Dymienie podczas wypalania DPF

Octavia II (1Z - od 2004), Octavia II FL (1Z od 2008)

Moderatorzy: lec, Laurent, K-J

Dymienie podczas wypalania DPF

Postprzez lolekgl 2 mar 2021, o 22:37

Cześć Wszystkim :)

Potrzebuje Waszej pomocy w nakierowaniu na źródło lub co gorsze źródła problemu.

Podstawowy problem to nadmiernie dymienie z rury podczas wypalania dpf'a
Wygląda to następująco. Co ok. 400km (jazda po mieście) komputer inicjuje wypalanie dpf'a. Po kilku minutach, przy temp ok. 350*C zaczyna się kłopotliwe dymienie. To nie jakiś dymek, to istna zasłona dymna, która trwa przez kilka minut. Dymi na biegu jałowym jak i pod obciążeniem. Dym jest taki szarawy, delikatnie niebieski. Po tych kilku minutach przestaje dymić a ja spokojnie przemierzam autostradę kończąc wypalać dpf'a

- jakieś pomysły ? bo to nie koniec :)

W ostatnim tygodniu wymieniałem olej. Motul 8100 x-clean +
Podczas wymiany zainteresowałem się zaolejoną przepustnicą. Rozebrałem cały dolot i co stwierdzam.
Od filtra powietrza do rurki odmy jest sucho. Za odmą jest już olej. W rurach od IC również jest olej no i oczywiście w przepustnicy. Wygląda na uwaloną odmę. No i ciekawa rzecz, ale mam wrażenie, że stary jak i nowy olej śmierdzi spalinami.
Z wlewu oleju dmucha, ale nie dymu.

- czy to możliwe, aby olej dostawał się do filtra DPF, gdzie jest wypalany przy tych wyższych temperaturach ?

Jedziemy dalej bo to nie koniec :)
EGR - zaślepiona rurka od strony silnika w kierunku przepustnicy. Natomiast koniec rurki, wpuszczony do przepustnicy był okrutnie oblepiony sadzą. Nie wiem jak sprawdzić czy EGR działa i dlaczego został zaślepiony.

- ktoś ma jakieś pomysły? bo idziemy dalej

Rurki olejowe od turbiny. Śruba zaznaczona na czerwono jest cała w oleju, oblepiona syfem jaki jest tylko dostępny.
Śruba zaznaczona na zielono jest delikatnie spocona.

- co wymienić, same śruby + podkładki czy całe przewody ?

2c4c56f7d5b8f91fgen.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Sprawdź czy jesteś ZALOGOWANY
lolekgl
Silnik: 1.6TDI CR CAYC 105KM MY82
Auto: Octavia2 FL Kombi
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 240000 km

WindowsChrome

Powrót do [1Z] Octavia MK2