałem że ma 271 litrów, a na ogólnodostępnej stronie piszą że ma od 405 do 510 litrów.
Więc pytam jak to jest ? :muśli:
Wiem co dobre >>> Mona * Vie <<< Pije ze smakiem..
Temat prowadzę na: http://forum.skodaclub.pl/skoda-yeti/yeti-silnik-i-wersja-t6325.html - Yeti
http://forum.skodaclub.pl/skoda-citygo/citigo-t8447.html - CityGo
:) zapraszam do dyskusji. :)
monaviediament
Silnik: 1.4 AKK 60KM MY02
Auto: Fabia, Fresh+
Auto2: Fabia, Rapid, Octavia, C4

WindowsXPFirefox

Postprzez ketivv 25 sty 2011, o 07:10

bagażnik jest mały

bez koła zapasowego jeszcze coś z tego będzie natomiast w momencie jak dochodzi dość duże oryginalne koło zapasowe podłoga bagażnika podnosi się o jakieś 20 cm i niestety to co pozostaje to naprawdę mały i skromny bagażniczek
być może jest to niewiele więcej jak 270 l ale na 100% nie 405 ;-)

pozdrowienia

ketiw
ketivv
Auto: Inny, Inny
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Auto2: XV SBD

Windows7Chrome

Postprzez BIGFOOT 25 sty 2011, o 16:01

Bagażnik nie jest aż tak mały. W porównaniu do innych SUV czy crossoverów to jest całkiem duży. Przedewszystkim bardzo ustawny.

Yeti w wersji bez koła zapasowego (z niską podłogą) ma pojemność bagażnika 405 l do 510 l w zależności od ustawienia foteli.

Dodatkowo można wyjąć lub złożyć fotele i uzyskuje się aż 1580 l do 1760 l.

Natomiast w wersji z kołem zapasowym podłoga jest wyżej - na wysokości progu załadunkowego - wówczas bagażnik ma o ok 100 l mniej natomiast ważniejszym tematem jest to że wówczas system Varioflex składania/przesuwania foteli nie ma sensu.

Dlatego ludzie decydują się na wersje bez koła bo i z drugiej strony raz na 5 lat można zadzwonić na Assistance.

W innych tego typu samochodach koło zapasowe czasem wędruje na klapę z tym ze wtedy klapa otwierana jest na bok. Jak ktoś miał okazję użytkować taki samochód to wie jakie to utrapienie.

Co jest lepsze ???
BIGFOOT

WindowsXPMSIE7

Postprzez monaviediament 25 sty 2011, o 20:11

BIGFOOT napisał(a):Bagażnik nie jest aż tak mały. W porównaniu do innych SUV czy crossoverów to jest całkiem duży. Przedewszystkim bardzo ustawny.

Yeti w wersji bez koła zapasowego (z niską podłogą) ma pojemność bagażnika 405 l do 510 l w zależności od ustawienia foteli.

Dodatkowo można wyjąć lub złożyć fotele i uzyskuje się aż 1580 l do 1760 l.

Natomiast w wersji z kołem zapasowym podłoga jest wyżej - na wysokości progu załadunkowego - wówczas bagażnik ma o ok 100 l mniej natomiast ważniejszym tematem jest to że wówczas system Varioflex składania/przesuwania foteli nie ma sensu.

Dlatego ludzie decydują się na wersje bez koła bo i z drugiej strony raz na 5 lat można zadzwonić na Assistance.

W innych tego typu samochodach koło zapasowe czasem wędruje na klapę z tym ze wtedy klapa otwierana jest na bok. Jak ktoś miał okazję użytkować taki samochód to wie jakie to utrapienie.

Co jest lepsze ???

Dlaczego tylko raz?

Czyli jeśli chce mieć większy bagażnik muszę zrezygnować z schowka i miejsca na koło zapasowe?
Mam obecnie fabie kiedyś kupiłem box dachowy taką kufę (ale nie na narty tylko tą grubszą/szerszą) - czy ona będzie mi pasowała do Yetiego? (oczywiście trzeba będzie dokupić poprzeczki). I jeszcze jedno pytanko w tym poście .
Osłony przeciw słoneczne w standardzie występuje pojedyncza a po dodaniu opcji mamy podwójną czy to dobre rozwiązanie? Ma ktoś tak?
Temat prowadzę na: http://forum.skodaclub.pl/skoda-yeti/yeti-silnik-i-wersja-t6325.html - Yeti
monaviediament

WindowsXPFirefox

Postprzez ketivv 25 sty 2011, o 21:24

tak, mam podwójne osłony są świetne

klapa otwierana na bok o której mówisz jest w autach terenowych i to nie wszytkich
w przypadku Yeti jest to nieciekawy pomysł bo to ma być auto użytkowe
otwierasz klapę wrzucasz pakunki zamykasz i jedziesz
nawet klapy otwierane na bok najczęściej wymagają dodatkowego stelażu na ktorym zawieszone jest kolo

pozdrowienia

ketiw
ketivv
Auto: Inny, Inny
Auto2: XV SBD

Windows7Chrome

Postprzez macrog 26 sty 2011, o 12:01

monaviediament napisał(a):I jeszcze jedno pytanko w tym poście .
Osłony przeciw słoneczne w standardzie występuje pojedyncza a po dodaniu opcji mamy podwójną czy to dobre rozwiązanie? Ma ktoś tak?

ja wziąłem takie rozwiązanie, jako że od zakupu (koniec grudnia) nie było jeszcze ładnej słonecznej pogody abym mógł je dobrze przetestować to nie odpowiem Ci wprost:
podwójna osłonka wygląda tak jakbyś w rzeczywistości miał dwie z czego jedną możesz otworzyć na bok zasłaniając tym samym boczną szybę a drugą tradycyjnie zasłaniasz od czoła pojazdu.
W załaożeniu jest to przydatne rozwiązanie bo przy zmianie kierunku jazdy ja świeci mocne słońce nie musisz wiecznie przestawiać osłonki, ale wydaje mi się że zwłaszcza druga osłonka jest nieco za mała i nie wiem czy do końca będzie spełniała swoje zadanie.

Zwierzaki mieszkają również na Pomorzu

macrog
Silnik: 2.0TDI CR CFHA 110KM MY11
Auto2: Fabia II combi, 105 KM

Windows7MSIE7

Postprzez BIGFOOT 26 sty 2011, o 12:14

No dokładnie tak jak napisałem jak ktoś użytkował samochód z otwieraną klapą na bok na której dodatkowo jest zamontowane koło to wie cze nie jest to nic praktycznego i ułatwiającego życie. Lepszym rozwiązaniem jest klapa otwierana jak w Yeti nawet kosztem braku koła.

monaviediament : a ile razy w życiu złapałeś gumę ?

monaviediament : Czy ty aby na 100% byłeś w salonie ??? Zadajesz nie które pytania jak byś oglądał Yeti tylko na zdjęciach.
BIGFOOT

WindowsXPMSIE7

Postprzez monaviediament 26 sty 2011, o 22:29

BIGFOOT - Mówiłem że za każdym razem co chciałem pooglądać Yeti w środku to nie mieli albo czas nie pozwalał im - bo ja czasu miałem pod dostatkiem - tyle co przejechałem się z 3 razy każda przejeźdź-ka trwała 10 minut. a potem szybko do salonu - bo za zimno jest lub jak wspomniałem wcześniej brak czasu - bo już następni chcą jechać. Jednym słowem żenada.

Dlatego moje wypowiedzi lub pytania są tak szczegółowo pytające.
A jeśli chodzi o gumę to wciągu 8,5 roku złapałem z 4 razy. (z czego 2 razy przebili mi oponę młodzi ludzie).

Co do koła zapasowego ja go nie potrzebuje pisałem tylko że takie coś jest że można kupić 5 zamiast 4 kół.

Przed zakupem dowiaduje się miedzy innymi z tego forum co trzeba a co nie trzeba miedź by coś tam itd itp. Generalnie kupno samochodu wiąże się z tym że muszę mieć dograne wszystko do siebie by później nie żałować że wziąłem takie wyposażenie na nie inne lub co gorsza denerwować się że nie podoba się mojej żonie to czy tamto - a jednym podstawowym składnikiem jaki lokuje mnie kupno tego samochodu to bagażnik. I muszę się dowiedzieć o nim wszystkiego. Bo fakt faktem jest mały. A my chcemy mieć średni. za duży też nie może być, a za mały na pewno nie. Także jak widzisz wyposażenie też jest ważne i pytam o opinie innych. Na początku myślałem że osłona przeciw słoneczna podwójna to przyciemnione paski na szybie, teraz wiem że to zupełnie co innego.

Pytam o to co mnie ciekawi i o to czego nie wiem a inni wiedzą. :gracz2:
monaviediament

WindowsXPFirefox

Postprzez lolek30 27 sty 2011, o 10:45

:shock: a tak po za tym to wszystko dobrze :roll:

..popieram BIGFOOT-a , po Twoich postach, pytaniach i podpisie to tak jakby Ci trochę lat ubyło z tych co zadeklarowałeś w swoim profilu...

sorki za OT
lolek30
Silnik: 2.0TDI BMN 170KM MY11
Auto: Yeti 4x4, Experience
Moc/Moment: 170KM @350Nm

WindowsXPMSIE7

Postprzez monaviediament 28 sty 2011, o 01:03

Witam

BIGFOOT

http://przyspieszenie.pl/nggallery/post ... image/294/

Wg tej opinii bagażnik jest dosyć mały mając rodzinkę 2+2 i wózek+ jakieś ciuszki i pampersy oraz potrzebne rzeczy i przedmiotach dla nas i małych dzieciaków - nie jesteśmy wstanie powiększyć bagażnika jednie możemy dokupić kufę na dach.

Chyba że coś wymyślimy innego. A jak dojdą do tego rowery - by zrobić wypad gdzieś z rodzinką będziemy musieli domówić bagażnik z tyły + 2 na górę gdzie w tedy zmieszczą się inne rzeczy. - Oczywiście w każdym samochodzie trzeba jakoś dysponować miejscem i zazwyczaj się go znajduje. Jednak mówiąc że bagażnik w stosunku do innych suwów jest większy myślimy raczej o złożonych siedzeniach.
monaviediament

WindowsXPFirefox

Postprzez sdss 28 sty 2011, o 01:10

monaviediament, Dobrym rozwiązaniem jest domówienie sztywnej siatki, wtedy można ładować pod sam dach z tyłu za fotelami.
Obrazek Leon ST
Obrazek Fabia 3
sdss
Auto: VAG-Seat, Inny
Moc/Moment: 150KM @250Nm
Auto2: FABIA 3

Windows7MSIE7

Postprzez BIGFOOT 28 sty 2011, o 18:01

Witam

monaviediament noooo to ładnie. Tak się składa że od kilku dni moja rodzinka to 2 + 2 i mówisz że się nie zmieszczę ??? z zakupami ??? Skoro tak mówisz to pewnie masz rację co ja tam wiem.

Nie wiem kto jeździ na rowery jednocześnie z wózkiem ale co tam. A do jakiego samochodu zmieścisz 4xrowery, wózek, ciuszki, Pampersy (dużo miejsca zajmują), cztery osoby, foteliki dziecięce, i inne takie tam ?

Widzisz różnie ludzie to tematu podchodzą. Jedni kupują samochód za powiedzmy 70 000 zł do wózka za 1500 zł. Ja wychodzę z innego założenia żę kupuję wózek za 1 500 zł żeby pasował do samochodu za 70 000 zł.

Wkładając tak duży wózek jak na zdjęciach to nawet w Octavi dużo miejsca nie zostanie.

Myślę że zamiast załączać opinie innych z różnych testów itp. IDŹ w końcu do salonu i zobacz jak wygląda YETI. Z drugiej strony to przeciesz MASZ jeszcze Q7 i tam chyba Ci się wszystko zmieści.
BIGFOOT

WindowsXPMSIE7

Postprzez Przemo_Yeti 28 sty 2011, o 21:11

Panowie gdyby ktoś miał wątpliwości ile wejdzie do Yetasa fota poniżej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Do Monaviediament Mam żonę , dziecko 2 latka większe zakupy w markecie i jeszcze miejsce pozostaje w bagazniku.Przed tem miałem 500litrów w Oplu Astrze III i woziłem puste powietrze powiedzmy strzeże ile razy w roku jedziemy na dłuższe wakacje góra 3 więc przeżyć można .Ja nie mam koła zapasowego mam Assistans z AC plus Assistans do opon Michelina. Wiec nie przejmuj się opiniami. :mrgreen:

Obrazek
REKLAMA WIDEO DLA TWOJEJ FIRMY/AUTA - ZAPRASZAM ŚMIAŁO PISZ www.yetasfotovideo.pl / YOUTUBE/FB Pod nazwą Yetas Foto Video i Skoda Yeti Polska 2 Kanał na YT: MODY W YETI: nazwa: Yetas :-)
Przemo_Yeti
Silnik: 1.2 CBZB 105KM MY10

WindowsXPOpera

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Yeti