Skoda do zakupu, Czy znacie tą Skode ?

Kupujemy Skodę, nową / używaną... doradztwo i omawianie ofert

Moderatorzy: lec, Laurent, arturooo3

Re: Skoda do zakupu, Czy znacie tą Skode ?

Postprzez Laurent 25 mar 2021, o 00:20

Za duży opis. Jak sprzedawałem swoją na początku też tak zrobiłem. Później na forum właśnie dostałem informację że za dużo tego i tyle. I trzeba czekać ;)

Wiem że to auto używane i ma swoje lata ale może dało by się coś zrobić z tym cb. Oglądają zdjęcia jedynie to tak trochę kiepsko wygląda.
Laurent
Silnik: 2.0TDI BKD 140KM MY10
Auto: Octavia2 FL Kombi, L&K
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 77000 km
Auto2: Octavia 1FL Combi '01

WindowsXPChrome

Odp: Skoda do zakupu, Czy znacie tą Skode ?

Postprzez Mikel 25 mar 2021, o 12:24

Nie wiem z czego to wynika, ale też to zauważyłem, że im mniej informacji tym większe zainteresowanie.

Chociaż ja zawsze jak szukam auta to właśnie szukam takich ogłoszeń jak Twoje.
Mikel
Silnik: 1.0 TSI CHZB 95KM MY17
Auto: Fabia3, Ambition
Moc/Moment: 95KM
Przebieg: 35000 km

LinuxChrome

Postprzez dejvo 25 mar 2021, o 15:10

Za długi opis, przewaznie ludzie nie czytają tych wywodów i później pytają o to samo podczas rozmowy.
dejvo
Silnik: 1.4 TSI CHPA MY14
Auto: Octavia 3, Ambition

Windows7Chrome

Postprzez Szyja 28 mar 2021, o 23:54

No może coś w tym jest. Jednak pisząc treść ogłoszenia zakładam inteligentnego rozmówcę, którego takie informacje powinny interesować, zwłaszcza zestaw dodatków. Rozumiem jednak, że to jest cenne tylko dla miłośnika marki ale jak ktoś jest jak Cole Trickle to tego nie zrozumie. Odnoszę jednak wrażenie, że 15-letnie auto nie musi mieć kultowych, bądź co bądź RSowych alufelg i całkiem nowych opon. Jak ktoś chce letnie kółka 5x100 z Zygzaka McQueena to zapraszam na priv.
Pozdrawiam
Szyja ;)

Mój Scout: http://forum.skodaclub.pl/post333866.html#p333866
Szyja
Silnik: 2.0TDI CUNA 184KM MY16
Auto: Octavia 3 Scout, Ambition 4x4
Przebieg: 90000 km
Auto2: były O1 1,8T; Rapid '89

WindowsChrome

Postprzez Rybus85 29 mar 2021, o 05:01

Ja sprzedaje swoje poprzednie auto. I zauważyłem że auto technicznie może być naprawdę zadbane,sporo.rzeczy zrobione,praktycznie wsiadać i jechać. Ale jak nie świeci się jak psu jajca to zainteresowanie małe. Miałem oglądaczy i stan techniczny ich nie interesował. Ręce opadają. Tylko Panie tu ryski,tu rdza wychodzi itd. W kuźwa 20 letnim aucie... Pojechałbym na korektę lakieru,ale silnik zalany motodoktorem,połatany na trytytki i pewnie już by się sprzedał.
Rybus85
Auto: Octavia 3, Elegance
Moc/Moment: 140KM @250Nm
Przebieg: 113000 km

LinuxChrome

Postprzez hern 29 mar 2021, o 13:11

Poszukuję Octavii od niedawa, moją Fabię wiedziałem od kogo kupujęm teraz tak różowo nie ma. I mam pytanie bo się do końca nie znam. Wygenerowany raport przez mojego szwagra wczoraj na temat Skody którą znaleźliśmy. Właściciel wspomina o przytarciu drzwi i błotników. A tu w raporcie że 2 lata temu taki kwiatek nam wyskoczył, to chyba coś nie halo. Czy takie kwoty w takim raporcie to realia? Lampka powinna się zapalić?

hern
Silnik: 1.4TDI BNM 70KM MY06
Auto: Fabia Kombi, Active
Przebieg: 0 km

WindowsChrome

Postprzez Maciek62 29 mar 2021, o 14:00

Wygląda na to, że właściciel samochodu zapomniał o czyś powiedzieć - szczególnie ta druga szkoda na kwotę 20000-30000 PLN powinna niepokoić i wydaje się że została przemilczana. Uszkodzenie szyb (zbicie?), uszkodzenie przodu, tyłu to raczej poważniejszy dzwon niż tak jak mówi przetarcie błotników. Oczywiście każdy raport to pewne ogólniki i tylko jeden z kilku możliwych sposobów weryfikacji, ale tu ta lampka powinna się zapalić.
Maciek62
Silnik: 1.0 TSI CHZD 115KM MY20
Auto: Kamiq, Style

WindowsChrome

Postprzez Rybus85 29 mar 2021, o 15:21

hern napisał(a):Poszukuję Octavii od niedawa, moją Fabię wiedziałem od kogo kupujęm teraz tak różowo nie ma. I mam pytanie bo się do końca nie znam. Wygenerowany raport przez mojego szwagra wczoraj na temat Skody którą znaleźliśmy. Właściciel wspomina o przytarciu drzwi i błotników. A tu w raporcie że 2 lata temu taki kwiatek nam wyskoczył, to chyba coś nie halo. Czy takie kwoty w takim raporcie to realia? Lampka powinna się zapalić?

A można wiedzieć gdzie taki raport?
Rybus85

LinuxChrome

Postprzez Szyja 29 mar 2021, o 19:59

Raport jest płatny ok 40-70zł z takiej jednej firmy co to jej nazwy nie będę podawał, bo jakość tych raportów jest często ... dyskusyjna i naciągana.
Myślę, że te ceny są podawane wg kalkulacji naprawy w ASO i stąd taka kwota.
Jak ja szukałem swojej O3 to wszystkie auta z Niemiec które sprawdzałem miały szkody na 20-30 tys. ale w euro. I w przypadku niektórych egzemplarzy nie oznacza to, że auto jest nienaprawialnym złomem.
Owszem, po takiej informacji należy auto cm po cm obadać miernikiem i posprawdzać, żeby wiedzieć w co się człowiek pakuje.
Ja dla swojej czerwonej 15-letniej O1, po 7 latach jeżdżenia też pobrałem dwa dni temu raport.
Bo się kupujący zapytali chociaż ja niczego nie ukrywam.
Najpierw w bezpłatnym sprawdzeniu pokazało w historii pojazdu 46 wpisów.
Co nie oznacza, że był 46 razy bity. Jakiś 1/4 inteligent ustawił zasysanie z Cepik i np. jeden przegląd w SKP to już 5 wpisów-
- zgłoszono przebieg;
- data nast badania;
- rezultat badania;
- rodzaj badania (tu trzeba zwrócić uwagę jeśli jest inne niż okresowe);
- wykonano badanie;
ale na info typu kiedy olej w DSG lub haldexie to nie ma co liczyć.
Ostatnio edytowano 29 mar 2021, o 20:12 przez Szyja, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Szyja ;)

Szyja

WindowsChrome

Postprzez Rybus85 29 mar 2021, o 20:06

Dlatego z rezerwą podchodzę do tych ich raportów. Za moją chcieli 79zł. A zwrotu nie ma jak dostaniesz jakiś syf zaciągnięty z darmowego CEPIKa i kilka wpisów z serwisu. Jakby to miało mniejszą cenę lub możliwość zwrotu jeżeli raport byłby ubogi to jeszcze.
Rybus85

LinuxChrome

Postprzez Szyja 30 mar 2021, o 22:28

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-octavia-vrs-4x4-180km-ID6DI01J.html#3eb414f0cc
Nie znam człowieka z ogłoszenia i nic nie reklamuję, piszę o aucie odnośnie mojej poprzedniej wypowiedzi i wycen. Wg mnie to jest dobry przykład obrazujący polski rynek.
Trochę wyżej ten strzał w klapę jakby poszedł to byłaby jeszcze szyba.
Jeśli bym dalej szukał to przy odpowiedniej cenie i sprawdzeniu jest to coś godnego zainteresowania. Wszystkie blachy można przy dobrych poszukiwaniach kupić w kolor.
Oczywiście jeżeli patrzymy na cały rynek a nie tylko na bezwypadkowe.

a i zbiorniczek jest jeszcze chyba "mit silikat" :mrgreen:
Pozdrawiam
Szyja ;)

Szyja

WindowsChrome

Re: Skoda do zakupu, Czy znacie tą Skode ?

Postprzez Laurent 30 mar 2021, o 23:39

Ale to auto w tył to chyba dostał o wiele mocniej bo wszystkie plastiku są w bagażniku ruszone. Zderzak już wymieniony jak nic na inny. No i zobacz że słupki są mocno pogięte. Więc strzał nie był taki delikatny że tylko klapa dostała.
Do tego drzwi prawy tył i prawy błotnik malowane bo mocno inny odcień. Pewnie po to by ukryć co się tam stało. Po prawej stronie szyba też nie pękła tak sama z siebie.
Laurent
Silnik: 2.0TDI BKD 140KM MY10
Auto: Octavia2 FL Kombi, L&K
Przebieg: 77000 km
Auto2: Octavia 1FL Combi '01

WindowsXPChrome

Postprzez hern 1 kwi 2021, o 09:52

Wiem że to może nie do końca dobry dział. Ale szukając tej Octavii rozglądamy się za benzyną - dlatego że mamy rodzinę w Szwajcarii i biorąc pod uwagę :) tamtejsze klimaty i ich wolność a nóż widelec wprowadzą że dieslem w niektóre miejsca się nie wjedzie za parę lat. Nie ukrywam że auta zmieniamy raz na 7-8 lat. Pytanie czy powinienem demonizować TDI w Octaviach III? Nasza Fabia z "traktorem" nie robi żadnych problemów (tak wiem zupełnie inna generacja silnika), ale do pracy nią nie jeździmy, do miasta praktycznie też nie, więc nasze auto używane jest głownie na dłuższe trasy.
hern
Silnik: 1.4TDI BNM 70KM MY06
Auto: Fabia Kombi, Active

WindowsChrome

Postprzez Rybus85 1 kwi 2021, o 10:35

hern napisał(a):Wiem że to może nie do końca dobry dział. Ale szukając tej Octavii rozglądamy się za benzyną - dlatego że mamy rodzinę w Szwajcarii i biorąc pod uwagę :) tamtejsze klimaty i ich wolność a nóż widelec wprowadzą że dieslem w niektóre miejsca się nie wjedzie za parę lat. Nie ukrywam że auta zmieniamy raz na 7-8 lat. Pytanie czy powinienem demonizować TDI w Octaviach III? Nasza Fabia z "traktorem" nie robi żadnych problemów (tak wiem zupełnie inna generacja silnika), ale do pracy nią nie jeździmy, do miasta praktycznie też nie, więc nasze auto używane jest głownie na dłuższe trasy.

Też miałem podobne dylematy. Kupić 1.6 TDI i wrzucić program(jednak trochę ma za mało),ale ryzykować że będą w przyszłości problemy czy pójść w benzynę. PB droższa,diesla można znaleźć za mniejsze pieniądze. Kupiłem 1.4 TSI EA211. Liczyłem na spalanie 6,5-7 litrów a tu zaskoczenie. Średnia z 4 tys km to 5,4litra. Rewelacja. Rekord na razie na odcinku 60km spokojna jazda na tempomacie do 100km/h wyszło 4,7.
Więc zrób sobie plusy i minusy i zobaczysz gdzie Ci wyjdzie korzystniej :)
Rybus85

LinuxChrome

Postprzez Szyja 2 kwi 2021, o 20:39

Do niebieskiej to oczywiście trzeba do niej jechać z miernikiem.
Drzwi mogły być robione wcześniej. Ciekawe jest to, że na zdjęciu takie różnice kolorystyczne widać lepiej niż w realu.

Moja czerwona O1 1,8T poszła, mam nadzieję, że będzie dobrze służyła nabywcy, może dołączy, bo też Skodziarz.

A co do zakazów wjazdu do miasta to przecież chyba (jest na zachodzie) i u nas będzie brana pod uwagę norma euro jaką auto spełnia. LPG niestety bez preferencji.
https://warszawa.naszemiasto.pl/zakaz-wjazdu-do-centrum-warszawy-ograniczenia-dla/ar/c15-8121553.
Pozdrawiam
Szyja ;)

Szyja

WindowsChrome

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kupujemy Skodę